Урок "Число і цифра 5. Склад числа 5. Написання цифри 5. Кількісна і порядкова лічба"

Про матеріал
Формувати поняття про число і цифру 5; учити співвідносити кількість предметів і цифру, цифру і число; учити писати цифру 5; розширювати уявлення про співвідношення нерівності і рівності; формувати в учнів навички лічби; розвивати кмітливість, пам'ять і логічне мисленння
Перегляд файлу

Конспект уроку математики у 1 класі

Тема уроку.  Написання цифри 5.Кількісна і порядкова лічба.

Мета: формувати поняття про число і цифру 5; учити співвідносити кількість предметів і цифру,  цифру і число; учити писати цифру 5;

розширювати уявлення про співвідношення нерівності і рівності;  формувати в учнів навички лічби;

розвивати кмітливість, пам'ять, логічне мислення;

виховувати вміння милуватися красою довкілля і зберігати його.

Обладнання: презентація,  набірні полотна, конструктор LEGO.

Тип уроку: комбінований.

Освітні галузі: математична освітня галузь, природнича освітня галузь, мистецька освітня галузь, соціальна і здоров’язбережна освітня галузь.

За формою проведення – урок-дослідження.

 Форми організації освітньої діяльності:  індивідуальні, парні, групові.

Очікувані результати:

  • розширення уявлення про роль математики в житті людини;
  • зацікавленість науковими знаннями про рівності, написання цифри 5;
  • застосування набутих в школі знань і умінь в житті;
  • створення умов для реалізації кожної особистості.

Хід уроку

І Організаційний момент

1. Організація класу

Дзвоник всім нам дав наказ:

До роботи швидше в клас!

Біля парти станем чемно –

Плине час хай не даремно

Будемо уважні і старанні всі

Сядемо рівненько на місця свої

 

 

  IІ Повторення вивченого матеріалу

  1. Написання цифри 4

  1. Вправа «Назвіть сусідів»

- В будинок цифри ці зайшли.

  Ось – цифра 3, а онде - чотири.

  Вони не вірять, що ви, малята,

  Сусідів зможете назвати?

- Назвіть «сусідів» чисел 3, 4.

        

  1. Приклади на порівняння     

Цифри нам не вгамувати,

Б’ють веселощі за край.

Зможемо їх порівняти.                                         

Друже, приклади складай!                   

III  Повідомлення теми і мети уроку

Скільки пальців на руці

Можна стиснуть в кулаці?

Їх не важно полічити :

Раз, два, три, чотири, п’ять!

– Яке число ми будемо вивчати сьогодні на уроці?

IV Вивчення нового матеріалу

  1. Знайомство з числом чотири

Ці чотири олівці

Я тримаю у руці.

Ще один додам швиденько.

Порахуйте їх скоренько.

Хто розумний, хто з вас вправний

Хто у школі був не марно?

C:\Users\UserDW\Desktop\ЗАГРУЗИ 30.11.19\c2803755f67e1cbb2f3beb2e0cd4a516.jpgХто зуміє здивувать?

Скільки олівців тут? П’ять!

  •          П’ять олівців, які я тримаю,  ми позначимо цифрою п’ять. 
  •          Подивіться, як вона виглядає.
  •          Цю цифру ще називають п’ятіркою.

 

  1. Бесіда з опорою на життєвий досвід дітей 

Технологія «Асоціативний кущ»

– А чого є у нас є по п’ять?

  1. Вправляння в утворенні числа
  •          У мене 4 морозива, я куплю ще одне. Скільки їх буде разом?
  •          У Сашка 3 книги, він поклав поряд ще дві. Скільки у нього книг на столі?
  •          У мене 2 ручки. Я додаю ще три. Скільки їх стане?
  •          У Яни шість цукерок. Одну вона з’їла на перерві. Скільки цукерок у неї залишилося?

 

  1. Розгляд друкованої і рукописної цифри 5
  •          Розгляньте цифру 5.
  •        А що нагадує ця цифра?
  •        Подивіться уважно на малюнок.           
  •        Знайдіть той,

на якому 5 предметів, зафарбуйте його.   

 

 

 

 

 

 

  1. Робота з підручником

C:\Users\UserDW\Desktop\5.bmp

 

  1. Гра «Сконструюй з LEGO»

Ми цеглиночки взяли,

Рахувати почали.

Синя – раз, червона – два,

Математика проста.

Потім пара ще така.

Блакитно жовта – має бути вона.

Лічим ще раз всі з початку – 1, 2, 3, 4, … 5

Помаранчеву будем добавлять

Що лишилося візьмемо, всі цеглиночки зберемо.

 

  1. Гра «Знайди цифру 5»

 

 

 

 

  1. Написання цифри 5

а) Аналіз цифри

  •          Зі скількох елементів складається цифра 5?
  •          Які це елементи?

-  Цифра 5 складається з маленької прямої палички, правого півовала і горизонтальної хвилястої лінії. Спочатку пишеться маленька пряма паличка. Починають її писати трохи правіше за середину верхньої сторони клітини (як і цифру 4) і ведуть похило до центра клітини. З цієї точки пишуть малий правий півовал — такий самий, як другий елемент у цифри 3. Потім угорі зліва направо пишуться останній елемент (злегка вигнута вниз паличка). Початок його співпадає з початком першого елементу цифри, а закінчується елемент у верхньому правому кутку клітини.

    б) Робота в зошиті

а) Письмо цифри 5 в повітрі.

б) Напишемо пальчиком на дошці.

в) Пишемо зошитах.

 

 

9. Склад числа 5.

 

 

 

 

 

 

IV Закріплення  і  узагальнення отриманих знань

  1. Робота в друкованому зошиті
  •        Знайдіть на малюнку всі, кого п’ять, і розфарбуйте їх.
  •        Пропишіть рядочок цифри п’ять.
  1. Руханка
  2. Робота за підручником.

- Розгляньте малюнки. Назвіть предмети, яких намальовано порівну.

- Назвіть предмети, яких намальовано не порівну.

C:\Users\UserDW\Desktop\6.bmp

 

  1. Робота з картками. Робота в парах
  •        Цифри знову бешкетують,

Палички вам пропонують.

Пропонують поскладати

І фігуру нам зібрати.

  •        Спробуйте, діти, скласти з п’яти паличок геометричну фігуру.
  •        Скільки у вашої фігури сторін? Кутів? Вершин?
  •        Як ви гадаєте, як називається ваша фігура.

 

 

 

 

 

 

 

  1. Розв’язування віршованих задач із логічним навантаженням

На травичці біля хатки,

Паслися собі гусятка.

Троє жовтих мов кульбабка.

Двоє сірих немов хмарка.

Ви ж, малята, не сидіть,

А гусяток полічіть і Ягуні підкажіть.

(   3+2=5)

 

     Чотири мітли Ягуся купила,

     Одну по дорозі бабуня згубила.

     Ви Ягуні підкажіть, її мітли полічіть. 

     (  4-1=3)

  1. Логічне завдання

Досить цифрам з нами грати.

Хай спішать допомагати.

Цифри зможе хто згадати,

Буде паву гарну мати.

 

 

 

 

VІ Підсумок уроку. Рефлексія

Загадка.

Стоїть хлівець на четверо овець

А на п’яту – окремо.     (рукавиця)

Вправа «Мікрофон»

  •          Чого навчилися?
  •          Що здалося складним?

 

Використані ресурси:

  1. traditions.in.ua/usna-narodna-tvorchist
  2. tut-cikavo.com › Тварини
  3. https://naurok.com.ua/
  4. myplanet.com.ua
  5. https://dovidka.biz.ua/zagadka-pro-sobaku-dlya-ditey/ Довідник цікавих фактів та корисних знань © dovidka.biz.ua
  6. posnayko.com.ua
  7. https://www.ria.com
  8. http://doshkolenok.kiev.ua/otvpochem/175-a-comy-ytvoryetsiya-veselka.html

 

 

docx
Додав(-ла)
Лозова Наталія
Пов’язані теми
Математика, 1 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
9 листопада
Переглядів
78
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку