Урок англійської мови Семенюк Оксани Вікторівни в 6 класі, де навчається учень із дисграфією та дислексією.
Тип уроку: Урок узагальнення знань.
Тема: Food and drinks. Meals and cooking in Ukraine. (Їжа та напої. Приготування їжі в Україні).
Мета: Практична:
Освітня: - Вчити дітей працювати в парах та групах виконуючи практичні
завдання.
Розвивальна:
Виховна:
Хід уроку
T: Red, yellow, green and blue.
Hello, children! How are you?
It’s o’k. Thank you.
P-s: Red, yellow, green and blue.
Hello, teacher! How are you?
It’s o’k. Thank you.
( Учень не має труднощів із запам’ятовуванням, тому разом з усіма дітьми
вимовляє віршоване привітання, яке було вивчене усно раніше і не одноразово повторювалося на попередніх уроках).
What day and date is it today?
How many pupils are present today?
How many pupils are absent?
What’s happened with them?
Look at the window. And say:
What season is it now?
What month is it now?
What is the weather today?
Do you like today’s weather ?
What is your favourite season?
(Діти почерзі розповідають за малюнками про пори року. Учень з ООП також бере участь).
Фонетична розминка.
[u:] – tooth, juice, spoon, food, too, blue, soon;
[i:] – sweet, tea, sea, Easter, meat, cheese, pizza;
[ai] – pie, slice, my, fly, kind, type;
[ei] –make,take, cake, made, plate, table.
(Учень, що знаходиться на інклюзивному навчанні також приймає активну участь у фонетичній розминці).
Прийом: гра «I am a poet».
T: And first of all let’s play a game. Image that you are a poet, look at the screen
and complete the poem with the suitable words given below. (Учень має дисграфію, відповідно читати з екрана, як пропонується іншим дітям, йому важко, тому асистент вчителя сам читає завдання для учня. Самі речення для виконання завдання асистент вчителя заздалегідь надрукувала на окремих картках шрифтом більшого розміру).
T: Repeat after me. All together.
I am Sam. I like … (jam).
I am Bruce. I like … (juice).
I am Sophie. I like … (coffee).
He is Tony. He likes … (macaroni).
She is Betty. She likes … (spaghetti).
He is Lee. He likes … (tea).
Лексична розминка. Відгадай загадки:
Clean, but not water, White, but not snow, Sweet, but not ice-cream, What is it? (Answer: SUGAR)
It’s white outside, and yellow inside. We have it from chicken. (Answer: EGG)
You smile when you name it. The mouse likes it very much. (Answer: CHEESE)
(Учень з ООП також виконує завдання, так як воно сприймається на слух. Якщо виникають труднощі із перекладом деяких слів, асистент допомагає).
Aim and practical skills.
T: I hope that everybody is fine.
So, today we have a lot of work to do during the lesson: we continue to learn the topic Food and drinks. But today we shall speak about Meals and cooking in Ukraine.
You’ll repeat the lexical material of the last lesson; learn new verbs: mix; fry, boil, grill, chop, slice; read the text «Meals in Ukraine», work in groups, and speak about Ukrainian cooking traditions. (Вчитель пояснює,що учні будуть робити на уроці. Якщо в учня з ООП виникають деякі труднощі з перекладом, асистент повторює слова вчителя ще раз і акцентує увагу на незнайомих для учня англійських словах та їхньому перекладі. Асистент записує нові слова великими друкованими літерами та віддає учневі для подальшого їх вивчення).
Discuss different questions. (Обсудіть різні запитання).
( Асистентом вчителя заздалегідь підготовлені картки з ключовими словами теми, які учнем вже використовувалися і вони розкладаються на парті перед учнем. Роздатковий матеріал набраний шрифтом більшого розміру для полегшення читання учнем із дисграфією).
Ознайомлення з новою лексикою.
Слова висвічуються на екрані
Читання словосполучень з перекладом.
T: We must share on three groups of and continue our work. (Вчитель роздає картки) Look at the blackboard. We’ll play game «Traffic light Diet». I give you small card with the words and you stick it to our traffic light. ( Учень приймає участь у роботі, так як лексика, яка використовується в завданні для нього знайома. Асистент на попередніх уроках підготувала відповідний роздатковий матеріал зі збільшеним шрифтом та наочністю).
T: Now we are going to work with card №1. At first. We’re writing the words now and match these words with the opposites.
(Учні записують слова за вчителем, дитині з ООП слова диктує асистент вчителя, повторюючи їх по декілька разів і учневі дається більше часу для виконання даного завдання).
Card №2
T: Match the two halves of these expressions (Співставте дів частини виразу).
1. – Two slices of d) – toast
2. – A glass of e) – water (a) juice)
3. – A cup of c) – tea
4. – A bowl of b) – cereal
5. – A bottle of a) – orange water.
( В даному випадку використовується індивідуалізований варіант завдання. Зменешений обсяг роботи.Учень читає слова асистенту і намагається співставити частини виразу. При виникненні труднощів асистент допомагає).
Card №3
Діти міняються командами після кожної картки.
Food quiz
Read each question carefully.
Choose your answer from four options.
Робота над читанням тексту «Meals in Ukraine». (Для учня з дислексією використовується простіший текст для читання, скорочується його обсяг).
Вчитель по монітору веде бесіду про «Манери поведінки за столом». Відповідь учнів «так чи ні».
Далі продовжуєм гру «Yes» чи «No»
(Для учня з дисграфією та дислексією не виникає труднощів при сприйнятті на слух, тому він виконує завдання разом з усіма учнями).
Гра «Microphone». (Асистент вчителя показує презентацію)
Let’s imagine I am an English speaking journalist and you have to interview your classmates about traditional Ukrainian dishes. ( Журналіст бере інтерв’ю в учнів).
T: Now we have to make the recipe.
«How to make a borsch»
Complete the sentences and I am mixing them now. Let’s start. Go on! ( Учні склеюють речення у відповідному порядку) .
Summary up.
Підсумок уроку.
Homework: Write a recipe of your favourite dish.