Конспект уроку математики у 1 класі
Тема уроку. Число і цифра 4. Склад числа 4.
Мета: формувати поняття про число і цифру 4; учити співвідносити кількість предметів і цифру, цифру і число; учити писати цифру 4;
розширювати уявлення про співвідношення нерівності і рівності; учити позначати їх відповідними знаками; формувати в учнів навички лічби;
розвивати кмітливість, пам'ять, логічне мислення;
виховувати вміння милуватися красою довкілля і зберігати його.
Обладнання: презентація, конверти для груп з завданнями, набірні полотна, конструктор LEGO.
Тип уроку: комбінований.
Освітні галузі: математична освітня галузь, природнича освітня галузь, мистецька освітня галузь, соціальна і здоров’язбережна освітня галузь.
За формою проведення – урок-дослідження.
Форми організації освітньої діяльності: індивідуальні, парні, групові.
Очікувані результати:
Хід уроку
І Організаційний момент
1. Організація класу
- Добрий ранок нас вітає.
Дня нам доброго бажає.
Нових знань й нових пісень
Щоб приніс нам новий день.
- Доброго дня, діти! Ми розпочинаємо урок математики.
2. Психологічне налаштування на роботу на уроці
- Щоб налаштуватися на плідну роботу, повторимо нашу примовку.
Налаштуємося ми, діти,
Щоби знань зернятко,
Не впустити, не згубити,
Зберегти на згадку.
3. Iнтерактивна вправа «Мікрофон»
IІ Контроль і корекція знань
Та не може це зробіть.
Допоможемо,малята?
Будемо разом лічить?
- Лялька речі рахувала
З цифрами єднала.
Але, певно поспішала,
Трохи наплутала.
Ви на поміч поспішіть,
Ляльці ви допоможіть,
Порахуйте відповідно,
Знайдіть цифру, що потрібна.
- Діти, порахуйте предмети і з’єднайте їх з відповідною цифрою.
3. Вправа «Назвіть сусідів»
- Друже, тільки подиви
Ось будинок цифри три.
Хто може з вас, малята,
Сусідів 2 і 3 назвати?
- Назвіть «сусідів» чисел 2, 3.
4. Приклади на порівняння
Лялька у дворі гуляла
І тваринок рахувала.
Їй допоможіть, малята,
Все, що бачить, порівняти.
III Повідомлення теми і мети уроку
Потім лялька запитала:
І оце число назвати?
IV Вивчення нового матеріалу
Потім ще одну дістала.
Діти, підкажіть скоренько,
Хто порахував гарненько,
Хто яке число дістав
І хто цифру оцю взнав?
Технологія «Асоціативний кущ»
- Назвіть, яких предметів у класі по чотири.
- Які речі в природі мають чотири складові?
- Число чотири позначається цифрою 4.
Ви уважно подивіться,
До деталей придивіться,
Руку вправно підійміть
І мені скоріш скажіть.
- Послухаємо пісеньку про цифру, з якою ми сьогодні познайомилися – про четвірку.
Нас четвірка всіх вітає,
До танку нас закликає.
Всі ми за руки взялись
І у танці повелись!
LEGO нам знову допомагає,
Цифру чотири з нами збирає.
Групи чудово працюють. Вітаю.
Гарну четвірку вам скласти бажаю.
Місце четвірці повинні знайти.
Пишем один. Потім два, потім три.
Потім чотири ми пишемо гарно.
Ми на уроці працюєм не марно.
а) Аналіз цифри
- Цифра 4 складається з трьох паличок. Починають писати першу паличку трохи правіше за середину верхньої сторони клітини і ведуть її до центра клітини. Відірвавши ручку від паперу, пишуть третю паличку, яка починається трохи вище за середину правої сторони клітини, і ведуть похилу лінію до середини нижньої сторони клітини.
б) Робота в зошиті
а) Пропишемо цифру 4 в повітрі разом зі мною.
б) Напишемо її вологим пензликом на дошці.
в) Олівцями старанно пропишемо рядок цієї цифри у Ваших зошитах.
10. Склад числа 4.
IV Закріплення і узагальнення отриманих знань
Відпочити час, малята,
Будем про здоров’я дбати.
А четвірка разом з нами
Усі виконає вправи.
Ми навшпиньки піднялися
І гарненько потяглися.
Чотири рази нахилились,
Чотири рази поклонились,
Чотири рази всі присіли.
За парти всі тихенько сіли.
- Розгляньте малюнки. Назвіть предмети, яких намальовано порівну.
- Назвіть предмети, яких намальовано не порівну.
З с особливою пошаною наш народ ставився до цифри 4.
Ось послухайте.
Кінь на чотирьох — і той спотикається.
Чотири свічки спалила, поки Гриця умила, а п'ятий каганець - такий Грицько поганець!
Відпустити на чотири боки.
Сидіти в чотирьох стінах.
Не просто прийшла.
Загадок досить
вона принесла.
Ви їх послухайте,
не поспішайте.
Відповідь правильну
Всі мені дайте.
Три веселі киці
Гралися в травиці.
Котик біля кицьок ліг.
Скільки стало кицьок всіх? ( 3+1=4)
Було у Марини
6 ягід малини.
Дві з них вона з’їла.
Скільки залишила? (6-2=4)
Хто впізнати цифру може?
Хто їй, діти, допоможе?
Олівцем хто під лінійку
Намалює нам четвірку?
V Рефлексія
VІ Підсумок
Використані ресурси: