Урок" Бережи своє здоров"я"

Про матеріал
Урок-гра з "Основ здоров'я". На уроці учні вчаться розуміти роль розпорядку дня для збереження і зміцнення свого здоров’я, повторюють правила роботи в групі.
Перегляд файлу

«Нікопольська середня загальноосвітня школа

І-ІІІ ступенів №9»

 

 

КОНСПЕКТ УРОКУ НА ТЕМУ:

Бережи своє здоровя.

                                                               Розробив і провів

                                                      учитель початкових класів

                                                                         Н.М.Смоляр 

 

 

C:\Users\Пользователь\Desktop\kartinki_rezhim_dnya_4_10134013.jpg

2018р.

 

 

Основи здоровя

Тема:  бЕРЕЖИ своє здоровя. Режим праці і відпочинку школяра.

Мета: Поглиблювати знання дітей про режим дня, довести необхідність його дотримання, розвивати вміння дотримуватись режиму дня, правильно розподіляти час праці та відпочинку, формувати позитивне ставлення до виконання фізичних вправ як запоруки здоровя, виховувати прагнення до здорового способу життя.

Обладнання: Ілюстрації на тему «Режим дня», картки з прислівями, картки для індивідуальної роботи, презентація.

Хід уроку

  1. Організація уроку.
  • Добрий день!
  • А які слова привітання ви ще знаєте?
  1. Мотивація учбової діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.
  • Отже, вітаючись один з одним ми бажаємо здоровя. І урок сьогодні буде присвячений здоровю.
  1. Робота над темою уроку.

– Сьогодні ми проведемо урок-гру і відправимось у країну дзеркал, бо дзеркало – відображення нашого життя, нашого «Я».

1 дзеркало   «Краса і здоровя» (слайд 1)

  • Яку людину називають красивою?
  • - Що таке здоровий спосіб життя?
  • Для чого людині потрібен режим дня?

(Відповіді учнів).

2 дзеркало «Режим дня» (слайд 2)

Режим – це слово походить від французької і в перекладі означає «управління».

У даному випадку йтиметься про самоуправління (управління собою).

Режимом називають уставлений розпорядок дня: роботи, навчання, харчування, відпочинку, сну. Він визначається не тільки нашими бажаннями, але й суспільними вимогами.

  • Давайте перевіримо, чи дотримуєтесь ви основних правил розпорядку дня?
  • О котрій годині треба вставати?
  • Що треба зробити потім? ( ранкову гімнастику, почистити зуби, умитися, одягтися,  прибрати своє ліжко, поснідати).
  • Що треба зробити після занять?
  • Скільки разів на день потрібно їсти?
  • Скільки часу потрібно витрачати на виконання домашнього завдання?
  • О котрій годині потрібно лягати спати?
  • Якщо дотримуватись режиму – їсти, лягати спати в один і той же час, то організм буде краще підготовлений до фізичної та розумової праці.

3 дзеркало «Вороги і друзі здоровя». (cлайд  3)

  1. Два учні на дошці записують друзів і ворогів зздоров’я. А всі учні записують це на картках.

Вороги здоровя                                                          Друзі здоровя

Неохайність                                                          гарний настрій

Злість                                                                      фізкультура

Алкоголь                                                                режим дня

Куріння                                                                  здорова їжа

Учні з місця доповнюють відповіді.

F:\фото к уроку\20180523_094747.jpg 

 

 

 

 

 

 

 

 

  1. Робота з прислів’ями.

Кожна група учнів отримує конверт з завданням. Скласти прислівя з частин.

  • Роби все вчасно.
  •  Здоровя – запорука краси.
  • У здоровому тілі здоровий дух.
  • Без здоровя нема щастя.
  • Як ви розумієте ці прислів’я?
  1. Фізхвилинка.

Один з друзів здоровя є фізкультура. Проведем фізхвилинку.

- Якщо ви згодні з тим, що я запитую встаньте.

- Хто кожного дня робить зарядку?

- Хто постійно вживає вітаміни?

- Хто любить спати?

- Хто їсть 10 разів на день?

- Хто хоче бути завжди здоровим?

Зарядка для очей.

4 дзеркало «Здорова їжа» (слайд 4)

Виходить доктор « Пілюлькін».

Я лікар Пілюлькін. Чи ви всі здорові? Всі встаньте. Всі дихайте, не дихайте. Все гаразд. Нахиліться, розігніться, станьте прямо. Сідайте. Оглядом я задоволений, бо всі діти веселі, здорові, до роботи готові.

  • Зараз я перевірю , як ви запамятали сьогоднішній урок
  • Скажіть, скільки разів на день треба їсти?
  • Я роздам кожній групі завдання, а ви повинні зробити рекламу продукту.

F:\фото к уроку\20180523_100329.jpg

1 команда -  цибуля.

2 команда –мед.

3 команда – часник.

4 команда – лимон.

5 команда – морква.

Кожна команда захищає свій продукт.

F:\фото к уроку\20180523_102938.jpg

5 дзеркало «Гарний настрій» (слайд 5).

  • Чи запамятали ви, яким повинен бути режим дня?
  • З яким настроєм повинен пройти день?
  • Що може покращити гарний настрій?
  •  Намалюйте гарний настрій.
  • А зараз візьміть дзеркальце і посміхніться собі.

( Показ малюнків).

F:\фото к уроку\20180523_104621.jpg

  1. Підсумок уроку.

Побажання

Будь здоровий ,як вода

Красивий, як весна

Багатий, як земля

Щедрий, як осінь.

 

 

 

 

  •  

 

 

 

 

docx
Додано
22 січня 2019
Переглядів
4167
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку