Урок " Автоматизація звуку Р"

Про матеріал
Мета: Уточнити артикуляцію та ізольоване вимовляння звуку [Р]; продовжувати формування тривалого спрямованого повітряного струменя. продовжувати вчити вимовляти звук [Р] в складах, словах, реченнях; вправляти визначення наявності звуку в словах; закріпити поняття «транспорт»; розвивати інтонаційну і мімічну виразність, увагу, дрібну моторику.
Перегляд файлу

Заняття № 4

Конспект індивідуального заняття постановка «Звук [Р] »

Мета: автоматизувати звук [Р] у тексті.

Завдання заняття:

уточнити артикуляцію та ізольоване вимовляння звуку [Р];

продовжувати формування тривалого спрямованого повітряного струменя.

продовжувати вчити вимовляти звук [Р] в складах, словах, реченнях;

вправляти визначення наявності звуку в словах;

закріпити поняття «транспорт»;

розвивати інтонаційну і мімічну виразність, увагу, дрібну моторику.

Обладнання: квасолевий басейн, картинки «транспорт», лічильні палички,картинки потягу.
Хід заняття

Огранізаційний момент.

Привітання.

Я всміхаюсь сонечко :

Здраствуй,золоте! –

Я всміхаюсь квітонці –

Хай вона цвіте!

Я всміхаюсь дощику

-Лийся , мов з відра!

Друзям усміхаюся

Зичу їм добра

Ми стобою привіталися тепер приступаємо до плідної праці.

Основна частина

1)Артикуляційна гімнастика
«Денискіна зарядка»                   
1. « Посмішка» Наш Дениско - бешкетник
Тягне губки до вушках.
- Подивіться, - каже, 
- Я тепер - жаба!

2. «Трубочка» Хто грає на гітарі,
А Денис на сопілці,
Губи витягнув вперед
Вузькою-вузькою трубочкою                                                       
   3. «Гірка» Кінчик мови в зубки впирається,
Спинку вигинаємо - гірка виходить.
Швидко - швидко з гірки вниз
На санчатах котиться Денис.

 4. «Годинник» У Дениса є годинник -
Дивовижної краси!
Ходять стрілочки по колу
І хочуть наздогнати один одного.
5. «Смачне варення» Якщо у Дениса поганий настрій,
Їсть Дениска наш смачне варення.
Треба верхню губу варенцем намазати,
І широким язичком облизнути все відразу.
6. «Гойдалки» Язичок - вгору і вниз -
На гойдалки сіл Денис.
Ось гойдалки високо,
Ось гойдалки низько.
До чого ж добре,
Весело Денискові! 
7. «Грибок» Наш Дениско в ліс пішов,
Під сосною гриб знайшов.
Підніми вгору язичок-
Покажи, як ріс грибок.
 

 

Згадай, який транспорт ти знаєш?

Який перший звук в слові «ракета»?

Де чується звук «Р» у слові «катер»?

Повідомлення теми заняття.
На занятті ми будемо говорити  про звук «Р» і згадаємо, який транспорт ми знаємо.
1. Артикуляційний образ.
Давай з тобою згадаємо артикуляцію звука «Р» за схемою.

LgOBFNHvrW0.jpg

Поричи як тигр.

Назви картинки які бачиш на малюнку.
2. Розвиток дихання.
Використання повітряних фломастерів, по доріжці (вдихаємо носом, видихаємо через рот).
Ізольоване проспівування звуку «Р».

3. Розвиток голосу.

Мотоцикл».

Діти сидять на стільчиках і імітують їзду на мотоциклі: р-р-р.

 «Вертоліт».

Діти імітують політ вертольота. Руками імітують рухи мотора і промовляють: р-р-р.


4. Автоматизація звука «Р» у складах.
Чистомовки «Запам'ятай. повтори».
Ра-ра-ра - ракета, парашут, трамвай, трактор, тролейбус.
Ро-Ро-ро - метро.
Ру-ру-ру - вантажівка, парус.
Ер-ер-ер - катер, вертоліт.
5. Гра «Пари слів» (асоціація). Автоматизація звука «Р» у словах.
Рейки - трамвай.
Шум - трактор.
Вись - ракета.
Вода - катер.
Мотор - вантажівка.
Небо вертоліт.
Роги - тролейбус.
Хвилі - парус.
Матрос - корабель.
6. Гра «Добавлялка» (я називаю перше, а ти додаєш.)
Трамвай - 
Трактор - 
Ракета -
Катер - 
Вантажівка - 
Вертоліт - 
Тролейбус - 
Парус - 
Корабель - 
7. Дидактична гра «Чаріний паравозик»

2bAObUlLHbU.jpgR2M2odYcLuk.jpg6a0UEMvnGy8.jpg

h7UP6CjiXJo.jpg

В кожному вагончику зображенні певні предмети або тварини,потрібно до кожного зних підбрати відповідну картку. Наприлад на вагончику де зображено(каструлю,машину,дерево,акваріум,пташку)потрібно пібрати картинки де зображено(кришку,колесо,листок,рибку,пірїну).

Потім ти маєш визнати ті слова де стоїть звук Р і скласти з цими словами речення.

7)Гра « Розклади транспорт»

Розкласти транспорт по коробочках: 1. повітряний.
2. водний.
3. наземний.
Діставши картинку і сказати цілим реченням. (Це ракета, ракета повітряний вид транспорту.)

transport_kartinki_dlya_detey_5-724x1024.jpgtransport_kartinki_dlya_detey_11-724x1024.jpg
8. «Веселий скороговомовщик» Автоматизація «Р» в тексті. (Промовляючи скоромовку, показувати рух руками.)

Краб дереться на корабель, а каракатиця з корабля котиться.

Трамвай травмував тролейбус.

Тридцять три вагони в ряд тараторять, торохтять.

8. Автоматизація «Р» в тексті.

промов вірш, виділяючи звук «Р»
Ось так веселка на небі -
Як кольоровий килим!
А над веселкою - ракета
Злетіла до небес.
Ось таку саму ракету
Я побудую сам.
2. Назви ракету лагідно.
8. Звуко-буквений аналіз слова РАКЕТА (усно).
9. Підсумок.
Що ми сьогодні робили?
Який звук вивчали?
Що сподобалося?
Як ти займався?

 

docx
Додано
6 квітня 2020
Переглядів
1444
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку