Урок алгебри у 8 класі
для дистанційного компоненту освітнього процесу в закладах загальної середньої освіти
Вчитель Леонова Л.М.
Тема: Квадратні корені. Перетворення виразів, що містять квадратні корені.
Мета:
Навчальна:
-
узагальнити та систематизувати знання учнів про квадратні корені;
-
закріпити навички тотожних перетворень виразів, які містять квадратні
-
корені;
-
підвищувати рівень мотивації навчання.
Розвивальна:
-
розвивати логічне мислення, пам’ять, культуру математичних записів;
-
розвивати пізнавальний інтерес учнів до історії математики, зокрема, до спадщини нашого земляка М.М. Боголюбова;
-
розвивати уміння та навички самостійного здобуття знань, уміння застосовувати їх для розв’язання нових пізнавальних та практичних завдань;
-
розвивати здатність працювати у різноманітних групах, виконуючи різні соціальні ролі, навички самооцінки та самоконтролю;
-
розвивати уміння здійснювати дослідницьку діяльність;
розвивати уміння працювати з інформаційними джерелами та мультимедійними засобами.
Виховна:
-
виховувати спостережливість, толерантність, вихованість;
-
лідерські якості;
-
науковий підхід;
-
інтерес до математики, практичну спрямованість предмету;
-
почуття відповідальності, колективізму, впевненості в своїх силах.
Тип уроку: узагальнення та систематизація знань.
Обладнання: мультимедійна дошка;
презентація вчителя «Квадратні корені. Перетворення виразів, що містять квадратні корені»;
презентація учнівських проєктів «Історія математичних позначень» та «Багатозначні терміни. Радикал».
Епіграф уроку: «Недостатньо мати лише добрий розум. Головне – вміти правильно використовувати його».
Рене Декарт
ХІД УРОКУ
І. Організаційний момент.
Оголошення теми та мети уроку.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності.
На цьому уроці ми систематизуємо знання по темі «Квадратні корені» і підготуємося до тематичного оцінювання, яке відбудеться на наступному уроці.
Створення ситуації успіху.
Мені б дуже хотілося, щоб слово УРОК викликав у вас тільки такі асоціації:
У – успіх,
Р – радість,
О – обдарованість,
К – кмітливість.
(слайди № 1 – 4).
ІІІ. Повторення теоретичного матеріалу. (слайд № 5).
1. Арифметичним квадратним коренем числа а називається …(невід΄ємне число, квадрат якого дорівнює а.)
2. Арифметичний квадратний корінь добутку двох дійсних невід΄ємних чисел дорівнює, … (добутку коренів цих чисел.)
3. Арифметичний квадратний корінь частки двох дійсних невід΄ємних чисел дорівнює, …( частці коренів цих чисел.)
4. Для будь-якого дійсного числа а арифметичний квадратний корінь з а2 , … (дорівнює модулю числа а. )
5. До перетворення виразів, які містять квадратні корені, відносяться:… (винесення множника з-під знака кореня, внесення множника під знак кореня, звільнення від ірраціональності в знаменнику дробу.)
ІV. Усний рахунок. (слайд № 6).
V. Розв’язування вправ. (слайд № 7).
VІ. Рефлексія. Історія математичних позначень. (слайди № 8 - 16)
VІІ. Фізкультхвилинка. (слайд № 17).
VІІІ. Екологічна хвилинка. (слайди № 19)
ІХ. Розв’язування вправ. (слайд 20 -21)
Виконати дії:
Скоротити дріб: а) б)
Х. Психологічний тренінг. (слайд 22)
Щоб зняти втому, напругу з очей, зробимо перерву в роботі. Візьміть олівець, заплющіть очі й замалюйте в чорновику одну з трьох геометричних фігур: квадрат, трикутник, коло.
А тепер розплющіть очі й подивіться на дошку. Ви маєте можливість пізнати себе ще більше.
-
Квадрат – наполегливість, впертість, надія лише на свої сили, твердість характеру, відвертість.
-
Трикутник – упевненість в собі, вміння вислухати інших, прислухатися до порад та впевнено йти до поставленої мети.
-
Коло – емоційність, схильність перейматися проблемами інших, співчутливість, доброзичливість
ХІ. Логічні вправи. (слайди № 23-24)
ХІІ. Рефлексія (слайди № 25-30) .
Презентація «Багатозначні терміни. Радикал»
ХІІІ. Тестова перевірка. (слайд № 31)
На Урок https://naurok.com.ua/test/kvadratni-koreni-2969663.html
ХІV. Підсумок уроку. (слайд № 32)
ХV. Домашнє завдання: п. 14-18. тести ст. 166-167. (слайд № 33)
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ
-
ВИКОРИСТАННЯ ГРУПОВИХ ФОРМ РОБОТИ ТА ПЕДАГОГІЧНИХ ПРОГРАМНИХ ЗАСОБІВ НА УРОКАХ МАТЕМАТИКИ [Електронний ресурс]. – Режим доступу: www.navigator.rv.ua.
-
Возняк Г.М., Маланюк М.П. Взаємозв’язок теорії з практикою в процесі вивчення математики. – К.: Радянська школа, 1989, ст. 18-24.
-
Закон України «Про освіту»
-
Застосування інтерактивних технологій на уроках математики в малочисельних класах [Електронний ресурс]. – Режим доступу: www.teacher.ed-sp.net.
-
Застосування інтерактивних технологій на уроках математики в малочисельних класах [Електронний ресурс]. – Режим доступу: www.shestirnya-szh.ucoz.ua.
-
Інтерактивні методи навчання на уроках математики [Електронний ресурс]. – Режим доступу: www.osvita.ua.
-
Інтерактивні технології навчання [Електронний ресурс]. – Режим доступу: www.shkola19.klasna.com.
-
Істер О.С. Алгебра: підручник для 8 класу загальноосвітніх навчальних закладів – К.: Освіта, 2008. – 208с.
-
Кордемский Б.А. Увлечь школьников математикой. – М.: Просвещение, 1981, ст. 21-28.
-
Корнес А.І. Математика. Зошит для контрольних і самостійних робіт.
8 клас. – Х.: Веста: Видавництво «Ранок», 2005. – 80с.
-
Методи навчання математики i шляхи їх реалiзацiї [Електронний ресурс]. – Режим доступу: www.npu.edu.ua.
-
МЕТОДИКА ОРГАНІЗАЦІЇ ДІЯЛЬНОСТІ УЧНІВ З МАТЕМАТИКИ В УМОВАХ ОСОБИСТІСНО ОРІЄНТОВАНОЇ ОСВІТИ [Електронний ресурс]. – Режим доступу: www.gimnasia.genichesk.com.ua.
-
Нагибін Ф.Ф. Математична шкатулка. К.: 1961, ст. 67-72.
-
Нестандартні методи роботи на уроках математики [Електронний ресурс]. – Режим доступу: www.ksankamach.blogspot.com.
-
Нестандартні уроки. Типи уроків. Планування уроку [Електронний ресурс]. – Режим доступу: www.nataliyapedos.wordpress.com.
-
Нетрадиційний підхід до викладання математики [Електронний ресурс]. – Режим доступу: www.oksanarafalska.ucoz.ua.
-
О.Г.Черватюк., Г.Д.Шиманська. Елементи цікавої математики на уроках математики. – К.: Радянська школа, 1968, ст. 27-36.
-
Організація групової навчально-пізнавальної діяльності на уроках математики [Електронний ресурс]. – Режим доступу: www.pedagogika.at.ua.
-
Організація групової роботи на уроках математики [Електронний ресурс]. – Режим доступу: www.vovschinternat.ucoz.com.
-
Навчальна програма для загальноосвітніх навчальних закладів з . математики для 5 – 9 класів, затверджена Наказом МОНУ від 07.06.2017 № 804 (оновлена), 2017.
-
Ситник Г. Технології превентивного виховання школярів: Практичний посібник. – Рівне: Юлат, 1999, ст.34-45.
-
Скобелєв Г.М. Математика в позаурочний час. К.: 1973, ст. 6-9.
-
Сучасний урок. Інтерактивні технології навчання: Науково-методичний посібник / О.І.Пометун, Л.В. Пироженко; За ред. О.І. Пометун. – К.: А.С.К., 2003, ст.113-126.