Спеціальна загальноосвітня школа «Надія» м.Києва
Конспект уроку з математичної освітньої галузі, реалізований через предмет математики на тему «Число і цифра 3»
(відповідає календарно-тематичному плану 22.11.2022р.)
Розроблений і проведений з учнями 1-В класу, за
ТИПОВОЮ ОСВІТНЬОЮ ПРОГРАМОЮ ПОЧАТКОВОЇ ОСВІТИ
ДІТЕЙ З ПОРУШЕННЯМИ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОГО РОЗВИТКУ, вчителем-дефектологом Шаховою Галиною Василівною
2022-2023 н.р.
Тема: число і цифра три.
Мета:
освітня: формувати знання дітей про число і цифру три, вміти називати числа від 1 до 10, від 10 до 1, визначати місце числа в числовому ряді, використовувати порядкову лічбу, писати цифру три та співвідносити число з предметною множиною, знаходити серед геометричних фігур трикутник та предмети подібні до нього за формою, викладати трикутник з паличок; розвивальна: розвивати практично-дійове, наочно-образне мислення, емоційно-рухово-образну пам’ять, просторове сприймання, тактильні відчуття;
корекційна: коригувати мислення, пам'ять, слух, увагу, мовлення, дрібну моторику рук;
виховна: виховувати самостійність, вміння слухати, поважати один одного Формування трудових компетентностей: володіння державною мовою: вміння висловлювати свої думки та давати відповіді на поставленні запитання (в межах мовленнєвих можливостей); математична компетентність: використовувати знання чисел, цифр, лічби предметів, геометричних фігур (в межах пізнавальних можливостей) в особистому і суспільному житті); компетентності у галузі природничих наук: вміння спостерігати за
змінами в природі, за оточуючим світом та використовувати дані знання;
інформаційно-комунікаційна компетентність: опанування елементарними основами цифрової грамотності, вміння писати вивчені цифри та використовувати їх в спілкуванні, та різних життєвих ситуаціях; навчання впродовж життя: опанування життєво необхідними базовими уміннями і навичками, що сприятимуть подальшій соціальної адаптації та інтеграції в суспільство.
Тип уроку: комбінований
Обладнання: календар погоди, геометричні фігури, трикутник, дидактичні ігри, лічильні палички, таблиці, роздатковий матеріал
Словникові слова: три, третій, трикутник, кружляє, потяг
Очікувальні результати: інтерес до уроку, слухати завдання вчителя і намагатися його виконувати, працювати з зошитом та наочністю, виходити до дошки, знати вивчені числа та співвідносити їх з цифрою і предметною множиною, рахувати в межах 10 та відновлювати числовий ряд, розпізнавати геометричні фігури та називати їх, вміння співпрацювати в колективі та спілкуватися.
Хід уроку
І. Самовизначення до діяльності
1. Залучення дітей до діяльності
1.1 Ранкове коло
1.2 Організація робочого місця
2. Виділення змістової зони
2.1 Хвилинка спостереження
Робота з календарем погоди
ІІ. Актуалізація знань, умінь і навичок, достатніх для «відкриття» нових знань
1. Рахунок чисел від 1 до 10, від 10 до 1.
2. Гра «Назви число»
( Вчитель показує числа на дошці, а діти – називають)
3. Гра «Я називаю, ти показуєш»
( Вчитель називає число, а діти показують на числовому ряді)
4. Гра «Назви числа по порядку»
(Подув сильний вітер і закружляв листочки. Потрібно назвати числа від одного до десяти і показати)
5. Гра « Потяг»
(Виставити вагони по порядку, використовуючи порядкову лічбу)
6. Гра «Порахуй предмети»
( Та знайди відповідне число)
ІІІ. Постановка навчальної проблеми
1.Повідомлення теми і мети уроку
2.Знайомство з числом і цифрою три IV. Відкриття нового
1. Гра «На що схожа цифра»
2. Гра «Знайди цифру три»
3. Фізхвилинка для рук
4. Способи написання цифри три (на дошці мокрою ганчіркою, крейдою, у повітрі кистями рук)
5. Написання цифри три в зошитах (за допомогою вчителя)
6. Гра «Впізнай фігуру»
До нас в гості завітав пан Трикутник
7. Склади трикутник з паличок
V. Первинне закріплення
1.Обведи геометричну фігуру. Знайди предмети за формою
VІ. Самостійна та індивідуальна робота із самоперевіркою
1.Гра «Вкажи кількість»
(З’єднати предметну кількість і число)
VІ. Рефлексія діяльності на уроці
Фізхвилинка проводиться в залежності від втоми учнів