Тема. Читання чисел у межах 1000.
Мета: учити читати трицифрові числа; розвивати вміння розв’язувати задачі на знаходження четвертого пропорційного, розвивати мовлення, мислення, пам’ять; виховувати прагнення навчитися швидко виконувати обчислення.
Засоби навчання: підручник, презентація, набір демонстраційного матеріалу, картки.
Хід уроку
I. Організація класу.
Налаштування на роботу
-Хто мене чує, плесніть в долоньки.
-Хто мене бачить, підморгніть лівим оком.
-Хто готовий до роботи, підніміть праву руку.
II. Повторення вивченого матеріалу.
1. Перевірка д/з (цеглинки Lego).
Задача 456.
-На скільки дій задача? Назвіть відповідь і пояснення до першої дії. (Відповідь правильна - зелена цеглинка.)
–Що знайшли 2 дією? –Прочитайте відповідь. Підніміть відповідну цеглинку.
2. Мотивація навчальної діяльності.
Каліграфічна хвилинка “Шифрувальник”.
-Запишіть числа у порядку зростання.
113 199 105 131 168 98 140 98 105 113 131 140 168 199
А И В Р Н Т И Т В А Р И Н И
-Хто завітав до нас на урок? З ким ми будемо працювати?
- Саме сьогодні, 30 листопада, відзначається Всесвітній день домашніх тварин.
3. Усні обчислення. Нагодуй Бульку.
Загадка. Перший хто нас зустрічає…
У дворі не лове ґав,
Каже грізно: “Гав, гав, гав!”
Бачить з буди двір увесь…
Хто це, діти? Звісно, … (пес)
-Обчисліть математичний ланцюжок і нагодуй песика.
4. Математичний диктант від … Професора.
Загадка
В хаті я мишей ганяю,
Вуса ще з дитинства маю.
Запишіть число:
-яке передує числу 176.
-наступне число до числа 139.
-сусідів числа 199.
-у якому 3 сотні, 5 десятків, 1 одиниця.
-у якому 5 сотень.
III. Вивчення нового матеріалу. Повідомлення теми і мети.
1) Сьогодні ми будемо вчитися читати і записувати трицифрові числа у межах 1000. Розв’яжемо цікаві задачі і завдання від братів наших менших.
2) Робота з підручником.
Ця тварина любить все гризти,
Навіть книжки, якщо до них добереться.
Хом’ячок пропонує нам попрацювати з підручником. с. 65.
№ 458 – колективна робота з таблицею розрядів.
– Ми навчилися лічити до двохсот. Кожне наступне число ми одержимо способом додавання до попереднього числа. Таким способом можна одержати усі трицифрові числа, але це забере багато часу. Тому будемо утворювати числа з сот., дес., од.
– Яке число на дошці я утворила?( 342)
3. Гра “Скринька для команд” ( 132, 243, 325, 314 )
Перша команда повинна дістати число та утворює його з сот, дес., од., друга команда - записати, прочитати.
4. Робота в групах. “Змагання – прочитай трицифрові числа.”
№459
5. Завдання від кролика. №460 ( 467, 609, 580, 700 )
Як і зайчик має вушка,
Весь пухнастий, як подушка,
Любить моркву, капустину,
Лагідний, немов дитина. ( кролик )
– Кролик знайшов в траві числа, а прочитати не може.
– Чому вони називаються трицифрові? Що означають цифри в записі цих чисел?
Читання правила на с.65
Якщо одиниці будь-якого розряду відсутні, пишемо 0.
IV. Розвиток математичних знань.
Робота із задачами.
1. Робота в групах. Задача 461. Усно.
Сергійко Гриценко разом з батьками поїхав на осінніх канікулах відпочивати. А папужку Кєшу відвезли в село до бабусі. Скільки днів залишався Кєша без свого друга, якщо канікули розпочалися 28 жовтня і завершилися 3 листопада?
Задача 462. Колективна робота.
Кєша часу не ґаяв, а допомагав бабусі і дідусю збирати сливи у саду.
Складемо задачу та розв’яжемо її.
V. Рефлекція
1) Д/з №463 ( за варіантами ), №464
2) Сьогодні на уроці я
– навчився
– зрозумів
– запам’ятав.