Клас: 3
Предмет: математика
Вчитель класу: Уніят Марія Михайнівна
Тема: Алгоритм виконання письмового додавання і віднімання трицифрових чисел без переходу через розряд.
Мета: ознайомити алгоритмом виконання письмового додавання і віднімання трицифрових чисел без переходу через розряд; удосконалювати навички роботи над задачами різних видів; розвивати мислення, увагу, пам’ять; виховувати інтерес до уроків математики.
Обладнання: підручник, ноутбук.
Тип уроку: комбінований
Хід уроку
Добрий день, учні!
Наш урок розпочинаймо,
До роботи приступаймо!
Сьогодні буду працювати так:
- сміливо
- ввічливо
- наполегливо
- згуртовано
- старанно
- дружно
- уважно
- чемно
- відповідально!!!
- Учні, перевірмо вашу готовність до уроку! Нам потрібен підручник з математики, зошит у клітинку, ручка.
Зараз ми перевіримо виконане вами домашнє завдання!
70+60=130
80+40=120
130+50=180
240+70=310
570+20= 590
360+40=400
430-30=400
420-120=300
270+110=380
500-100=400
350+200=550
440+20=460
650-300= 350
710-10=700
320-20=300
600-400=200
750-240=510
490-160=330
350+240=590
290+100=390
850+10=860
530-120=410
450-340=110
90+40=130
270+80=350
160+60=220
320-220=100
- Чудово! Тепер ми можемо приступити до вивчення нової теми нашого уроку!
Ми з вами вправно попрацювали над попередньою темою нашого уроку!
Сьогодні нашим завданням є ознайомитись із алгоритмом виконання письмового додавання і віднімання трицифрових чисел без переходу через розряд.
Для початку виконаємо підготовчі завдання!
• 223
• 478
• 30
• 262
• 840
• 231
• 963
Спробуймо виконати письмові обчислення!
328+241=569
715+123=838
374+415=789
563+222=795
967-352=615
649-211=438
854-342=512
578-436=142
Обчислення робимо стовпчиком!
По черзі йдемо до дошки і обчислення робимо коментуючи!
Всі інші робимо записи в зошитах!
Ви вправно працювали! Якщо вже втомились, то у чат я надіслала посилання. Перейшовши за ним, ви зможете провести фізкультхвилинку!
- Про що йде мова в задачі?
- Що ми знаємо про козачат?
- Яке питання задачі?
Складемо схему до задачі:
Аналіз задачі (аналітичний спосіб)
- Яке питання задачі?
- Чи можемо одразу дати відповідь на нього?
- Чому? Які дані маємо для цього мати?
- Як знайдемо половину дороги?
- Яку дію виконаємо?
- Який вираз складемо?
- Чи можемо тепер дати відповідь на питання задачі?
- Чому? Які дані ми повинні для цього мати?
- Як знайдемо відстань від Коблева до Миколаєва?
- Яку дію виконаємо?
- Який вираз складемо?
- Чи можемо ми тепер дати відповідь на питання задачі?
- Які дані ми повинні для цього мати?
- Яку дію виконаємо?
- Який вираз складемо?
Розв’язання задачі:
1) 130 : 2 = 65 (км) - половина дороги
2) 65 + 10 = 75 (км) - від Коблево до Миколаєва
3) 130 - 75 = 55 (км)
Відповідь: 55 км відстань від Одеси до Коблево, а від Коблево до Миколаєва 75 км.
Розв’язання задачі записуємо в зошити.
Погляньте на наступну задачу.
- Про що йде мова в задачі?
- Що ми знаємо про туристів?
- Яке перше питання задачі?
Короткий запис:
Січень – 435 т.
Лютий – 312 т.
Аналіз задачі (аналітичний спосіб)
- Яке питання задачі?
- Чи можемо ми одразу дати відповідь?
- Які дані ми маємо для цього мати?
- Яку дію виконаємо?
- Який вираз складемо?
Дію ми записуємо у стовпчик.
1)
всього відвідали музей.
- Яке друге питання задачі?
Короткий запис:
Аналіз задачі (аналітичний спосіб)
- Яке питання задачі?
- Чи можемо ми одразу дати відповідь?
- Які дані ми маємо для цього мати?
- Яку дію виконаємо?
- Який вираз складемо?
Дію ми записуємо у стовпчик.
2)
Відповідь: 747 туристів всього відвідало музей за два місяця. На 123 туристи більше відвідало каток у січні, ніж у лютому.
На домашнє завдання вам потрібно виконати вправу №4
- Як ви оцінюєте свою роботу на уроці?
- З яким настроєм ви закінчуєте урок?
- Що вам вдавалось легко/важко?
Мені було приємно з вами працювати! До зустрічі!