урок біології у 8 класі "Захворювання нервової системи людини "

Про матеріал

:ознайомити дітей з найбільш поширеними проблемами нервової системи,розглянути причини виникнення таких проблем і заходи їх профілактики;

Розвивати вміння логічно мислити та знаходити зв'язки між особливостями будови і функціями біологічних структур на прикладі органів нервової системи;

Виховувати у дітей дбайливе ставлення до власного здоров'я та формувати уявлення про культуру здорового способу життя.

Перегляд файлу

Тема : Захворювання  нервової  системи людини

Мета:ознайомити дітей з найбільш поширеними проблемами нервової системи,розглянути причини виникнення таких проблем і заходи їх профілактики;

Розвивати вміння логічно мислити та знаходити звязки між особливостями будови і функціями біологічних структур на прикладі органів нервової системи;

Виховувати у дітей дбайливе ставлення до власного здоровя та формувати уявлення про культуру здорового способу життя.

Обладнання:таблиці,муляжі головного мозку,мультимедійний екран ,ПК,презентації учнів.

Тип уроку:комбінований

Очікувані результати:Учень розпізнає:

ознаки захворювань нервової системи;

аналізує:

причини порушень діяльності нервової системи;

практикує:

правила чергування відпочинку та роботи.

                                                 Хід уроку

I. Організація класу до уроку

(Слово вчителя) Доброго дня!Сьогодні на уроці присутні гості,привітаймо їх. Кожного дня ви приходите до школи,щоб дізнатися щось нове тому що знань ніколи не буває багато. Українська народна мудрість говоре : «Вік живи ,вік учися» .Знання не повинні бути мертвим багажем їх потрібно використовувати у своєму житті. Тому працюємо на уроці за такою схемою:

                             ЩО?  <  ЗНАЮ  > ДЛЯ  ЧОГО?

Сьогодні на уроці нам потрібно підключити такі органи нашого організму:

ГОЛОВА - щоб думати;

ВУХА - щоб слухати;

ОЧІ - щоб спостерігати;

РОТ – щоб висловлювати думки;

НІС – щоб рівномірно дихати і забезпечувати мозок киснем;

СЕРЦЕ – щоб виражати свої емоції;

ПОСМІШКА – щоб налаштуватися на позитивний настрій.

У нас є стенд «Наш настрій» (діти на стікерах малюють свій настрій)

II.   Актуалізація опорних знань

Ми вже досить знаємо про будову та функції нервової системи людини .

Ми часто чуємо вислів «Усі хвороби від нервів»

(фронтальне опитування)1.Що таке нерви?

2.Скільки пар спинномозкових нервів та черепно-мозкових?

3.Що таке нервове сплетіння?

4.На які відділи ділиться Ц.Н.С.?

5.На які відділи ділиться П.Н.С.?

Вправа (знайди зайве і поясни чому?)

1.Дендрит,нефрон,синапс,сіра речовина;

2.Аксон,нерви,альвеол, нейромедіатор;

3.Біла речовина, нейрон,хондроцит,дофамін.

III. Мотивація навчальної діяльності

Складання асоціативного куща

Вправа «одягни слово». На аркуші паперу написане слово « ХВОРОБА»

Учні по черзі висловлюють свої власні асоціації до цього слова

«Хворобу легше попередити ,а ніж лікувати» ,цей вислів став майже крилатим і сьогодні ми це спробуємо довести на уроці.

(опорна схема) 

 Нервові хвороби

 1.Дегенеративні (розсіяний склероз,хвороба Паркінсона,Хвороба Альцгеймера);

2.Судинні (мігрень ,мозковий інсульт);

3.Інфекційні(енцефаліт,менінгіт, поліомієліт);

4. Спадкові (хорея Генінгтона);

5.Захворювання периферичної н.с.(неврити,невралгії);

6.Захворювання вегетативної н.с.(дистонія).

Вправа «Знаю сам і розповім вам»

Використовуємо елементи випереджуючого навчання. Кожна група представляє коротко про даний їм  вид захворювання у вигляді презентацій.

Рубрика «Очевидне неймовірне»

Цікаве повідомлення про нейромедіатор -дофамін (звучить приємна класична музика Людвіга ван Бетховена «Душа») .

IV  Узагальнення вивченого на уроці

Вправа на закріплення «Поміркуй та здогадайся»

Вчитель зачитує ознаки хвороби а учні заповнюють таблицю.

Хвороба

 

Ознаки хвороби

Причини виникнення

профілактика

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Діти давайте разом складемо памятку «Щоб бути здоровим!»

Вправа «Мікрофон»

-займатися спортом;

-раціонально харчуватися ;

-відмовитися ві шкідливих звичок ;

-дотримуватися режиму дня;

-зменшення негативних емоцій;

-повноцінний сон;( і т.д.)

V  Підбиття підсумків уроку,виставлення оцінок

Рефлексія .Діти з яким настроєм ви зараз покидаєте урок ?(малюють на стікерах свій настрій і кріплять на дошку)

VI  Домашне завдання :опрацювати п.40,середній рів. –запитання 1-6;

                                                                      Достатній рів.-запитання 7-9;

                                                                     Високий рів.-зап.10-12, вправа 7

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
4.0
Оригінальність викладу
3.5
Відповідність темі
4.0
Загальна:
3.9
Всього відгуків: 2
Оцінки та відгуки
  1. Мурза Наталя
    Загальна:
    4.7
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    4.0
    Відповідність темі
    5.0
  2. Tertychnyi Olga
    Загальна:
    3.0
    Структурованість
    3.0
    Оригінальність викладу
    3.0
    Відповідність темі
    3.0
docx
Додано
3 лютого 2018
Переглядів
4812
Оцінка розробки
3.9 (2 відгука)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку