Урок алгебри до дня Миру

Про матеріал
Наш урок присвячений Міжнародному Дню миру, який 21 вересня відзначає уся Земля. Наша країна – Україна – надзвичайно красива та сильна. У нас проживають представники понад 110 народностей та національностей.
Перегляд файлу

Скажи мені, і я забуду;

Покажи мені, і я, можливо, запам'ятаю;

Залучи мене, і я зрозумію.

 

 Конфуцій, 450 р. до н. е.

Хай літають завжди журавлі,       

Колоски видзвонюють налиті,       

Ми за те, щоб мир був на землі       

Для усіх дітей на цілім світі.      

 

 

 

 

 

Тема. Загальні відомості про рівняння

 

Наш урок присвячений Міжнародному Дню миру, який 21 вересня відзначає уся Земля. Наша країна – Україна – надзвичайно красива та сильна. У нас проживають представники понад 110 народностей та національностей.

 

Мета: ознайомити здобувачів знань  з новими фактами, поняттями, законами, теоріями, твердженнями, з'ясування їх суті: відтворити в пам'яті здобувачів знань основні відомості про рівняння та способи відшукання невідомих;

встановити  деякі і залежності та зв'язкіи між елементами нових знань:  формувати уявлення про тотожні перетворення лівої та правої частин рівняння, використовуючи закони додавання, множення, зведення подібних доданків; виробляти вміння використовувати рівносильні перетворення, застосовуючи властивості рівнянь; ввести поняття «корінь рівняння», «рівносильні рівняння»; вчити складати рівняння; вчити розв'язувати рівняння, спонукати здійснюючи деякі перетворення усно;

 

 розвивати мисленнєву  діяльність, затність до аналізу, синтезу та порівняння, навички           спілкування у парах, розвивати вміння аргументувати пояснення, опираючись на відомі означення, властивості, формули, твердження;

виховувати патріотизм, любов до України, повагу до всіх учасників навчально- виховного процесу, самостійність, бажання вчитися; створювати ситуацію успіху для кожного учасника навчально- виховного процесу.

При вивченні теми «Лінійні рівняння з однією змінною» 

очікувані результати:

розпізнає лінійне рівняння з однією змінною серед даних рівнянь;

наводить приклади: рівносильних рівнянь; лінійних рівнянь з однією змінною; лінійних рівнянь з однією змінною, які мають один корінь, безліч коренів, не мають коренів;

формулює:

· означення рівняння, кореня (розв’язку) рівняння, рівносильних рівнянь, лінійного рівняння з однією змінною;

· основні властивості рівняння;

пояснює:

· що означає розв’язати рівняння;

· що таке рівносильні рівняння;

· за допомогою яких перетворень даного рівняння можна отримати рівняння, рівносильне даному;

характеризує:

· випадки, коли лінійне рівняння з однією змінною має один розв’язок; має безліч розв’язків; не має розв’язків;

· етапи розв’язування задачі за допомогою рівняння;

усвідомлює, що лінійні рівняння з однією змінною та рівняння, які зводяться до лінійних, можуть слугувати математичними моделями реальних життєвих ситуацій;

складає рівняння за умовою текстової задачі;

розв’язує: лінійні рівняння з однією змінною і рівняння, що зводяться до них; текстові задачі за допомогою лінійних рівнянь з однією змінною;

створює математичну модель задачі у вигляді рівняння;

розв’язує та складає сюжетні задачі з реальними даними щодо: безпеки руху; розрахунку сімейного бюджету, можливості здійснення масштабних покупок; безпеки і охорони здоров’я; практичних аспектів фінансових питань

 

 

Урок засвоєння нових знань

Обладнання: мультимедійна дошка (телевізор) для перегляду презентації; кольорові олівці, зошити, підручники.

Хід уроку

  1. Перевірка домашнього завдання. Організація класу. (Здобувачі знань об’єднуються у команди по 4).

Назва конкурсу

Назва команди

Незламні

Сміливі

Горді

Крилаті

Героїчні

Підкорювачі

 

 

 

Аватарки #картинки #Донецк #Київ #Україна #АТО  http://luxovicnuk.blogspot.com | Патріотичні аватарки (картинки, шпалери  для ВК) | ВКонтакте

 

 

ПАТРІОТИЧНІ АВАТАРКИ, КАРТИНКИ, ФОТО: Патріотичні Аватарки та Шпалери

1

  Перевірка домашнього завдання.           

 

 

 

 

 

 

2

№ 1. Обчислити значення числового виразу

 

 

 

 

 

 

 

3

Актуалізація і корекція опорних знань

 

 

 

 

 

 

4

Вивчення нового матеріалу

 

 

 

 

 

 

5

Підсумки уроку. Рефлексія

 

 

 

 

 

 

  1. За кожну правильну відповідь команда отримує  «фішку»- пазл.

Перемогу отримує та команда, яка повністю складе пазл, отримавши більше пазлів- фрагментів картинки та склавши у вірному порядку

   C:\Users\9234~1\AppData\Local\Temp\{B3A2A797-9B43-4586-B5EB-5898A38AB7B2}.tmp                    День миру 2022 - привітання, картинки, вірші — УНІАН              21 вересня – Міжнародний день миру та День миру в Україні: корисні  матеріали у вільному доступі             Бутафорія для оформлення та світлин "День миру" - все для вихователів на  Sonechko.net.ua        

 

 

    Привітання з Міжнародним днем миру | ВІТАННЯ                          Привітання Тарутинського селищного голови Сави ЧЕРНЄВА з Міжнародний днем  миру - Офіційний вебсайт Бессарабської селищної ради               21 вересня – Міжнародний день миру та День миру в Україні ...               Вітання міського голови Тернополя з Міжнародним Днем миру

 

 

Провівши вступне анкетування, ми визначилися з кольором успіху: кожен здобувач вибрав свій колір успіху (відмічає на полях знаком ! (?, !?, ?!) розуміння кожного ключового моменту). При виконанні завдання чи запису твердження (формули) на полі ставимо знак оклику кольором успіху, якщо все зрозуміло і виконуємо завдання самостійно.

Вчитель: - Яке домашє завдання Ви підготували?

Здобувач знань: -Повторили правила дій з раціональними числами та виготовили «коло формул»

Вчитель:  Усно виконаємо № 1, 6, 7; решту – письмово на дошці (за потреби аналізуємо та звертаємо увагу на форму запису також наголошуємо на ведення записів у зошитах)

№ 1

Обчислити значення числового виразу:

Вчитель: Чи всі правила проілюстровані прикладами? Які вирази слід добавити? (По 1 відповіді від команди)

Здобувач знань: Відсутні вправи на ділення на десятковий дріб)

10)  21:0,3;       11)  2, 1:0,07

 

 

 

 

  1. Актуалізація і корекція опорних знань, навичок і вмінь; повідомлення теми, цілей і завдань уроку; актуалізація мотивації учіння учнів.

Вчитель: -Як називають рівності: 5+х=7 ;     х-6=8;     х:2=-3?

Здобувач знань: -Запропоновані рівності- ріняння.

Вчитель: -То яку ж рівність назвемо рівнянням?

Здобувач знань: -Рівняння- рівність, що містить змінну (невідоме) і поставлено завдання його знайти.

(За потреби відповідь знаходимо у підручнику ст. 14)

Вчитель: -Впізнайте рівняння у №1 на ст. 17

Здобувач знань: 3 і 4, тому що…, 1 і 2 не є рівняннями, тому що.

Вчитель: -Що значить для Вас розв’язати рівняння?

Здобувач знань:- Знайти невідоме число…

  1. Вивчення нового матеріалу (вступні, мотиваційні та пізнавальні вправи).

Вчитель: -Значення змінної, яке перетворює рівняння у правильну числову рівність, назвемо коренем рівняння.

 Ознайомтесь з означенням на ст. 14. Прочитайте. Запам’ятайте.

 

а). Первинне застосування нових знань (усні вправи);

№85 перевіряємо усно та проговорюємо «корінь рівняння»

Виконуємо вправи № 2 на дошці, проговорюючи властивості рівнянь з поелементним аналізом кожного кроку розв’язання та, за потреби, зачитуємо потрібну властивість рівнянь (ст. 15-16)

№ 2

Розв’язати рівняння :

1) 6+х=-6-7х,                 3) 4( 3 – 2у) +24 = 2(3 + 2у),

2) 13-7х=22х-9,             4) 4х – 2(2,4х – 1,6) = -4.

 

Розв’язуючи кожне рівняння, аналізуємо та обгрунтовуємо за потреби.

б). Самостійне застосування учнями знань у стандартних ситуаціях (тренувальні вправи за зразком, інструкцією, завданням):

  І варіант: 1) -5-7х=8+2х,               2) 13-2,2х=1,5х+2,6,

ІІ варіант:  1) -4+6х=-4+9х,             2) 0,2х-0,3=0,25х-4,8,

 

ІІІ варіант: 1) -7х+9=5х-3,               2) 3(у-1)-2у=5(у-7)+12,

 

                  Самоперевірка та аналіз виконання самостійної роботи

І варіант:

1) -5-7х = 8+2х

    -9х =13

    х = - = - 1 к. р.

2) 13 - 2,2х = 1,5х + 2,6

     - 3,7х = -10,4

     х = = 2 к. р.

II варіант:

1) -4 + 6х = 4 – 9х

    15х = 8

    х = к. р.

2) 0,2х – 0,3 = 0,25х – 4,8

    - 0,05 = - 4,5

    х = 450 : 5

    х = 90 к. р.

III варіант:

1) -7х + 9 = 5х - 3

    - 12х = - 12

    х = к. р.

2) 3 (у – 1) – 2у = 5 (у – 7) + 12

    3у – 3 – 2у = 5у – 35 +12

    у – 5у = - 20

    - 4у = -20

    у = 5 к. р.

-форма запису;

-застосування властивостей рівнянь;

-застосування законів додавання та множення;

-зведення подібних доданків;

-запис кореня рівняння.

                     На полі здійснюємо самооцінювання:

-за кожне правильно виконане рівняння +3 бали;

-якщо знаєте, що таке рівняння +1 бал;

-якщо знаєте властивості рівнянь +1бал;

-якщо самостійно застосовуєте властивості рівнянь +2 бали;

-якщо вмієте розв’язати, записати та пояснити чому і як розв’язати рівняння +2 бали.

Виведення (на полі) загальної оцінки за самостійну роботу

Руханка:      https://www.youtube.com/watch?v=UxAcrq7Cn94

в). Творче перенесення знань і навичок у нові ситуації (творчі вправи).

№ 3

Розв’я зати рівняння :                   

Вчитель записує рівняння                     на дошці, задає здобувачам знань навідні запитання, щодо розв’язання та записує розв’язання під диктовку здобувачів знань (за потреби обгрунтовуються кроки розв’язання).

 

 

 

10х = 60

х = 6 к. р.

[Діти рівняння не записують].

Кольоровою крейдою бажано виділити окремі етапи виконання завдання.

 

Вчитель:- Вибираєте одне рівняння і самостійно (по 1 представнику від команди) [Хто перший до дошки, у того є більше варіантів завдань для вибору] розв’язуєте його (на дошці попередній зразок запису не стираємо (зорова пам’ять переважає)).

  1.      ,           4) ,
  2.      ,           5) ,
  3.      .

 Здійснюємо перевірку.

 Об’єднуємось у групи по 4 і складаємо алгоритм розв’язання рівнянь, що зводяться до лінійних рівнянь з однією змінною.

 

Одна група презентує (зачитує), всі інші доповнюють

в) Творче перенесення знань і навичок у нові ситуації (творчі вправи).

№ 90 розв’язати пару рівнянь

Вчитель: -Такі рівняння, які мають одні і ті самі корені, називають рівносильними

Об’єднуємось у пари (в межах команди). Задумуємо разом одне число. Складаємо рівняння, коренем якого є дане число. Записуємо пару рівносильних рівнянь у зошит.

  1. Підсумки уроку. Рефлексія.

Завершіть речення:

1) На сьогоднішньому уроці я пригадав… (пригадала…)

2) На сьогоднішньому уроці я навчився… (навчилась…)

3) На сьогоднішньому уроці я зрозумів…  (зрозуміла…)

4). На сьогоднішньому уроці я переконався…  (переконалась…)

5). На сьогоднішньому уроці я дізнався…  (дізналась…)

6). На мою думку..

7). Я сподіваюсь..

8) Я вважаю..

9). Висловлю сподівання…

10). Я хочу..

 

  1. Повідомлення домашнього завдання.

Виписати та вивчити властивості рівнянь ст. 15-16,

Виготовити аплікацію або малюнок до Дня Миру

     

 

Використані джерела:

1). https://osvita.ua/legislation/Ser_osv/76886/

2). https://drive.google.com/file/d/1PBTt1LN9HwGLofozwShTPbFYWsseU2XL/view

3). https://osvita.ua/doc/files/news/896/89679/Alhebra_7-9_klas_Ister_26_07_2023.pdf

4). https://pidruchnyk.com.ua/2889-algebra-ister-7-klas-2024.html

5). http://matematuka.inf.ua/6_klas/babenko_mat_6/babenko_6_8.html

6). https://super.urok-ua.com/konspekt-uroku-z-matematiki-v-7-klasi-z-temi-rozv-yazuvannya-liniynih-rivnyan/

7).  https://naurok.com.ua/urok-liniyni-rivnyannya-7-klas-24451.html

8).http://lyzogubivka.edu.kh.ua/psihologichna_sluzhba/na_dopomogu_vchitelyu/tipi_suchasnogo_uroku/

 

9).https://nataliyapedos.wordpress.com/2012/11/01/%D0%BD%D0%B5%D1%81%D1%82%D0B0%D0%BD%D0%B4%D0%B0%D1%80%D1%82%D0%BD%D1%96-%D1%83%D1%80%D0%BE%D0%BA%D0%B8-%D1%82%D0%B8%D0%BF%D0%B8-%D1%83%D1%80%D0%BE%D0%BA%D1%96%D0%B2-%D0%BF%D0%BB%D0%B0%D0%BD%D1%83/

10). https://naurok.com.ua/trenuvalni-vpravi-rivnyannya-algebra-7-klas-88734.html

 

11). https://naurok.com.ua/zbirnik-prikladnih-zadach-93930.html

12). https://drive.google.com/file/d/1HhzVjtQm2drign1NBJ7zKYzXlonfICvj/view

13). https://naurok.com.ua/zbirnik-prikladnih-zadach-93930.html


 

 

 

docx
До підручника
Алгебра 7 клас (Істер О.С.)
До уроку
§ 22. Загальні відомості про рівняння
Додано
16 березня
Переглядів
33
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку