Урок "ЧИСЛО I ЦИФРА 7. ПОНЯТТЯ «СЬОМИЙ». ПОРІВНЯННЯ КІЛЬКОСТІ ПРЕДМЕТІВ. ДОДАВАННЯ ЗА ДОПОМОГОЮ ЧИСЛОВОГО ПРОМЕНЯ.«СУСІДИ» ЧИСЛА. НАПИСАННЯ ЦИФРИ 7"

Про матеріал

Мета.

Навчальна. Ввести поняття «сьомий»; ознайомити з написанням цифри 7; учити порівнювати предмети; закріплювати вміння співвідносити кількість предметів і число; вправляти у додаванні за допомогою числового променя. Навчити зіставляти число та цифру, число і сукупність предметів.

Розвиваюча. Розвивати навички усної лічби; логічне мислення; навички письма.

Виховна. Виховувати в учнів наполегливість, старанність, повагу до однокласників.

Очікувані результати:Після уроку учні зможуть:

- розрізняти та писати цифру 7;

- зіставляти число та цифру 7;

-порiвнювати кількість предметів.

Обладнання.

Обладнання для вчителя. Презентація Power Point, зразок рукописної та друкованої цифри 7; зразки цифр різних народів; таблиці, предметні малюнки, ілюстративний матеріал.

Обладнання для учнів. Індивідуальні картки, зошит, кольорові олівці, віяла.

Тип уроку. Урок засвоєння нових знань.

Перегляд файлу

 

Олександрівська ЗОШ І – ІІІ ступенів

 

 

ЧИСЛО I ЦИФРА 7.

ПОНЯТТЯ «СЬОМИЙ».

 ПОРІВНЯННЯ КІЛЬКОСТІ ПРЕДМЕТІВ.

ДОДАВАННЯ ЗА ДОПОМОГОЮ ЧИСЛОВОГО ПРОМЕНЯ.

«СУСІДИ» ЧИСЛА. НАПИСАННЯ ЦИФРИ 7

 

C:\Users\Администратор\Desktop\Новая папка (7)\AJdAw6SkeKE.jpg 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Вчитель вищої категорії

старший вчитель Погребняк Т. М.

 

 

 

 

Тема.

ЧИСЛО I ЦИФРА 7. ПОНЯТТЯ «СЬОМИЙ».  ПОРІВНЯННЯ КІЛЬКОСТІ ПРЕДМЕТІВ. ДОДАВАННЯ ЗА ДОПОМОГОЮ ЧИСЛОВОГО ПРОМЕНЯ.«СУСІДИ» ЧИСЛА. НАПИСАННЯ ЦИФРИ 7                  СЛАЙД 1

 

 

 

Мета.

Навчальна. Ввести поняття «сьомий»; ознайомити з написанням цифри 7; учити порівнювати предмети; закріплювати вміння співвідносити кількість предметів і число; вправляти у додаванні за допомогою числового променя. Навчити зіставляти число та цифру, число і сукупність предметів.

Розвиваюча. Розвивати навички усної лічби; логічне мислення; навички письма.

Виховна. Виховувати в учнів наполегливість, старанність, повагу до однокласників.

Очікувані результати:Після уроку учні зможуть:

- розрізняти та писати цифру 7;

- зіставляти число та цифру 7;

-порiвнювати кількість предметів.

 

 

Обладнання.

Обладнання для вчителя. Презентація Power Point, зразок рукописної та друкованої цифри 7; зразки цифр різних народів; таблиці, предметні малюнки, ілюстративний матеріал.

Обладнання для учнів. Індивідуальні картки, зошит, кольорові олівці, віяла.

Тип уроку. Урок засвоєння нових знань.

 

 

 

 

 

Хід уроку

 

I.ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

 

1.Прийом « Незвичайний  початок»

ulibka.jpg    -Діти,  заплющіть  очі,  налаштуємося  на  роботу.  Ви  все  вмієте,  все  знаєте.  Ви  розумні  і  творчі.  Покладіть  долоню  на  серденько.  Б’ється  серденько.  Таке  маленьке,  а  так  багато  працює.  Які  почуття  живуть  у  вашому  серці?  (Любов  і  добро)

 

Світ  прекрасний  навколо  тебе,

Ясне  сонце  і  синє  небо.

Даруйте  добро  і  посмішку  людям.

Тоді  світ  і  вам  щасливішим  буде. СЛАЙД 2

 

-Подаруйте  посмішку  один  одному  і  нехай  гарний  настрій  буде  у  вас  цілий  урок.

 

 

2. Вправа «Криголам».

 

-Діти, а якими ми повинні бути на уроці? СЛАЙД 3

У – уважними;

Р – розумними;

О – охайними;

К – кмітливими.

 - Попрацюємо  наполегливо,  швидко,  старанно.  Щоб  жодна  хвилина  не  втратилась  марно.

 

 

     II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ УЧНІВ

1. Весела лічба  СЛАЙД 4

0_85bb8_4909c444_S.gif0_85bbc_9505fac9_S.gif0_85bbc_9505fac9_S.gif0_95b21_b519423_S.gif0_95b2a_136514ec_S.gif0_85bda_bea347df_S.gif

 

           П’ять метеликів літають

І на квіточки сідають.

Прилетів ось ще один-

                             Сів на квіточку і він.

                        Полічимо швидше всіх,

           Цих метеликів прудких.        (5+1=6)

 

2. Гра «Хто швидше?» СЛАЙД 5,6

1-ша команда. Розставити числа від 1 до 6 в порядку зростання.

2-га команда. Розставити числа від 1 до 6 в порядку спадання.

48891449_cifruy.gif48891449_cifruy.gif48891449_cifruy.gif48891449_cifruy.gif48891449_cifruy.gif48891449_cifruy.gif

3.Робота з демонстраційним матеріалом.

     - Тепер уважності добавте і нічого не проґавте,

       Бо я готова без вагання дати вам нове завдання.

- Я знайшла картини одного художника.. Але на них щось мене бентежить. Чи не допоможете ви розібратися?

- Подивіться уважно та скажіть що на картинах  невірно і чому? СЛАЙД 7

 314067241.jpg

4. Повторення понять «наступне», «попереднє» число

— Назвіть число, попереднє до числа 3.

— Назвіть число, яке стоїть між числами 2 і 4.

— Назвіть число, наступне до числа 4.

— Назвіть число, попереднє до числа 6.

— Назвіть число, наступне до числа 3.

 

 5.Математична розминка ( Інтерактивна вправа «Мозковий штурм»)

        Як називається геометрична фігура у якої три кути ?

        Який день настає після суботи?

        Скільки сторін у квадрата?

        Скільки місяців триває зима?

        Як називається лінія у якої є початок і кінець?

-Молодці! 

 

 6.Фізкультхвилинка. СЛАЙД 8

C:\Users\Администратор\Desktop\Новая папка (7)\357458179.gif                  Встало вранці ясне сонце, зазирнуло у віконце.

    Ми до нього потяглися, за промінчики взялися.                                    

    Будем дружно присідати, сонечко розвеселяти.

    Встали, сіли, встали ,сіли – бачте, як повеселіли.

    Стало сонце танцювати, нас до танцю припрошати:

   -Нумо разом, нумо всі потанцюєм по росі.

  - Де сяє Сонечко?  (вгорі)

 -Ми розбудили наше Сонечко і зразу стало веселіше, приємніше. Нехай воно залишається на нашому уроці. Давайте порадуємо його нашим старанням, поведінкою, роботою.

 

 

   III. ОЗНАЙОМЛЕННЯ З НОВИМ МАТЕРІАЛОМ

1. Вірш СЛАЙД 9


Є 7 веселих ноток,

У тижні днів теж 7.

Сім кольорів веселки –

Відомо нам усім.


— Чим цікавий вірш?

 

2. Робота за предметними малюнками

Петушок - Золотой гребешок-4.jpg6820d79269b548b77f19a81116f2b556.jpgPETYH.gifpetyshok.jpg6820d79269b548b77f19a81116f2b556.jpgPETYH.gifПетушок - Золотой гребешок-4.jpg

 

images (8).jpgimages (6).jpg64176288_1284821734_32.png1270532351_100912.jpegimages (5).jpgimages (7).jpgimages (8).jpg

 

  bestgif.narod.ru_2113.gifbestgif.narod.ru_2113.gifbestgif.narod.ru_2113.gifbestgif.narod.ru_2113.gifbestgif.narod.ru_2113.gifbestgif.narod.ru_2113.gifbestgif.narod.ru_2113.gif

 

 

— Скільки півників? (7) Скільки метеликів? (7) Скільки квіточок? (7) СЛАЙД 10

— Що спільного для всіх цих предметів? (Кількість. Їх 7.)

— Яке число ми будемо сьогодні вивчати?

 

3. Робота за підручником (с. 33)

Завдання1.

  • Скількох звірят зустрів котик? Порахуймо їх! (6)
  • Скільки їх стало разом з котиком?
  •           Як же їх стільки стало? (До 6 додати 1)
  • Як отримали число 7 із 6?
  • Отже, щоб одержати число 7, потрібно до 6 додати 1.
  •           Який кіт по порядку? (Сьомий)

 

cifry_dla_malyshej_7.png 4.Асоціативний кущ.  СЛАЙД 11                                            

       Де ми зустрічаємо цифру 7? Таємниче число сім! Як його тільки не вважають: і священним, і божественним, і магічним, і щасливим. Воно зустрічається і в міфології, і в народній мудрості, і в художній літературі:

 

 


  • 7 кольорів у веселці
  • «Білосніжка і 7 гномиків»
  • «Вовк і 7 козенят»
  • 7 днів у тижні,
  • 7 «я» утворюють слово «сім’я»,
  • Укр. народна казка «7 дочок»
  • 7 нот на нотному стані
  • квіточка-семипелюсточка
  • є 7 смертних гріхів
  • Рим побудований на 7 горбах.

  • У Біблії число 7 зустрічається 180 разів …)

 

 

Пригадайте ще прислів’я, у яких міститься слово «сім».            

*


       Семеро одного не ждуть.

*    Сім п’ятниць на тиждень.

*    Працювати до 7 поту.

*    У семи няньок дитя недоглянуте.

  Таємниця за сімома печатям

  7 разів відміряй , один раз відріж

*    На сьомому небі від щастя.

  •   Краще  сім  разів покритися
  •   потом, ніж один – інеєм.

*    Семи смертям не бувати,

       а однієї не минути.

*    Сім  бід, а відповідь – одна.

 


 

 5. «Хвилинка-цікавинка»

-  Чи не найбільшою популярністю користується у людей число 7. У чому ж секрет? Виявляється, що число сім відповідає обсягу короткотривалої пам’яті людини. Тобто, це та кількість предметів, ознак, яку ми спроможні запам’ятати відразу і на більш-менш тривалий час.

 

 

СЛАЙД 12

Цифра народів Майя

Цифра єгиптян

Римська цифри

Арабська цифри

●●

 

|

VII

7

 

 IV. РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ

1. Робота за підручником (с. 33)

Завдання 2

  • Порахуйте метеликів ліворуч і праворуч. Порівняйте їхню кількість.
  • Порахуйте кількість квітів ліворуч і праворуч. Порівняйте їхню кіль­кість.

      7 > 3    7 > 6

Завдання 3

  • Полічіть за допомогою числового променя. Від якого числа летіло соне­чко? На якому числі сіло спочатку? потім? Складіть приклад. Яка відповідь прикладу?

          2+4+1=7

  • Розгляньте другий числовий промінь. Прочитайте приклад під ним. Від якого числа слід летіти сонечку? На якому числі сісти спочатку? потім? Яка відповідь прикладу?

         3+3+1=7

Завдання 4. Робота з числовим рядом

  • Розгляньте числовий потяг. Яка цифра сіла у вагон, наступний за 6?
  •          Назвіть «сусідів» числа 4. Яке число наступне за числом 6? Яке передує числу 5? А числу 7?

 

 2.Гімнастика для очей. (Валеологіча хвилинка) СЛАЙД 13

  •                                                                                                                                                                                           Втомилися наші оченята, їм теж потрібно відпочити.

6.jpg      8.jpg    zrenie-01.jpgimages (13).jpg        yarkie_glaza.jpg

 

а) «Тік-Так» (Показати, як працює годинник)

б) Кругові оберти за годинниковою стрілкою і проти.

в) Рухи очима зверху – вниз.

г) «День-Ніч» (Сильно заплющити очі, відкрити).

1.jpg

3. Каліграфічна хвилинка.


Урок продовжіть без зупинки

З каліграфічної хвилинки.

Сядемо рівненько,

Цифру виведем гарненько.

СЛАЙД 14

 

 

 

 

 


— На що схожа цифра 7?


В неї є одна нога,

А сама – як кочерга.

Цифра ця відома всім,

А зоветься вона…(сім)


— Цифра сім складається із трьох елементів: хвилястої горизонтальної лінії, довгої прямої похилої лінії та короткої горизонтальної лінії. Починаємо писати хвилясту лінію трохи нижче середини верхньої сторони клітинки, доводимо її до верхнього правого кута клітинки, звідти, не відриваючи руки, проводимо основну похилу «паличку» до середини нижньої сторони клітинки. Маленька горизонтальна паличка має перекреслювати довгу паличку приблизно посередині.

 

 

— А зараз напишемо цифру в повітрі (пам’ятаємо про дзеркальне відображення).

 «Зошит відкривай, хвилинку каліграфії починай».

 

Письмо цифри 7 в повітрі за рухомим зразком на слайді. СЛАЙД 15

Написання цифри 7 у зошиті.

  • Пишемо 1 рядок цифри… (звернути увагу на написання, демонструю)
  • Обмінялися зошитами
  • Вибрали Красуню і Попелюшку
  • Скільки Красунь? Скільки Попелюшок?

 

4. Пальчикові вправи.

Пальчикова гімнастика «Прогулянка» СЛАЙД 16

Розгинати з кулака пальці по одному. Загинати пальці в кулак по черзі.

Раз, два, три, чотири, п’ять — вийшли пальчики гулять.

Раз, два, три, чотири, п’ять — в хатці знову всі сидять.

 

            

V. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ.

 

Учитель:

Щоб знання не розгубити —

  Треба нам їх закріпити.

1. Складання прикладів на додавання за предметними малюнками у підручнику.

Завдання 3

— Скільки фарб у верхньому рядку? у нижньому? Скільки всього?

3 + 4 = 7

Аналогічно учні складають приклад про пензлики і розв’язують його.

 

2. Утворення числа способом прилічування 1

— Запишіть приклади: 3 + 1 = ; 5 + 1 = ; 4 + 1= ; 2 + 1 = ; 6 + 1 = .

— Отже, при додаванні 1, утворюється наступне число.

 

3. Цікаві завдання

Подивіться на  незвичайні квіти СЛАЙД 17, які ростуть  на галявині. Чим же вони незвичайні?  ( На квітах цифри). 

 Якої  цифри не вистачає?

Гра « Яке число загубилось ?» СЛАЙД 18

 Зверніть увагу на ряд чисел

Гра « День - ніч» СЛАЙД 19

На дошці виставляються цифри по порядку. Діти хором називають їх. За командою «ніч» заплющують оченята, на дошці тим часом міняються місцями числа

01234567

01324576

02147536

 

Робота в парах. Конструювання СЛАЙД 20

«В парі працюємо

Дружбу цінуємо»

Зробити з паличок


 

Три у мене сторони,

Міцно зв’язані вони,

А між ними три кути.

Хто я?  Чи вгадаєш ти? (Трикутник)

Чотири маю сторони,

Усі однакові вони.

Всі четверо кутів – прямі,

Ім’я моє назвіть самі.(Чотирикутник)


  • У вас на партах є  фігури скажіть, скільки сторін разом у двох фігур?  Скільки кутів разом?(7.)

3. Гра « Рахівничка » СЛАЙД 21

 

 

 

- Хлопчик, дівчинка і дідусь лічили предмети. На питання «скільки?» хлопчик відповів «два», дівчинка – «три», дідусь – «дев’ять». Що лічив кожен з них?

 

VІ. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ

— З яким числом ми сьогодні ознайомилися?


- Чи  вам сподобався урок?

  Тоді наступний буде крок.

  Я тепер у вас спитаю, що ж ви тут запам’ятали?

  Чим більше кожен пригадає, тим краще Сонечко засяє

  То що сподобалося вам? Про що розкажете батькам?


 

- Пам’ятаєте, ми розбудили Сонечко від сну? Воно за нами уважно спостерігало

  і  зараз хоче нас перевірити. Чим більше ми пригадаємо із сьогоднішнього

  уроку,тим яскравіше засяє наше Сонечко. СЛАЙД 22

  ( Після кожної відповіді дітей у Сонечка з’являється новий промінчик)

- рахували в межах 10;

- порівнювали групи предметів за кількістю;

- писали каліграфічну хвилинку;

- відгадували загадки про геометричні фігури, зображували їх;

  • порівнювали предмети   за висотою;
  • міркували, аналізували, вчились бути уважними, старанними учнями.

 

Всім я вдячна за роботу, бо не пустили лінь-дрімоту.

Гарно руки піднімали, чітко ви відповідали.

Набули ви знань практичних, міркували всі логічно.

Сьогодні ви були старанні, усі кмітливі й бездоганні.

Урок закінчено, малята. – При цих словах вам треба встати.

 

docx
Додано
25 березня 2018
Переглядів
3206
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку