Урок №97. Чому Сонце на Землі — найголовніше?

Про матеріал
Урок №97. Чому Сонце на Землі — найголовніше? Конспект уроку «Я досліджую світ» за підручником І. Грущинська, З. Хитра, І Дробязко
Перегляд файлу

«11»березня 2021 року

Конспект уроку «Я досліджую світ» за підручником І. Грущинська, З. Хитра, І Дробязко

Урок №97. Чому Сонце на Землі — найголовніше? 

Мета: формувати в учнів уявлення про Сонце, про значення сонячного світла і тепла для рослин, тварин, людини; збагатити знання про сонце як про небесну зорю; допомогти усвідомити що сонце є  єдиним джерелом тепла і світла на землі; сприяти формуванню в учнів потреби до пізнання світу, розвивати увагу, пам'ять, мислення, виховувати гідне ставлення до природи.

Обладнання:  мультимедійний комплект

Хід уроку

І.ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.Слайд1

Продзвенів уже дзвінок.                                                           Слайд2

Починається урок

Сядьте діти всі гарненько,

Руки положіть рівненько.

Голову вище підніміть,

Плечі свої розведіть.

Мені діти посміхніться,

До роботи всі візьміться.

ІІ. Ранкове коло.

Разом ми йдемо в країну знань.                                           Слайд 3

Ти зі мною поруч стань.

Повернись ,обернись

І кожному посміхнись.

Енергодайзер Візміться за руки. Направляючись легенько стискуйте руку сусіда зліва, а той передає імпульс наступному.

Робота з LEGO

Діти тримають цеглинки LEGO і передають називаючи весняні місяці.

Гра «Мікрофон»               Слайд 4

-Яка зараз пора року?

-Який місяць?

-Який день?

-Яке число?

-Яким було небо ,коли ви йшли до школи?

-Чи були опади?

-Кому відома температура повітря?

ІІІ.Повідомлення теми і мети уроку.

1.Загадка .

Рано вранці прокидається ,встає. Слайд 5

Розсипає скрізь проміннячко своє..

Огляда природоньку, зігріва.

А надвечір спатоньки знов ляга.(Сонечко)

-Як ви здогадалися сьогодні ми говоритимемо про сонце. Дізнаємося яке значення воно має для всього живого на землі: людей, тварин,рослин. Відгадуватимемо загадки, прочитаємо вірші та подивимося відеофільм.

                                                                                                 Слайд 6

 Фізкультхвилинка                                                         

ІV.Вивчення нового матеріалу.

1.Вступна бесіда.                                                                 Слайд 7

-Яка є природа?

-А до якої природи належить Сонце?

-А хто мені може сказати навіщо потрібне сонце?

-А давайте пофантазуємо: що сталося б якби сонечко зникло?

-Діти ,а як ви думаєте, що більше –Земля чи Сонце?

-А чи можна до нього долетіти? Чим?

  зараз ми переглянемо фільм про сонечко , а ви уважно слухайте і запам’ятовуйте все ,що почуєте,а потім відповісте на запитання  «Що нового про сонце ви дізналися?».

2.Перегляд відеофільму.

3.Запитання за змістом фільму.

-Що являє собою Сонце?                                          Слайд 8-9

-Що виробляється під дією сонця у людей і тварин?

-Чим можна долетіти до сонця?                               Слайд 10, Слайд 11

Фізкультфилинка.                                                   Слайд12

V.Закріплення вивченого.

1.Хвилинка-цікавинка.              

-Діти ,а кого ми ще називаємо сонечком?             Слайд 13

-Отже слово сонечко є багатозначним.

2.Асоціативний кущ.

-Сонечко яке?                                                            Слайд 14

(тепле,гаряче,ласкаве,червоне,ніжне,жовте, безжальне)

3.Поетична хвилинка.

-А які вірші ,пісні про сонце ви знаєте?                 Слайд 15, Слайд 16

4.Музикальна шкатулка.

-Слухання пісні про сонце.

5 Склади картинку «Врятуємо світ»».                    Слайд 17, Слайд 18.

VІ.Підсумок уроку.

1.Кубик Блума.                                                        Слайд 19

 Що тобі відомо про сонце?

Навіщо сонце живим організмам ?

Що може статись, якщо сонце зникне?

Що тобі сподобалось  сьогодні на уроці?

Що нового про сонце ти дізнався? 

Чи хотіли б ви допомагати іншим?

VІІ.Рефлексія. «Ромашка».                                     Слайд 20

-Дайте відповіді цеглинками.

У мене все вийшло.(жовта)  Було важко. (зелена) Не зрозуміло. (червона)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  1. МНД (мотивація навчальної діяльності)
  2. АОЗ (актуалізація опорних знань)
  3. ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд2. Ранкове коло.

Слайд3. Енергізатор «Передай імпульс»

Слайд4. Програма «Як почуває себе ненька Україна?» в прямому ефірі.

Слайд5. Прочитай вірш.

Слайд6. Відгадай загадку.

Слайд7. Пригадай, що належить до неживої природи.  

Слайд8. Що таке сонце?

Слайд9. Сонце знаходиться дуже далеко від землі

Слайд10-11. Щоб долетіти до сонця:

Слайд12. Сонячний промінь долає цю відстань за:

Слайд13. Рухлива вправа.

Слайд14. Запам’ятай.

Слайд15-16. Послухай казку лісника.

Слайд17. Поміркуй.

Слайд18. Фізкультхвилинка.

Слайд19. Навіщо сонечко тваринам.

Слайд20-21. Запам’ятай.

Слайд22. Куди ж вночі ховається сонечко?

Слайд23. Розглянь малюнок, яку рослину зображено? Поспостерігай, як змінюється її положення впродовж дня. Як ти вважаєте, чому?

Слайд24. Розкажи.

Слайд25. Відгадай загадку.

Слайд26. Послухай вірш.

Слайд27. Розкажи.

Слайд28. Чи погоджуєшся ти з висловом?

Слайд29. Розглянь зображення. Порівняй розміри сонця та землі.

  1. ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд30. Метод “Капелюшки де Боно”

  1. Підсумок.
  2. Рефлексія.
docx
Додано
23 березня 2021
Переглядів
533
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку