Бінарний урок в 10 класі Геометрія + Англійська мова
Автори: Доценко Людмила Вячеславівна – учитель англійської мови КЗ «Полтавський багатопрофільний ліцей №1 ім.І.П.Котляревського»
Овчарова Катерина Володимирівна – учитель математики КЗ «Полтавський багатопрофільний ліцей №1 ім.І.П.Котляревського»
Тема: Багатогранники в реальному світі
Мета уроку: учні повинні уміти:
- використовувати в мовленні вивчені лексико-граматичні структури на тему «геометрія»;
- використовувати формули для вирішення геометричних проблем з практичним застосуванням;
- визначати типи багатогранників українською та англійською мовами;
- давати визначення теореми Піфагора англійською мовою;
- виражати та аргументувати власну думку українською та англійською мовами;
- сформувати комунікативну компетенцію через ознайомлення з геометричними термінами;
- визначати правдивість та хибність стверджень, спираючись на інформацію з тексту;
- знаходити відповіді на питання до тексту, спираючись на інформацію з тексту;
- переносити знання в інші сфери життя (мистецтво, архітектура, біологія)
Тип уроку: комбінований
Форма організації навчальної діяльності: колективна, індивідуальна.
Необхідне обладнання: комп'ютер, проєктор, інтерактивна дошка, макети геометричних фігур.
Міжпредметні зв’язки: мистецтво, архітектура, біологія
Хід уроку
English Teacher: Today we are having an unusual lesson. We’ve got English and Geometry together.
Учитель математики: Як ви думаєте, діти, що спільного мають наступні професії: архітектор, дизайнер, майстер з меблів, програміст, художник? ( всі вони повинні знати геометрію для своєї роботи і їм важливо знати геометричні фігури і їх вимірювання, такі як довжина, ширина, висота, обсяг і площа.) Тож давайте тепер визначимо тему нашого уроку.
English Teacher:The topic of the lesson is “Polyhedrons in real world”.
Учні отримують лист контролю знань.
Учитель математики: Для вирішення завдань повторимо визначення елементів призми і піраміди, формули для визначення їх площі поверхні і обсягу. Це ми зробимо за допомогою незвичайної розминки, в якій питання будуть звучати українською мовою, а відповіді ви будете давати англійською. Опитування проведемо у вигляді гри білий рояль на екрані будуть нанесені цифри, ви називаєте будь-яку і вам відкривається питання, але є цифри під якими міститься перехід ходу (за правильну відповідь учні отримують жетони).
English Teacher :You learned some geometrical definitions and some features in English, which could be useful for you.
Питання:
1. Як називається фігура, що складається з двох рівних багатокутників, що лежать в паралельних площинах, і n паралелограмів? (Prism)
2. Як називаються боки граней багатогранника? (Edges)
3. Як називається відрізок, що з'єднує дві вершини, які не належать одній грані? (Diagonal of prism)
4. У який призми бічні ребра перпендикулярні до основ? (Right-angle prism)
5. Що виражається цією формулою Sбок+2Sосн? (The total surface area of a prism)
6. Як називається висота бічній грані правильної піраміди? (Apophem)
7. Що виражається цією формулою Sбок+Sосн? (The total surface area of a pyramid)
8. Який багатокутник лежить в основі правильної призми? (Regular polygon (triangle, square)
9. Яка фігура є бічною гранню прямої призми? (Rectangle)
11. Як називається фігура, що складається з багатокутника і n трикутників? (Pyramid)
12. Що у прямої призми може бути висотою? (Edges)
13. Як називається перпендикуляр, проведений з вершини піраміди до площини підстави. (Height)
Усно: Знайдіть обсяг деталей, зображених на малюнку (всі двогранні кути - прямі). (1бал за задачу)
Задача 1
Обчислити площу бічної поверхні і обсяг призми або піраміди, зробивши необхідні вимірювання на наданій вам моделі. (3 бали)
Задача 2 Скільки штук дощок розміром 100 мм на 2500 мм буде потрібно на обшивку даху і стелі сараю, довжина даху 4 м, ширина 3 м, а висота 2 м. Дах має форму прямої трикутної призми, в підставі якої трикутник. На відходи йде 5% від усього матеріалу (4бала).
Творче завдання:
Напівциліндричний гараж має 5 м в довжину і 3,2 м в діаметрі. Знайдіть кількість матеріалу, необхідного для виготовлення
покриття цього гараж. Відповідь округлити до цілих.
(5балів)
Діти заносять отримані бали в листи контролю.
Вчитель математики: Сьогодні ми побачили, що і в даних завданнях використовувалася теорема Піфагора.
English teacher: And this is the way it is read in English (the text is given in the presentation as a disappearing text so that while reading students memorize the definition):
Slide 1: Pythagoras' theorem says that the square of the hypotenuse is equal to the sum of the squares of the other two sides.
Slide 2: Pythagoras' _____ says that the square of the _____ is equal to the sum of the ______ of the other two sides.
Slide 3: Pythagoras' _____ says that the ______ of the _____ is equal to the _____ of the ______ of the ______ two sides.
Slide 4: _______ _____ says that the ______ of the _____ is _____ to the _____ of the ______ of the ______ two ______.
And now we are going to work with a text about Pythagoras. First, you have got 1 minute to skim the text and tell me which other spheres of life besides mathematics Pythagoras influenced. (music, health study, environmental protection).
Now you’ll have to look at the text once again, this time scan for details, and say if the following statements are true or false, find proof in the text:
By high school, the formula a²+b²=c² has become a familiar formula to all students. Its creator, Pythagoras, is a household name. However, the Pythagorean Theorem was not his only achievement. Pythagoras was a mathematician, philosopher, teacher, and mystic. He was born in Samos, Greece to his father, a gem merchant, Mnesarchus, and his mother, Pythais, and had two or three brothers. He spent his life studying under various teachers until he reached the age of 40, when he left Samos to establish a school to spread his teachings, sharing academic and ethical values, both sprung from his copious amounts of education. These academic advancements and ethical code are what truly made him a hero. Though his mathematical influence was his most notable one, Pythagoras also heavily influenced music. “Pythagoras discovered, probably to his great delight, that there was a connection between the length of a string (on an instrument like a guitar) and the pitch of its vibrating note. Shorter strings gave a higher pitch than longer ones. Further analysis showed that a string twice as long as another would give a pitch twice as low. Finally, Pythagoras discovered that an instrument's strings would produce harmony when the ratio of the string lengths was a whole number,” (“Pythagoras of Samos”). Pythagoras was able to use his mathematical talent to establish a connection between musical notes and he learned the ratios between string lengths changed the sound to an extent. The word “harmony” implies Pythagoras was able to establish a connection between music and the neurological system. He changed string instruments due to the realization the length of the string changes the pitch, which contributes to the idea of tuning, or tightening strings to change pitch. These various differences in pitch changed the music industry forever. Although they were incredibly impressive, Pythagoras’ scholarly achievements were not all he was. Pythagoras’ moral code made him a hero. His ethics were a more personal and more identifiable aspect of his personality, rather than just his actions. The Pythagorean beliefs were “... secrecy, vegetarianism, periods of food abstinence and silence, refusal to wear animal skins,” ("Pythagoras”). These beliefs made Pythagoras not only a good person, but a hero. His belief in secrecy meant he kept things to himself and had loyalty to others. His belief in food abstinence showed he believed in having good health, as abstinence was believed to have healthy benefits at the time. His belief in vegetarianism and refusal to wear animal skins showed he respected animals and he did not harm them.
Учитель математики: А тепер давайте поміркуємо, де в житті ми можемо зустріти призми та піраміди?
Висновок Отже в нашому житті на кожному кроці ми зустрічаємося з многогранниками. Без них не можна у явити наше життя.
English teacher: and at the end of our lesson let’s do a geometry crossword.
https://www.liveworksheets.com/fl41788hl
(correct answers:1. Right, 2. Length, 3. Square, 4. Root, 5. Triangle, 6. Sides,
7. Formula. Vertical word: Theorem
Діти, наш урок добіг кінця. Ми повторили деякі математичні поняття, ви дізналися, як вони звучать англійською. Сподіваюся, вам було цікаво. І зараз ми це дізнаємося. (Викладач роздає учням листочки, на яких вони дописують фразу : "На уроці мені найбільше сподобалося і запам'яталося").
Учні виставляють в листі контролю знань свої бали і за допомогою таблиці переводу балів в оцінку ставлять собі оцінки.
Математика: Творче домашнє завдання
Скільки матеріалу знадобиться для виготовлення куполу для міні басейну, якщо опорні дуги мають довжину 9 метрів?
Англійська: In the text about Pythagoras underline all comparative constructions and circle lexis about music.