Урок-гра «Ключі від палацу Розумників»
Тема: Закріплення вмінь порівнювати числа. Розв’язання задач.
Мета. Опрацювати вправи і задачі на порівняння чисел ; формувати вміння використовувати вивчений матеріал під час розв’язування задач і прикладів вдосконалювати обчислювальні навички.
Розвивати логічне мислення, кмітливість, творчу самостійність.
Виховувати інтерес до вивчення математики.
Обладнання: презентація, картки, лего, дидактичні картки, прислів’я, екологічні завдання, індивідуальні картки, схеми задач, ілюстративний матеріал., підручники, зошити.
Тип уроку: урок - гра, узагальнення та систематизації знань.
Ключові компетентності:
Хід уроку
І. Організаційний момент. Коло настрою.
Продзвенів у нас дзвінок,
Тож почнемо вже урок.
Цей урок в нас непростий,
Він святковий, чарівний.
Гра «Спіймай настрій»
Станьте, діти ,всі рівненько,
усміхніться всі гарненько.
Настрій на урок візьмемо,
й працювати розпочнемо.
- Посміхніться.
- Зніміть посмішку зі свого обличчя.
- Киньте її своєму сусідові.
- Спіймайте посмішку.
- Прикрасьте нею своє обличчя.
- Про усмішку, яку ви подарували сусідові буде нагадувати вам смайлик.
Вправа «Очікування»
ІІ. Повідомлення теми уроку. Мотивація.
- Діти, ми вже вивчили з вами всі таблиці множення і ділення, навчилися порівнювати числа. Але, щоб бути розумною людиною , все життя потрібно вчитися. Сьогодні на уроці ми будемо виконувати вправи і задачі на порівняння чисел.
ІІІ. Актуалізація опорних знань
Умови гри:
Урок наш буде незвичайний, урок-гра. Ми будемо збирати ключі від палацу Розумників. Для того, щоб дістати всі ключі (а їх 10), треба швидко і точно виконати завдання, які вказані. За кожну відповідь отримуєте ключ. Коли всі ключі, будуть у вас, їх треба вставити до цих «кишеньок». І двері „відчиняться". Двері відчиняються тільки перед розумними людьми. Тому всі завдання треба виконувати старанно і уважно.
Якщо двері палацу відчиняться, то ви всі отримаєте нагороди. Почнемо гру.
Розумове коло. Контроль, корекція і закріплення знань.
Перед початком подорожі запрошую всіх у розумове коло.
2. Розумове коло. (у колі)
1) Скільки вух у 6 зайців? (12 )
2) Скільки лапок у 9 котів? (36)
3) Скільки коліс у 7 автомобілів? (28)
4) Скільки лапок у 8 павуків? (64)
5) Скільки ніг у 9 курок? (18)
6) Скільки ніг у 6 мурашок? (36)
7) Скільки кутів у 5 трикутників? (15)
8) Скільки ніжок у 4 столів? (16 )
3. Усний рахунок «Квіткове поле»
Ми відправляємося в подорож і прийшли на квіткове поле.
438, 1, 300, 86, 73, 200, 800, 55, 14, 201.(числа у квітках)
ІV. Повторення та узагальнення знань учнів
1. Гра «Сміливці» - робота в групах
- Діти, а зараз ми підійшли до гір. Які гори в Україні ви знаєте?
Яка найвища гора? Скільки метрів?(Говерла -2061м) І в наступному випробуванні нам потрібно пройти важкими гірськими стежинами.
(Діти обчислюють вирази, пускаючи лист з прикладами по колу. )
800+73= 703-700= 524- 24= 846 – 840=
650+ 9= 846 – 40 = 524 -520 = 846 – 806 =
108 +40= 807 – 7= 524 -504= 846 – 46=
- Взаємоперевірка в групах.
- Відкрийте зошити і запишіть число, класна робота
2. Каліграфічна хвилинка «Казкова долина»
Нас зустрічає хазяйка казкової долини – цифра 7.
- Що цікавого вам відомо про цифру 7, де ми її зустрічаємо?
3. М. д. Записати відповіді таблиці множення числа 7.
4. Колективна творча робота над задачею.
Ми прийшли до будиночка змія Горинича. Наступний ключ знаходиться у триголового змія. Щоб його здобути, потрібно розв’язати задачу.
Наш змій дуже полюбляє овочі і вирощує їх на городі, але просить йому допомогти порахувати. Одній голові змія на день потрібно 50 кг моркви і 100 кг картоплі. На скільки кілограмів більше кормів потрібно трьом головам картоплі, ніж моркви?
Колективна творча робота над задачею
а) Складання задачі;
б) Аналіз задачі;
в) Коментоване розв’язування задачі.
5. Фізкультхвилинка з використанням «Піснезнайки»
6. Завдання від кота Професора.
- Знайдіть помилки, виправте їх. «робота парах».
7. Самостійна робота на індивідуальних картках.
- Ми прийшли до мишачого будинку.
ГРА «ПОЛАТАЙ ДІРКИ»
На підлозі мишка
Підібрала книжку.
Сторінки гортала,
До дірок читала,
Діти, треба полатати сторінки книжки з математики. Допоможете мишці?
798 801 542 539 609 620 728 723
100+80+7= 200+2=
700+10+8= 800+30=
500+8= 200+20=
ІV. Розвиток математичних знань учнів.
Мишки так бавились, шо не змогли зібрати прислів’я, які їм задали у мишачій школі. Давайте допоможемо їм і зберемо пазли.
- Поясніть прислів’я.
2. Розв’язування цікавого завдання.
- А зараз ми підійшли до будиночку екологів.
Словник : Екологія ( середовище, житло) — це наука, що вивчає закономірності відносин між організмами та довкіллям, а також і діяльність людини.
- А які лікарські рослини ви знаєте?
3. Гра «Вірю - не вірю» -(вибір відповіді - лего)
1. Двоцифрове число більше, ніж одноцифрове
2. Зменшуване менше, ніж від’ємник.
3. Результат дії ділення називається різниця.
4. Периметр – це добуток усіх сторін.
5. Якщо число помножити на 1, то дістанемо те саме число.
6. Найменше з двоцифрових чисел є 11.
7. Найбільше з двоцифрових чисел 100.
8. Дію додавання можна перевірити дією віднімання.
9. Дві доби- це 48 годин.
10. Однією лінією можна поділити прямокутник на два трикутники.
4. Гра « Читанка»
- Діти, жителів палацу «Розумників» прислали вам листівку,
якщо ви її гарно прочитаєте , то зможете зайти до палацу «Розумників».
Учи, лічи, складай задачі,
не зупиняйся ні на мить.
Хто математику полюбить,
тому в навчанні пощастить.
V. Підсумок уроку.
1.Рефлексія.
Молодці! Ви справилися із завданням і зібрали всі 10 ключів і для вас відкрив свої двері палац «Розумників».
2. Д/З
А тепер нехай кожен подумає, над чим йому потрібно попрацювати вдома?
3. Подарунок жителів палацу «Розумників»