Урок читання "Без сім’ї нема щастя на землі Моя найкраща ненька. Леонід Голота «Найрідніша». Вивчення вірша напам’ять"

Про матеріал
Мета уроку: • Ознайомити учнів із віршем Леоніда Голоти «Найрідніша» та розкрити зміст твору. • Виховувати в учнів любов і повагу до матері, розуміння важливості родинних стосунків. • Формувати навички виразного читання, інтонаційного відтворення тексту. • Сприяти запам'ятовуванню вірша та розвитку пам'яті. Завдання уроку: 1. Ознайомити учнів із біографією поета Леоніда Голоти та його віршем «Найрідніша». 2. Проаналізувати зміст вірша та виявити головну думку твору – любов до матері. 3. Розвивати навички виразного читання і інтонаційного виконання поезії. 4. Допомогти учням запам'ятати вірш для його вивчення напам’ять.
Перегляд файлу

Паламарчук С.В.                                      Читання                                  

Урок 31

Тема. Без сім’ї нема щастя на землі

Моя найкраща ненька. Леонід Голота «Найрідніша». Вивчення вірша напам’ять  

                                                                                                                                                (с. 30).

Мета: Формування предметних компетентностей:  

Навчальна: сприяти закріпленню вміння учнів читати віршовані тексти, відповідати на запитання за змістом прочитаного; продовжувати формувати навички будувати висловлювання за змістом прочитаного.

Розвивальна: створити умови для розвитку пізнавальних інтересів.

Виховна: сприяти вихованню любові та поваги до всіх членів родини.

формування ключових компетентностей:

вільне володіння державною мовою/ здатність спілкуватися рідною мовою:

усного висловлювання своїх вражень від спостережень;

навчання впродовж життя (уміння вчитися): сприймати мету, яку ставить вчитель, відповідно до неї планувати, моделювати, прогнозувати і виконувати необхідні дії, контролювати й оцінювати свої результати;

загальнокультурна: розвивати толерантну поведінку;

комунікативна: розвивати мовленнєві вміння (говорити чітко, повільно, виразно, витримувати паузи);

соціальна і громадянська: розвивати здатність продуктивно співпрацювати з однокласниками в парі, в групі;

інформаційно-комунікаційна компетентність: розвивати вміння добувати й опрацьовувати інформацію з підручника та медіа;

здоров’язберігаюча: формувати навички дбайливого ставлення до психічного

здоров’я свого та оточуючих; розвивати увагу;

Очікувані результати: 

Знаннєвий компонент: з увагою сприймає усні репліки співрозмовника,

перепитує,доречно реагує на них; виконує сприйняті на слух інструкції щодо виконання поставлених учителем навчальних завдань.

Діяльнісний компонент: висловлює своє ставлення до почутого: до подій, персонажів тексту; розповідає про власні почуття, які викликав прослуханий текст; пояснює, чому щось подобається, а щось ні.

Ціннісний компонент: читає вголос правильно, свідомо, плавно, цілими словами

нескладні за змістом і формою тексти; висловлює свої думки і почуття з приводу прослуханих / переглянутих медіапродуктів.

Обладнання: ноутбук, телевізор, презентація,  таблиця, конструктор LEGO «Шість цеглинок», пісня Наталії Май «Мамочко моя»

Тип уроку: Вивчення нового матеріалу.

Освітні галузі: мовно-літературна, громадянська та історична, соціальна і здоров'язбережувальна, інформатична.             

Хід уроку

І. ОРГАНІЗАЦІЙНО-МОТИВАЦІЙНИЙ ЕТАП

1.Створення позитивного психологічного клімату класу.

  1. Вправа «Правила уроку».

Слайди 1-2

  • На уроці — лише гарний настрій.
  • Ми працюємо дружно і плідно.
  • Уважно слухаємо вчителя та одне одного.
  • Міркуємо та відповідаємо.
  • Доповнюємо відповіді друзів.

Учні можуть внести свої пропозиції щодо правил.

Отже, уважність, наполегливість, праця наш шлях до знань. Спробуймо створити рекламу нашого уроку.

  1. Вправа «Менеджер із реклами».

Слайд 3

  •   Яким ви хотіли б бачити урок? Якими ви будете на уроці?
  •   А я чекаю від вас співпраці, уважності, дисциплінованості, спостережливості, правильних від- повідей, високих досягнень, гарних результатів роботи…

ІІ. ЕТАП ЦІЛЕВИЗНАЧЕННЯ І ПЛАНУВАННЯ (ЦІЛЕПОКЛАДАННЯ)

  1. Оголошення теми і завдань уроку. Визначення разом з учнями мети уроку
  •          Прочитайте назву нового розділу.
  •          Знайдіть його у змісті підручника. Чи поділений він на підрозділи?
  •          Полічіть, скільки творів у розділі.

2. Формулювання цілей планування роботи (малюнковий план уроку)

3. Передбачення очікуваних результатів

- Що саме вам було б цікаво дізнатись на сьогоднішньому уроці?

ІІІ. ЕТАП ОПРАЦЮВАННЯ НАВЧАЛЬНОГО МАТЕРІАЛУ  (ЦІЛЕРЕАЛІЗАЦІЯ)

  1. Зорова гімнастика

Вправа для очей

Оченята роблять вправи:

Вліво, вправо, вліво, вправо

Потім вгору, потім вниз

Оченятами дивись.

  1. Дихальні вправи.

Слайд 4

  •   Як плаче немовля? (У-а!)
  •   Як мама колише дитину? (А-а!)
  •   Як тато забиває цвях? (Тук-тук!)
  •   Як каже бабуся внукові замазурі? (A-я-я-й!)
  •   Як сопе дідусь, коли заснув, читаючи газету? (Х-х-х…)
  1. Щоденні 5. «Читаю для себе». Слайд 5

Кожен учень працює з карткою.

1. Вправи на розширення кута зору.

  1. Дивлячись тільки на крапки в центрі піраміди, читайте і вимовляйте упівголоса слова.
  1. Гра «Склади вірш».

Слайд 6

  •          Прочитайте рядки на смужках. Відновіть вірш, у якому «розгубилися» рядки. Орієнтуйтеся на числові підказки. Старайтеся читати якомога швидше.

2. Перетворити зиму на літо,

7. Бо найдорожче стоїть за словами:

                 4. Гору найвищу штурмом узяти,

1. Можна у світі чимало зробити:

8. В світі усе починається з мами!..

5. Можна пройти крізь пустелі та хащі…

3. Можна моря й океани здолати,

6. Тільки без мами не можна нізащо,

Слайд 7 Анатолій Костецький (Джерело: https://web.archive.org/web/20200825100230/http://deti.e-papa.com.ua/virshi-dlya-ditei/1/)

  •          Про кого йдеться у вірші?
  1. Слухання пісні.

Слайд 8

  •          Послухайте пісню Наталії Май «Мамочко моя» за QR-кодом, поданим у підручнику на с. 30.
  •          Вправа «Мікрофон».
  •          Кого ви уявляли, слухаючи пісню?
  1. Складання асоціативної павутинки.

Слайд 9 Робота в групах.

Складання асоціативної павутинки до слова «мама».

7.Щоденні 5. «Слухаю і розумію».

Слайд 10

  •          Читаю виразно  вірш, діти уважно слухають.
  •          Який у вас настрій після слухання вірша?
  •          Як автор ставиться до мами?
  •          З якою інтонацією якому темпі, яким тоном, з якою силою голосу) потрібно читати вірш?

Фізкультхвилинка.

Руки за голову ставимо сміло(руки за головою, повороти тулуба)

І повертаємось вправо, вліво, вправо-вліво

Двічі наліво, двічі направо,

Зробимо чітко, діти, цю вправу.

Двічі наліво, двічі направо –

Будемо мати гарну поставу.

8.Щоденні 5. «Читаю для когось».

Робота в парах. Учні читають вірш почергово по 2 рядки.

  •          Поставте одні одним запитання за змістом вірша.

9.Щоденні 5. «Висловлююся за змістом прочитаного».

Слайд 11 Метод «Прес».

  •       Хто для кожної дитини наймиліший та найрідніший? Чому ви так вважаєте? Висловлюйте свої міркування за зразком:

Наймилішою / наймилішим для кожної дитини є…. Я так вважаю, тому що… . Наприклад, . Отже, (висновок).

10.Робота над малюнком до вірша.

Слайд 12

  •          Розгляньте малюнок до вірша. Чи відповідає він змісту вірша? Що ви домалювали б?
  •          «Увійдіть» у малюнок. Де ви бачите себе?
  •          Який інший малюнок можна намалювати до цього вірша?
  1. Вивчення вірша напам’ять.
  2. Щоденні 5. «Збагачую свій словниковий запас».

  Слайд 13

Учні працюють у групах: продовжують ланцюжки слів, поданих у на с.30.

  1. Вправа «Продовж речення» (розвиток понятійного мислення).

Кидаю м’яч та промовляю початок речення.

Учень / учениця, який / яка зло- вив / зловила м’яч, має закінчити речення й повернути м’яч учительці / вчителю.

Слайд 14 Речення:

  •          На уроці ми слухали пісню …
  •          А потім читали вірш …
  •          Автором вірша є
  •          Найріднішою людиною для мене є
  •          Після читання вірша я зрозумів / зрозуміла, що
  •          Я обов’язково продекламую цей вірш (кому?)…

ІV. Заключна частина.

Слайд 15 Рефлексія.

  •          Що вам сподобалось на уроці? Що запамʼяталося? Чи справдилися ваші очікування?
  •          Чи досягли завдань, які ставили?
  •          Оцініть свою роботу на уроці за допомогою кольорових сердечок.
docx
Додано
21 жовтня
Переглядів
340
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку