План-конснект уроку з предмету «Я у світі» за Н. М. Бібік
Тема: Будь-який вчинок завжди має наслідки. Пустощі чи правопорушення?
Мета:- вчити учнів встановлювати основні взаємозв'язки в соціальному житті (між вчинком і наслідком, порушенням правил і відповідальністю);
- закріпити знання, вміння і навички учнів за темою ≪Правила життя в суспільстві≫;на основі ситуативних завдань перевірити готовність школярів застосовувати набуті знання у повсякденному житті;
- розвивати мислення, мовлення;
- виховувати відповідальність.
План-конснект уроку з предмету «Я у світі» за Н. М. Бібік
Тема: Будь-який вчинок завжди має наслідки. Пустощі чи правопорушення?
Мета:- вчити учнів встановлювати основні взаємозв’язки в соціальному житті (між вчинком і наслідком, порушенням правил і відповідальністю);
- закріпити знання, вміння і навички учнів за темою ≪Правила життя в суспільстві≫;на основі ситуативних завдань перевірити готовність школярів застосовувати набуті знання у повсякденному житті;
- розвивати мислення, мовлення;
- виховувати відповідальність.
Тип уроку: комбінований
Обладнання: підручник «Я у світі» за Н. М. Бібік, робочі зошити учнів, ілюстрації.
Хід уроку
1.Організація класу до навчальної діяльності.
2. Перевірка знань, умінь і навичок здобутих на попередньому уроці.
3. Мотивація навчальної діяльності.
3.1.Гра ≪Що потрібно робити, щоб?..≫
- А зараз ми пограємо у гру. Я вам прочитаю речення, а ви маєте його закінчити.
Бути добрим — (Робити добрі вчинки.)
Бути ввічливим — (Говорити ввічливі слова.)
Бути працьовитим— (Працювати.)
Бути милосердним— (Виявляти співчуття.)
Бути щедрим— (Ділитися з друзями іграшками, іншими речами.)
Добре вчитись— (Бути уважним, багато читати, виконувати завданнявчителя.)
Бути сумлінним— (Не обманювати, говорити правду.)
- Молодці, правильно.
4. Повідомлення теми уроку.
- Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся, що будь-який вчинок завжди має наслідки, про правопорушення та якими бувають наслідки правопорушень.
5. Вивчення нового матеріалу
5.1.Робота за підручником (с. 135-139)
— Розгляньте малюнки на с. 136-137. Що вчинили діти? Які наслідки таких учинків?
— Як ви розумієте слово покарання?
— Прочитайте про це у тлумачному словничку на с. 137.
Робота в парі
— Об’єднайтеся в пари. Обговоріть, що може трапитися, якщо:
— Прочитайте і поясніть народну мудрість на с. 137.(учні висловлюють свою думку)
5.3.Робота за підручником (с. 139-141)
-Я вам прочитаю текст, а ви будьте дуже уважними бо потім треба буде відповісти на запитання.
-— Що нового ви дізналися?
— Розгляньте малюнки на с. 141. Розкажіть, чому відмінили виставу в цирку?
— Запам’ятайте! Від пустощів до злочину — один крок!
Робота в групі
— Розподіліть вчинки на дві групи: пустощі та правопорушення. Поясніть свій вибір. Обговоріть, якими можуть бути наслідки цих вчинків.
— Розмальовування стін у під’їзді; повідомлення по телефону про нібито закладену бомбу; викрадення з кіоску музичного диска; підпалювання кнопок дзвінків у будинку.
5.4.Фізкультхвилинка
Руки в сторони та вгору —
На носочки піднялись.
Підніми голівку вгору —
Й на долоньки подивись.
Присідати ми почнемо,
Добре ноги розімнемо.
Раз — присіли, руки прямо.
Встали — знову все так само.
Повертаємося вправно,
Все виконуємо гарно.
Вліво-вправо повернулись
І сусіду усміхнулись.
6.УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
6.1. Робота з зошитом
6.2.Складання «асоціативного куща»
— Які основні правопорушення поширені серед дітей?
6.3.Робота в парах
1) Оберіть правильне твердження.
Ніхто не має права: ображати, читати, їсти, карати, подорожувати, свистіти, принижувати, працювати, бути жертвою війни, експлуатувати, грабувати,бути злодієм, завдавати шкоди довкіллю.
2) Оберіть правильну відповідь.
Що означає слово правопорушення?
а) Те, що належить до правознавства, правове;
б) те, що зобов’язує ставитись належним чином до інших і до себе;
в) порушення прав інших людей, поведінка, наслідки якої завдають шкодиіншим;
г) відповідальність перед законом.
7.ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ
- Хто такий правопорушник?
- Чому діти стають правопорушниками?
- Які правопорушення найпоширеніші серед дітей? (Крадіжки, хуліганство,порушення правил дорожнього руху, бродяжництво, жебракуванняі т. ін.).
- Перед ким ще доводиться відповідати за свої вчинки? Як?
8. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
- Вивчити тему на с.137-141