Числовий відрізок. Задачі на знаходження суми. Робота з іменованими числами. Перетворення іменованих чисел
Мета: познайомити учнів з числовим відрізком; вчити учнів розв’язувати задачі на знаходження частини від числа та задачі на знаходження суми; розвивати логічне мислення; виховувати уважність, самостійність, інтерес до математики.
Обладнання: мультимедійний набір.
Хід уроку
І. Організаційний момент
Ось і дзвоник дав сигнал,
Працювати час настав.
Тож і ми часу не гаймо
І урок розпочинаймо!
ІІ. Актуалізація опорних знань
2. 1. Перевірка домашнього завдання
2.2. Хвилинка каліграфії
- Правопис цифри 5.
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності
3.1. Усна лічба
- Обчислюємо вирази по черзі.
IV. Повідомлення теми уроку
- Сьогодні ми попрацюємо з числовим відрізком та продовжимо розв’язувати задачі на знаходження частини від числа.
V. Вивчення нового матеріалу
5.1. Робота над вправою (с. 47 № 284)
- Розгляньте числовий відрізок. Виберіть числа, що діляться на 6. Доведіть свій вибір за допомогою дії множення.
5.2. Робота над вправою (с.47 № 285)
- Знайдіть значення виразу (15 + 9) : с, якщо с = 3, с = 6, с = 1, с =4.
5.3. Робота над задачею (с. 47 № 286)
Аналіз задачі за питаннями вчителя, складання короткого запису.
(Розв’язання учні записують у зошит)
Розв’язання:
1) 22+13 = 35(грн.) – вартість покупки
2) 35 : 5 = 7 (к)
Відповідь: тато подав касирові 7 купюр.
5.3. Робота над рівняннями (с.47 № 287)
- Як називаються числа при додаванні?
- Як знайти невідомий доданок?
- Як називаються числа при діленні?
- Як знайти невідомий дільник?
- Як знайти невідоме ділене?
5.4. Робота над задачею (с.47 № 288)
Скласти рівняння за умовою задачі і розв’язати їх.
Фізкультхвилинка
5.5. Робота над задачею (с.48 № 289)
Аналіз задачі за питаннями вчителя, складання короткого запису.
(Розв’язання учні записують у зошит)
Розв’язування:
1) 40 : 5 = 8 (ц) – відвезли в магазин
2) 40 – 8 = 32 (ц)
Відповідь: у сховищі залишилося 32 ц яблук.
VІ. Закріплення вивченого матеріалу
6.1. Робота над задачею (с48 № 290)
Аналіз задачі за питаннями вчителя, складання короткого запису.
(Розв’язання учні записують у зошит)
Розв’язування:
1) 4 х 6 = 24 (т) – всього купив хлопчик
2) 24 : 3 = 8 (т) – пригостив членів гуртка
3) 24 – 8 = 16 (т) – залишилося
4) 16 : 8 = 2 (т)
Відповідь: кожному другові дісталося по 2 тістечка.
6.2 Робота над вправою (с.48 № 291)
Віднови рівності
6.3. Робота над вправою (с.48 № 292)
- Що більше: ¼ доби чи 1/3 доби?
- На скільки годин більше?
VІІ. Підсумок уроку
7.1. Рефлексія
- На уроці я дізнався…
- На уроці я навчився …
- Мені було важко …
VІІІ. Домашнє завдання
с.48 № 293, 294