Урок "Безпека в інтернеті"

Про матеріал
Урок проведений до дати: Всесвітній день безпеки в інтернеті. Матеріал уроку дає можливість, дітям засвоїти поняття "безпечного інтернету", використовуючи різного виду вправи .
Перегляд файлу

Тема:  «БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ»

Мета:

  • навчальна: узагальнити знання та навички учнів;
  • розвивальна: формувати інформаційно – комунікаційну компетентність; розвивати мислення, пам'ять, увагу;
  • виховна: виховувати інтерес до вивчення предмета.

Тип уроку: урок-подорож

Обладнання: картки, смайлики, мультимедійна презентація. інтернет ресурси

Методи роботи: інтерактивні вправи «Смайлик», «Доповни речення»,

«Передбачення».

Клас: 3

 

Перебіг заходу

  1. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

Вправа «Смайлик»

Учням, які мають гарний настрій, пропонується підняти картки з веселими смайликами, поганий – сумні.

 

Повідомлення теми уроку: Сьогодні у нас не звичайний подорож. Ми поговорити про інтернет і безпеку в інтернеті. А щоб здолати перешкоди візьміть до уваги наступні поради!

 

Вправа «Передбачення»

 Запис відео передбачень для чого потрібно вивчати інформатику, що таке безпека в інтернеті.

  1. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
  • О -  отримуй знання.
  • Р -  розумій.
  • А -  активним будь.
  • Д -  думай.
  • А -  аналізуй.

Питання є серйозні,

А є і жартівливі.

Тож будьте всі уважні,

Бадьорі та кмітливі!

ІІІ   РОБОТА НАД ТЕМОЮ УРОКУ

  1. Бесіда Про  День Безпечного інтернету Вчитель  

Щорічно у другій вівторок лютого у світі відзначають Міжнародний день безпечного інтернету. Основеа мета цього дня- привернути увагу громадськості до питань безпеки в інтернеті та забезпечити безпечне та відповідальне онлайн- середовище. Погодьтеся, без інтернету сучасна людина не може обійтись. Адже інтернет потрібен не лише для роботи та розваг: записатися до лікаря, до школи,оплатити комунальні послугичи покупки, терміново переказати гроші. Важко уявити наше життя сьогодні без чатів, форумів, соціальних мереж чи Ютубу. Але є у інтернета і негативні сторони.

      Учень:  Хто володіє інформацією - той світом володіє,

Тож павутина Інтернету здійсняє наші мрії

Знайти тут можна все, що стане у нагоді,

бо технології прогресу завжди лишаться в моді.

 

 

2. Визначення позитивних і негативних сторін інтернету . Назвіть які можливості дає нам Інтернет? (Учні підходять, зачитують словосполучення і записують у табличку ПОЗИТИВНІ та НЕГАТИВНІ СТОРОНИ ІНТЕРНЕТУ )

 

Гра https://wordwall.net/uk/resource/73211480

 

 В данний час, коли інтернет став невід’ємною частиною нашого життя, питання цифрової безпеки стають все більш актуальними.

 

3.  Порахувати День Безпечного інтернету 

   

40-30-8   =2

18:9-2   =0

6*4- 24    =0

(82-80)*2   =4      2004 рік у другий вівторок лютого щорічно

 

4. Вправа Сенкан  

Інтернет – дієслово, прикметник, речення з 4 слів, синонім до слова інтернет.

 

 5. Загрози інтернету

З кожним роком роль Інтернету в нашому житті збільшується, і водночас зростають проблеми пов’язані з цифровою безпекою.

  • Шкідливе програмне забезпечення
  • Кібербулінг
  • Фішинг
  • Шахрайство
  • Небезпечний контент

Попрацюємо над поширеною небезпекою КІБЕРБУЛІНГ

Це форма знущання, яка відбувається в інтернеті. Люди можуть зазнавати принижень, погроз або глузувань через соціальні мережі, чати або електронні листи. А також поширення неправдивої або принизливої інформації про когось в Інтернеті.

 

Як захистити себе від кібербулінгу:

Правила

  1. Не відповідати на образливі повідомлення
  2. Робити і зберігати скріншоти або копії образливих повідомлень як докази.
  3. Блокуйте булера
  4. Розкажіть про ситуацію батькам, вчителям, або іншим дорослим, якім ви довіряєте.

 

У сучасному світі, коли діяльність більше відбувається через інтернет, створення безпечного пароля є важливим завданням для забезпечення захисту особистої інформації.

Порада для створення надійного інтернету: Пароль повинен складатися, як мінімум з 8 символів, містити літери нижнього і верхнього регістру. цифри і хоча б один спеціальний символ.

  1. Вправа: Обери  безпечний пароль.

Учень:

Про безпеку в мережі нам варто пам’ятати,

про антивірусні програми повинен кожен знати.

Троянські коні, хробаки та хакерські атаки

вам здатні шкоду нанести, тож знайте їх ознаки.

 

Від пошти логін і пароль нікому не давайте

аби від спаму вберегтись, на це завжди зважайте.

Безпеки заходи прості сприймайте, як закони

і в Інтернеті не страшні вам жодні перепони!

 

  1. Перегляд відео роліка про безпеку в інтернеті https://www.youtube.com/watch?v=PiA_N_uI5R8

 

  1. Вправа Доповни речення

Не надавайте нікому свій…..

Не надавайте особистої ….

Не реагуйте на непристойні….

Не викладайте фото…

Не переглядайте інформацію за невідомими ….

Використовуйте надійний…

 

ІV ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ

  1. Діти:

Інтернет - це диво-звір!

Його можливостям не вір

Такий цікавий й небезпечний

Будь з ним ти дуже обережний.

І хай з вас кожен пам'ятає,

Коли простори покоряє

Про небезпеку в Інтернеті,

Що манить у свої тенета.

У пошуках свого кохання

Ти починаєш спілкування

Із незнайомцем віртуальним,

Що прагне зустрічі реально.

Не дай ввести себе в оману!

Скажи ти «Стоп!» цьому обману,

Закінчи небезпечну гру,

Навчись розпізнавати цю брехню.

Коли ж заманюють в витрати,

Не дай себе ти ошукати!

Покинь цей небезпечний сайт,

Не вартий він твоїх витрат!

Якщо ж з'явилося бажання

Розповісти про себе все,

То пам'ятай, що особисті дані –

Це інформація - «секрет».

А ще я хочу про сміття

Інформаційне розказати

Бруд інтернетний, як багно,

Він має здатність засмоктати.

І на останок пам'ятай:

Такі сторінки залишай!

 

 

 

Вчитель

 

Ми з Вами подорожували сьогодні стежками мережі Інтернет і дізналися, що в мережі Інтернет треба бути обережним і пам'ятати правила безпечної роботи в мережі Інтернет. Пам'ятайте, не забувайте й іншим знання свої передавайте!

 

VІ. ПІДВЕДЕННЯ ПІДСУМКІВ

Вчитель: Я сподіваюся, що сьогоднішній урок навчив вас багатьом правилам поведінки в Інтернеті, познайомив із загрозами, що несе Інтернет та відзначив позитивні моменти користування мережею. І на останок я пропоную вам виконати вправу «Оцінювання». Перед вами на дошці зображені гаманець, інтер’єр кімнати, та кошик. На початку вправи кожний учасник отримує стікер та закінчує фразу „Я сьогодні зрозумів..” Кожному учаснику пропонується розподілити «знання і навички, що вони отримали під час заняття», за принципом:

  •        якщо учасник не отримав ніякої цінної для себе інформації або йому

          було нецікаво – стікер « відправляють» до корзини для сміття;

  •        якщо є нові знання, але їх треба ще раз «прокрутити» - до полички
  •         - якщо отримані знання нові та корисні – до гаманця, щоб забрати з

          собою та втілювати в життя.

 

 

 

 

 

 

docx
Пов’язані теми
Інформатика, 3 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
12 лютого
Переглядів
215
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку