Тема: Doctor! Doctor!
Мета: повторити й активізувати лексику теми;
удосконалювати лексичні навички, навички вимови, читання й усного мовлення, письма;
розвивати логічне мислення, культуру мовлення й письма;
виховувати відповідальне ставлення до свого здоров’я і здоров’я оточуючих, усвідомлення важливості здорового способу життя.
Тип уроку: застосування знань
Обладнання: підручник, робочий зошит, тематичні картки, прислів’я, слайди, завдання на мультимедійній дошці, аудіозапис пісні.
Хід уроку:
І Підготовка до сприйняття іншомовного мовлення
1. Привітання.
T: How do you do!
Ps: How do you do!
2. Повідомлення теми та мети уроку.
T: Today we are going to revise the vocabulary on the topic « Doctor! Doctor! »
3. Перевірка домашнього завдання ( Впр. 5 с. 59 ).
4. Уведення в іншомовну атмосферу.
а) Answer the questions:
1) Whom do you consult when you have a toothache?
2) How often do you consult a dentist?
3) Is it painful to have your tooth pulled out?
4) What do the dentists usually recommend?
5) Are you afraid of the dentists and their instruments?
b) Agree or disagree:
1) When you have a sore throat you can go for a walk.
2) You should always stay in bed when you cough.
3) You will recover quicker if you stay in bed.
4) If the doctor prescribes some medicine for you, you should not take it regularly/
5) A person is healthy when he is free from illness.
6) You should eat the right food to keep fit.
ІІ Основна частина уроку
1. Активізація мовленнєвих зразків теми « Doctor! Doctor! ». Повторення вивченої лексики по тематичних картках та слайдах.
Kinds of ache:
1) A headache – головний біль
2) A running nose – нежить
3) A sore throat – хворе горло
4) A toothache – зубний біль
5) A stomachache – біль у шлунку
6) A backache – біль у спині
7) An earache – біль у вусі
8) A heart pain – біль у серці
9) A fracture - перелом
10) A cut - поріз
11) A bump - гуля
12) A bruise - синець
13) High temperature – висока температура
Doctors:
1) A dentist – стоматолог
2) A surgeon – хірург
3) An oculist – окуліст
4) An ear doctor – ЛОР
2. Практикування у вживанні вивченої лексики. Виконання завдань з презентації на мультимедійній дошці.
1) People in the medical profession. What do these people do? Match the words and their definitions.
2) Find and circle 11 words referring to the health and medical care.
3) What’s the matter? Match the problem and its solution.
3. Розвиток мовленнєвих навичок.
1) Вправа 2 сторінка 60.
Учні в парах читають та розігрують діалог за ролями.
2) Вправа 3 сторінка 60.
Учні в парах складають діалоги за зразком та інсценують їх.
3) Вправа 4 сторінки 60-61.
Учні читають та перекладають текст, відповідаючи на запитання.
4) Вправа 5 сторінка 61.
Учні в парах читають та розігрують діалог за ролями, потім складають подібні
діалоги за зразком та інсценують їх.
5) Учні виконують пісню « I have a headache »
I have a headache
( a song )
- Oh, what’s the matter?
You look so terrible!
- I have a fever.
I have a runny nose.
- Oh, what’s the matter?
You look so terrible!
- I have a headache.
I have a cold.
Oh, what’s wrong with you?
You look so terrible!
- I have a fever.
I have a runny nose.
Oh, what’s wrong with you?
You look so terrible!
- I have a stomachache.
I have a cold.
ІІІ Заключна частина уроку
1. Домашнє завдання.
- Повторити лексику;
- Вправа 6 сторінка 61 ( письмово ).
2. Підведення підсумків уроку.
1) What topics have we revised today?
2) What did you learn to speak about?
3) Name one thing you can do to make your lifestyle healthier.