Конспект уроку математики у 1 класі
Тема уроку. Число і цифра 3. Склад числа 3.
Мета: актуалізувати поняття «більше», «менше», «стільки ж»; формувати поняття про число і цифру 3; учити співвідносити кількість предметів і цифру, цифру і число; учити писати цифру 3;
розширювати уявлення про співвідношення нерівності і рівності; учити позначати їх відповідними знаками; формувати в учнів навички лічби;
розвивати кмітливість, пам'ять, логічне мислення;
виховувати вміння милуватися красою довкілля і зберігати його.
Обладнання: презентація, конверти для груп з завданнями, набірні полотна, конструктор LEGO.
Тип уроку: комбінований.
Освітні галузі: математична освітня галузь, природнича освітня галузь, мистецька освітня галузь, соціальна і здоров’язбережна освітня галузь.
За формою проведення – урок-дослідження.
Форми організації освітньої діяльності: індивідуальні, парні, групові.
Очікувані результати:
Хід уроку
І Організаційний момент
1. Організація класу
- Діти, бажаю Вам доброго ранку!
Вам посміхається сонце на ганку.
Усмішку щиру і я вам дарую.
Разом до знань йти усім пропоную.
- Доброго дня, діти! Ми розпочинаємо урок математики.
2. Психологічне налаштування на роботу на уроці
- Щоб налаштуватися на плідну роботу, повторимо нашу примовку.
Щоб знання чудові мати,
Треба гарно працювати.
Треба всім налаштуватись
І труднощів не боятись.
Тож сідаємо рівненько,
Зосередились гарненько.
3. Iнтерактивна вправа «Мікрофон»
IІ Контроль і корекція знань
1. Усні вправи. Лічба предметів
- Кого ми бачимо на малюночку?
Цей веселий їжачок
Має безліч гілочок.
І на них несе грибочки
Для синочка і для дочки.
Хто з Вас, діти, порахує,
Марно часу не змарнує?
Порахує всі грибочки,
Всі, що знайдені в гайочку
Працьовитим їжачком,
Гарним татком і добрячком?
Діти рахують грибочки на гілочках їжачка.
2. Вправа «Розстав за порядком»
На грибках у їжачка
Цифри є – один і два.
Ви їх правильно поставте.
За порядком їх розставте.
Діти розставляють грибочки за порядком.
- Поясніть, чому Ви так думаєте?
III Повідомлення теми і мети уроку
Два синочки і дочка.
Порахувати б хто хотів
Їжаченяток-дітлахів?
IV Вивчення нового матеріалу
Їжачок наш лісом йшов
Ще один грибок знайшов.
До двох додайте ще одного
Скільки грибів стало всього?
Технологія «Асоціативний кущ»
- Назвіть, яких предметів у класі по три.
- Які речі в природі мають три складові?
- Число три позначається цифрою 3.
На малюнки подивіться.
Хто знайшов предмети три,
Руку швидше підійми.
Раз гачок і два гачок,
А між ними - язичок.
Цифра нас зачарувала.
Трійка, ми тебе впізнали.
- А ще кого нагадує ця цифра?
.
- Послухаємо пісеньку про цифру, з якою ми сьогодні познайомилися – про трійку.
Ми познайомились з цифрою «Три»,
Ось три грибочки, їх швидко бери,
Одне три яблучка – ти їх зірви,
Щоб краще вивчити цифру цю – три.
Ніколи LEGO відпочивати,
Треба йому нам допомагати.
Швидше, мій друже, ти LEGO бери
І сконструюй нам гарнесеньку три.
Цифра три старанна дуже.
В неї своє місце, друже.
Один, два пишемо гарненько,
А потім трійка чарів ненька.
Трійку будемо писати.
а) Пропишемо цифру 3 в повітрі разом зі мною.
б) Напишемо її вологим пензликом на дошці.
в) Олівцями старанно пропишемо рядок цієї цифри у Ваших зошитах.
Ну а зараз ми, малята,
Трійку будемо писати.
Олівець поставим в зошит,
Пишемо ми прехороше
Верхній півовал старанно,
Потім нижній дуже гарно.
Вийшла три чудова дуже,
Потори її ще раз, друже!
10. Склад числа 3.
Два й один подружки давні
І разом працюють славно.
Ти швиденько їх склади
І отримай цифру три.
IV Закріплення і узагальнення отриманих знань
- Розгляньте малюнки. Назвіть предмети, яких є по три.
Ви втомилися, малята?
Будемо відпочивати.
Трійка ж, хлопчики й дівчата,
Буде нами керувати.
Ручки вгору ми підняли,
Ними тричі помахали.
Руки вниз ми опустили,
Тричі голову схилили.
Тричі нахилились гарно,
Тричі покрутились вправно,
Тричі дружно всі присіли
І за парту тихо сіли.
Трійка – цифра чарівна,
Бо в казках живе вона,
Всі казкові речі знає
І добру допомагає.
Це ви, діти, знаєте.
А казки пригадаєте
Ті, де трійка прогулялась,
Де із нами зустрічалась?
Наша трійка загадкова
Нам загадок багато має.
Відгадати той їх зможе,
Хто завжди не поспішає,
Той, хто слухає уважно,
І хто ставиться поважно
До думок усіх малят,
Щоб їх потім врахувать.
1) Дві синички, дві сестрички,
У зеленому гаю,
Там і ніжний соловейко
Веде пісеньку свою.
Лине звідти дзвінкий сміх
Порахуйте, скільки всіх? (3)
2) На горбочку біля річки
Випурхнули із травички
Два метелики біленькі,
Потім ще один жовтенький…
Ви їх, дітки, не ловіть,
А швиденько полічіть. (3)
3) Два листка та ще листок.
Заховались між квіток.
Вам просте завдання, діти:
Ці листочки полічити. (3)
V Рефлексія
VІ Підсумок
Використані ресурси: