Дата: 18.03.2019р.
Тема: Числовий ряд. Додавання і віднімання числа 1 (15+1, 15-1).
Мета: На основі знань учнів про нумерацію чисел ознайомити з прийомом додавання і віднімання 1. Перевірити рівень засвоєння вивченого матеріалу, розвивати логічне мислення.
Обладнання . Палички, монети,каса цифр,бокси, таблиця додавання і віднімання 1 в межах 10, таблиці № 41,77.
Хід уроку
І. Організаційний момент
Привітання учнів.
ІІ. Повторення вивченого матеріалу.
Усний рахунок « З Цеглинками »
1.Назви часла дії додавання 10+3 ; дії віднімання 14-10 у виразах.
2. Пояснити , як виконали дію в кожному з цих виразів.
3. – Як отримати наступне число?
- Як знайти попереднє число ?
4. Назвати за порядком числа від 10 до 20, від 20 до 10.
ІІІ. Вивчення нового матеріалу.
Робота з роздатковим матеріалом.
(Діти розміщуються на килимку, утворюють коло. Виймають з боксів квасолинки, муслі, )
Прочитати першу рівність (1+1=2)
До якого числа додали число 1? (До 1.)
Яке число отримали ? (2)
Число 2 є попереднім чи наступним числом до числа 1? (Наступним)
Прочитати другу рівність (2+1=3)
До якого числа додали число 1?
Яке число отримали?
Прочитайте числа, до яких додали число 1.(1,2,3,4,5,6,7,8,9.)
Що можемо сказати про ці числа? (Вони є наступними до тих , до яких додали 1.)
10+1
Висновок : в кожному виразі отримали попереднє число.
Продовжимо віднімання.
11-1=10 12-1=11
( при відніманні 1 від числа…отримали попереднє число. )
ІV. Фізкультхвилинка під музику.
V. Закріплення вивченого матеріалу.
Робота в групах . Утворюємо коло друзів.
У вас на партах є завдання
Приклади
Робота з таблицею № 77.
VІ. Робота з підручником (с. 89)
Завдання 1. Виконання вправи на визначення попереднього , наступного чисел ( сусідів даного числа )
Завдання 2. Самостійна робота
Завдання 3. Розв’язування задачі.
Завдання 4. Творче завдання з елементами міркуваннями.
У дитячому садочку діти ввели свої гроші. Перед вами на малюнку монети
VІІ. Робота в зошиті ( с. 35)
VIII. Підсумок уроку
Діти беруть прищепку і вибирають смайлик , веселий,байдужий, сумний.
І коментують свою думку про урок.