14 грудня о 18:00Вебінар: Новітні підходи до навчання: скетчноутінг та комікси для учнів початкових класів (і не тільки)

Урок "Чарівний світ пергаманто"

Про матеріал
Мистецтво пергамано привезли і католицькі черниці в Південну Америку, де навчали йому дітей у школах та інтернатах. А поширення в Європі воно отримало завдяки колумбійці Марті Оспіна, яка познайомилася з ним ще будучи школяркою, а вийшовши заміж за голландця, почала популяризацію пергамано в Європі.
Перегляд файлу

C:\Documents and Settings\user\My Documents\музика\My Pictures\img037.jpg

Вчитель трудового навчання та мистецтва (вищої категорії, старший вчитель ), спеціалізованої школи № 194 «Перспектива» в місті Києві, Палієнко Наталія Миколаївна


 

Дивовижний світ «Пергамано»

З історії

Історія пергамано почалася в XIV столітті в Європі, коли з винаходом книгодрукування широке поширення отримала і пергаментний папір. Спочатку техніка використовувалася для прикраси полів церковних книг, богословських трактатів, карт причастя. Однак з поширенням друкованих книг в світському середовищі набула поширення і ця техніка.

Новий поштовх у світському середовищі дала популяризація таких літературних стилів, як сентименталізм, а пізніше - романтизм. У цей період юнаки та дівчата прикрашали поля улюблених книг і щоденників різними малюнками і візерунками.

Мистецтво пергамано привезли і католицькі черниці в Південну Америку, де навчали йому дітей у школах та інтернатах. А поширення в Європі воно отримало завдяки колумбійці Марті Оспіна, яка познайомилася з ним ще будучи школяркою, а вийшовши заміж за голландця, почала популяризацію пергамано в Європі. Фото її робіт розлетілися по світу, багатьом майстрам відомі її схеми, інструменти.

 

Матеріали та інструменти

Папір для пергамано - калька, густиною не менше, ніж 150 г / м2. Якщо ви вибираєте звичайну кальку, яка продається в канцелярському магазині, врахуйте, що вона дуже легко проколюється і рветься, тому вимагає дуже дбайливого ставлення до себе, а для деяких робіт вона взагалі непридатна.

Для перекладу малюнка на папір потрібен білий олівець або ручка з білими чорнилами.

Для роботи підійде звичайний килимок для комп'ютерної миші.

Для тиснення використовують інструменти, схожі на звичайні олівці або ручки, стрижень яких закінчується різного розміру кульками.

 

 

 

Ключка - ідеальний інструмент, якщо потрібно створити тінь.

Кульки великих і малих діаметрів підійдуть для тиснення ліній різної товщини.

            

Стилус знадобиться, якщо потрібно провести тонку лінію або намалювати дрібну деталь. Так само він потрібний для роботи з трафаретами.

Дужкою створюється глибина малюнка.

Інструменти проколювання - ручки з однією або декількома голками на кінці

 

 

Для тиснення або перфорації повторюваних візерунків використовуються трафарети.

Дуже гострі ножиці з тонкими кінчиками потрібні для вирізання отворів в малюнку.

Для розфарбовуючи малюнка використовуються фарби, олівці і пастель.

 

Вироби виконані в цій техніці надзвичайно ніжні та дивовижні.

 

 

 

 

Послідовність виготовлення роботи

C:\Documents and Settings\user\Desktop\пергамент\IMG_4258.jpg                    C:\Documents and Settings\user\Desktop\пергамент\IMG_4259.jpg                     C:\Documents and Settings\user\Desktop\пергамент\IMG_4260.jpg

Білим олівцем малюємо контур          Почергово за допоиогою кольорових олівців та

                 Малюнку                               спеціальних інструментів (стилус, ключка, кульки)

                                                                  витискаємо та заповнюємо малюнок.

C:\Documents and Settings\user\Desktop\пергамент\IMG_4261.jpg                           C:\Documents and Settings\user\Desktop\пергамент\IMG_4262.jpg                       C:\Documents and Settings\user\Desktop\пергамент\IMG_4263.jpg

          Закінчене малювання.                      По контуру малюнка                Ножничками вирізаємо

                                                                     Проколюємо отвори.                   потрібні отвори.

C:\Documents and Settings\user\Desktop\пергамент\IMG_4265.jpgC:\Documents and Settings\user\Desktop\пергамент\IMG_4270.jpg

Готовий виріб

 

 

 

docx
Додано
29 жовтня 2019
Переглядів
359
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку