Небезпеки на кухні, у ванній кімнаті, на балконах, у підвалах будинку, на горищіелектроприлади у ванній; вмикання приладів в мережу з напругою, більшою за ту, на яку вони розраховані; користування несправними електричними приладами; захаращені балкони і підвали;зберігання на балконах та квартирі легкозаймистих матеріалів;користування газом при несправних газових приладах, балонах.
Правила користування електричними приладами1. Вмикай і вимикай прилади сухими руками за допомогою вимикача.2. Не тягни за електричний шнур.3. Не торкайся оголених проводів і не підходь до них.4. Не засовуй у розетку сторонні предмети.5. Користуйся електричними приладами лише з дозволу дорослих.6. Небажано вмикати декілька електроприладів одночасно.7. Не залишай електроприлади без догляду.8. Ізоляція не повинна бути пошкодженою.
Правила користування газом. Якщо ви відчули запах газу в приміщенні, де встановлено газові прилади: - негайно перекрийте вентилі на цих приладах і крани подачі газу перед ними; - виведіть людей із загазованих та сусідніх приміщень; - організуйте провітрювання приміщень, відчиніть вікна та двері; - викличте аварійну службу газу за телефоном «104»; - з прибуттям бригади аварійної газової служби дійте за її вказівками. Якщо ви відчули запах газу в приміщеннях із значною кількістю людей: - повідомте всіх, хто перебуває поруч, про необхідність негайного залишення приміщень; - повідомте аварійній службі газу; - організуйте провітрювання приміщень; - не допускайте людей у загазоване приміщення.
Неухильно дотримуйтеся правил користування газовими приладами, стежте за тим, щоб вони були чистими і справними. Користуйтеся віконними кватирками для систематичної вентиляції приміщень. Перевіряйте наявність тяги в димоходах опалювальних печей перед розпалюванням та під час роботи цих приладів. При відсутності тяги користуватися колонками, котлами для місцевого опалення, гарячого водопостачання та печами категорично забороняється. Не залишайте без нагляду газові прилади увімкненими навіть на короткий час.
Моделювання допомоги після ураження електричним струмом. Ситуація 1. Сергій із Денисом прямують вулицею після грози. Раптом Денису під ноги потрапив електричний дріт, який звисав із поваленого бурею електричного стовпа. Він вирішив відкинути його ногою і потрапив під дію електричного струму. Запишіть, які предмети можна використати для звільнення потерпілого від дії електричного струму, та як це можна зробити. Виберіть предмети, якими можна скористатися, щоб допомогти постраждалому від ураження струмом (Металева трубка, палка, швабра, парасолька з ізольованою ручкою, лінійка.)
Ситуація 2. Складіть план дій звільнення потерпілого від дії електричного струму.- перевірити, чи є в постраждалого пульс; - відкинути за допомогою дерев’яної палиці електричний дріт від людини; - викликати «швидку допомогу» за телефоном «103»; - перевірити, чи втратив свідомість постраждалий; - перевірити, чи дихає постраждалий; - відтягнути постраждалого від електричного дроту; - виходити із зони дроту слід-у-слід; - повідомити про пригоду в аварійну електричну службу або за телефоном «101». r
План дій звільнення потерпілого від дії електричного струму- відкинути за допомогою дерев’яної палиці електричний дріт від людини; - відтягнути постраждалого від електричного дроту; - виходити із зони дроту слід-у-слід;- перевірити, чи втратив свідомість постраждалий; - перевірити, чи є в постраждалого пульс; - перевірити, чи дихає постраждалий; - викликати «швидку допомогу» за телефоном «103»; - повідомити про пригоду в аварійну електричну службу або за телефоном «101».
ЯК І ЧИМ ЗАГАСИТИ Якщо пожежа невелика, вогонь можна просто затоптати, залити _______, засипати піском чи накрити ____________. Якщо загорівся електроприлад, необхідно спочатку _________ його від напруги, узявшись за вилку рукою, обмотаною _______ тканиною. Найефективнішим пожежогасінням вважають ____________.
ЯК І ЧИМ ЗАГАСИТИЯкщо пожежа невелика, вогонь можна просто затоптати, залити водою, засипати піском чи накрити покривалом. Якщо загорівся електроприлад, необхідно спочатку від’єднати його від напруги, узявшись за вилку рукою, обмотаною сухою тканиною. Найефективнішим пожежогасінням вважають вогнегасник.
Підсумки уроку Без комунікацій життя в сучасному помешканні неможливе. Користуватися газом, водою, електричними приладами слід обережно й уважно, чітко додержуючись правил безпеки.«Мій дім — моя фортеця, і в ньому я в безпеці»«Не той пропав, хто в біду попав, а той пропав, хто духом занепав».