Мета : закріплювати вміння учнів виконувати ділення багатоцифрових чисел на одноцифрові; удосконалювати обчислювальні навички; вправляти учнів у розв'язуванні задач на рух, знаходженні значень виразів на порядок виконання дій; розвивати пам'ять, логічне мислення, увагу, спостережливість; виховувати старанність, наполегливість.
Урок з математики на тему :
« Ділення багатоцифрових чисел на одноцифрові . Задачі на рух»
4 клас
Урок – аукціон
Тема . Ділення багатоцифрових чисел на одноцифрові . Вправи на порядок дій . Задачі на рух .
Мета : закріплювати вміння учнів виконувати ділення багатоцифрових чисел на одноцифрові; удосконалювати обчислювальні навички; вправляти учнів у розв’язуванні задач на рух, знаходженні значень виразів на порядок виконання дій;
розвивати пам’ять, логічне мислення, увагу, спостережливість; виховувати старанність, наполегливість.
Хід уроку
I . Організація класу .
Працюймо наполегливо , швидко , старанно ,
Щоб жодна хвилина не втратилась марно .
II . Актуалізація знань учнів .
старанність кмітливість
наполегливість самостійність
охайність товариськість
швидкість
III . Повідомлення теми і мети уроку .
Аукціон – продаж товарів , майна з публічного торгу покупцеві , який запропонує найвищу ціну .
Лот – предмет або кілька предметів , що одночасно продаються на аукціоні .
Отже , розпочинаємо наш аукціон . ( Стук молоточком )
Ціною за придбання лоту будуть завдання , з якими вам потрібно справитися .
IV . Контроль , корекція знань та вмінь учнів .
1 лот - швидкість
10000 – 4035 : 5 = 9000 – 75663 : 9 =
25*4 – 45 : 5 + 99 * 3 – 30 : 2 + 50 =
IV . Розвиток математичних знань і вмінь учнів .
( 1 приклад – хлопчики , 2 – дівчатка )
( 2 учні працюють біля дошки ; перевірка )
3.Робота в групах
Ділимося на групи за кольорами .
Нагадуємо правила роботи в групах ( картка на дошці )
1 група - жовта
2 група – червона
Жовта група .
Червона група .
Зелена група .
Синя група .
4 корови за 5 днів з’їли 80 кг буряків . Скільки з’їсть 1 корова за 7 днів ?
Кожна група презентує свої розв’язання . Виправляємо помилки , якщо вони є .
Фізхвилинка
4.Дії з іменованими числами .
У кожного учня на парті картки із рівневими завданнями . Учень обирає той варіант , з яким , на його думку , він справиться .
12 балів 16 ц 08 кг : 4 + 105 кг =
3 км 45 м : 5 м + 1391 =
10 балів 6 кг 375 г : 5 =
2 км 35 м : 5 м =
8 балів 1ц : 2 =
3 кг : 6 =
1 т : 5 =
5.Гра « Обери правильну відповідь»
Зачитую приклади , а діти усно їх вираховують і роблять відповідні рухи .
120 : 2 1 ц = ? кг
48 : 3 59 + 21
300 : 3 360 : 6
170 – 90 1 доба = ? год
1м = ? см 2400 : 30
20 м * 4 скільки ніг у 4 собак ?
72 : 3 1 год = ? хв.
60 – підняти праву руку
16 - підняти ліву руку
100 – встати
80 – присісти
24 – поплескати
6. Задача 624
Окремі учні працюють самостійно .
V . Підсумок уроку
VI . Домашнє завдання
Диференційовані завдання.