Конспект уроку алгебри
7 клас
Арифметичні дії з многочленами
Вчитель математики Голубицького ЗЗСО І-ІІ ст.
Хижа Ірина Ярославівна
Тема уроку: Арифметичні дії над многочленами.
Мета: Систематизувати, узагальнити і поглибити знання і уміння.
Розвивати спостереження, уміння аналізувати, порівнювати, робити
висновки.
Розвивати логічне мислення
Закріпити навички у розв’язуванні рівнянь.
Показати практичне застосування многочленів в різних науках
Тип уроку: Удосконалення знань і вмінь.
Хід уроку
Щоб дійти до мети, треба перш за все до неї йти. (Бальзак)
І. Організаційний момент.
Перевірка готовності учнів до уроку.
ІІ. Перевірка домашнього завдання .
Учні перевіряють правильність розв’язування вправ домашнього завдання за зразком. Сильні учні під час перевірки виконують індивідуальні завдання .
ІІІ. Формулювання мети і завдань уроку.
За допомогою смайликів діти виражають свої вміння по темах: «Стандартний вигляд многочлена», «Додавання і віднімання многочленів», «Множення одночлена на многочлен», « Множення многочлена на многочлен».
Веселий смайлик – знаю і можу розповісти іншим;
Спокійний смайлик – знаю;
Допитливий смайлик – хочу знати і навчитися.
ІV. Актуалізація опорних знань та вмінь.
1.Повторення теоретичного матеріалу.
Учні з корзинки навмання вибирають карточку із запитанням і відповідають.
Що називається многочленом?
Степінь многочлена – це…
Стандартний вигляд многочлена – це…
Як виконується додавання(віднімання) многочленів?
Як помножити одночлен на многочлен?
Як помножити многочлен на многочлен?
2. Усні вправи.
- З даних многочленів вибрати многочлени стандартного вигляду
А) х7 -9х5+х9 +4х7;
Б) ав+2ав2 -3а2в - 4а;
В) mn4-m3n+mn;
Г) 4с-2в+1,2вс-с;
Д) х3 –у2 +ху –у;
Е) -0,1с+0,2с2 -0,3с3
-Вправи на перевірку правильності виконаних дій з многочленами.
V. Удосконалення знань і вмінь.
Математичний диктант.
Варіант1.
1-3х2
Варіант 2.
-5ху+5
2. Записати многочлен у стандартному вигляді.
Варіант 1.
2аа2 +а2-3а2 +а3-а
Варіант 2.
3хх4+3хх 3-5х2х3-5х2х
3.Спростіть вираз.
Варіант 1.
18 х2 –(10х-5+18х2 )
Варіант 2.
-12с2 +5с+(с+12с2 )
4. Виконайте множення.
Варіант 1.
-3х2 (-х3 +х-5)
Варіант 2.
5а(1+2а-а2)
5. Спростіть вираз.
Варіант 1.
(3х-2)(5-2х)+6х2
Варіант 2.
(7у-4)(2у+3)-14у2
Перевір себе і оціни. (Відповіді на екрані)
Учні, які правильно виконали завдання, працюють тестовими завданнями. Інші учні працюють над помилками.
Робота з класом біля дошки.
Розв’явання вправ.
(2х-у)(у+4х)+2х(у-3х)
5а(2х-а)-(8а-х)(2х-а)
5+х2=(х+1)(х+6)
2х(х-8)=(х+1)(2х-3)
2)(…)-(4х2-2ху)=5+5х2 -2ху.
Зараз розглянемо «Застосування многочленів у різних науках»
А також многочлени використовують в: статистиці, психології, метереології, архітектурі, географії та інших науках.
VI. Рефлексія.
VII. Домашнє завдання. Повторити параграфи 10-12, виконати №520, 538.
VIII.Підсумок уроку.