Урок читання для 1 класу “Буква Ї”. Робота з текстом “Їжачок на дачі”

Про матеріал
Мета: ознайомити дітей з буквою “Ї”, формувати навички читання слів з новою буквою, працювати над її звуковим аналізом, поповнити словниковий запас, навчити визначати в тексті послідовність подій, добирати слова для опису; виховувати любов та дбайливе ставлення до природи.
Перегляд файлу

УРОК ЧИТАННЯ

Тема: “Буква Ї”. Робота з текстом “Їжачок на дачі”

Мета: Ознайомити дітей з буквою “Ї”, формувати навички читання слів з новою буквою, працювати над її звуковим аналізом, поповнити словниковий запас, навчити визначати в тексті послідовність подій, добирати слова для опису; виховувати любов та дбайливе ставлення до природи.

Тип уроку: вивчення нового матеріалу

Обладнання: картки з друкованими буквами, фішки для звукового аналізу, малюнки лісу, їжачка.

ЗМІСТ УРОКУ

 

  1. Організаційний момент.

Створення приємного робочого настрою.

Учитель:

Торкніться долоньками один одного і подаруйте товаришу почуття впевненості, що у нас буде все добре. Підтримайте один одного в нашій сьогоднішній роботі на уроці.

  1. Вивчення нового матеріалу.
  1. Учитель:
  • Сьогодні ми будемо вивчати незвичайну літеру. На перший погляд це проста літера, але вона має свої секрети. Прослухайте вірш і визначте, яка буква повторюється найчастіше.

Їжак покликав їсти й пити

Своїх маляток - їжачків.

Та не схотіли їсти діти,-

Він їхню їжу сам поїв!

Наталя Забіла

  • Так це літера “Ї”. Хтось може сказати чим вона незвичайна?
  • Вона має 2 звуки:

                                                      Ї

 

 

Й                І

Ї = Й+І

  • На яку літеру вона ще схожа?

(Я = Й+А, Є = Й+Е)

  • Ця літа завжди має 2 звуки

2. Гра “Мікрофон”

  • Назви слова на букву “Ї”
  1. Робота з підручником
  1. Читання слів даних Читалочкою.

D:\катя-2\мама\АТЕСТАЦИЯ\50.jpg

  1. Творча робота.
  • Слухання - розуміння. (Учитель читає вірш Платона Воронька с.50)
    Їжачок-хитрячок
    Із голок та шпичок
    Пошив собі піджачок.
    І у тому піджачку
    Він гуляє по садку…
  • Підберіть заголовок до цього вірша.
  1. Фізкультхвилинка (на екрані)
  2. Звукова модель слова «їжачок»

 

Ї   Ж  А  Ч  О  К

D:\катя-2\мама\АТЕСТАЦИЯ\11706_f6404993db78fa26e474e8fb87be16a1.jpgСьогодні до нас на урок завітало звірятко, наш давній знайомий, це їжачок. (На екрані з’являються малюнки про їжачка)

D:\катя-2\мама\АТЕСТАЦИЯ\yizhachok-i-solovejko-jurij-jarmish.jpg 

 

 

 

 

 

 

 

 

4. Словникова робота:

шпички – голки; паличка, яку використовують, підсмажуючи на вогнищі сало чи м'ясо;

піджачок - верхня частина чоловічого костюма у вигляді куртки з рукавами й полами на застібці, звичайно з відкритим відкладним коміром.

5. Робота над змістом вірша:

  • З яких рядків ми дізналися, що автор любить їжачка? Чому?

6. Читання вірша

  1. Робота над оповіданням “Їжачок на дачі”
  1. Словникова робота:

дача  - літній будинок для відпочинку за містом;

частувати - пригощати кого-небудь якоюсь стравою, закускою, напоєм;

в сплячку – стан тварин, які лягають спати перед холодною порою року;

кубельце – будиночок для тварин, створений за допомогою гілочок та сіна.

  1. Завдання перед читанням: підберіть свій заголовок.
  2. Самостійне читання тексту.

D:\катя-2\мама\АТЕСТАЦИЯ\51.jpg

  1. Гра “ Я тобі, ти мені”

(Учень починає читати речення, а інший шукає його і продовжує.)

      5. Встанови послідовність подій використовуючи дієслова оповідання.

(На дошні написані слова, які потрібно розставити у відповідному, логічному порядку)

Залягає, відпочивали, напоїла, частувала, запитала, спить, вимостить.

  1. Читання оповідання в дійових особах.
  2. Завдання до тексту:
  • Прочитай слова з тексту з буквою “Ї”
  • Скільки разів у оповіданні зустрічалося слово “їжачок”
  • Чому вчить нас це оповідання?
  • Чи траплялася з тобою подібна пригода? Розкажи.
  1. Фізкультхвилинка (на екрані)
  1. Повторення.
  1. Гра “Впіймай на гачок” (на дошці знаходяться букви та слова з яких учні мають знайти зайве).Зроби звукову модель слова чи букви.
  • к, с, м, ї (зайва ї)
  • є, я, о, ї, ю (зайва о)
  • улітку, взимку, їжачок, восени (зайве їжачок)
  • спить, їстиме, приходить, зайшов (зайве їстиме)
  1. Робота в групах
  • назви слова з “Ї”;
  • яке означає дію: поїхали, поїли;
  • яке називає предмет: їжачок, поїзд.
  1. Гра “Мікрофон”
  • На уроці я вивчила...
  • Я повторила…
  • Я запам’ятала...
  • Я дізналася…
  • Мене вразило...

 

 

 

 

 

 

 

Список використаної літератури:

  1. К.І. Пономарьова. Українська мова. Буквар: Підручник для учнів першого класу ЗЗСО ( у 2-х частинах): Ч.2 // К.І. Пономарьова. – К. : УОВЦ «Оріон», 2018. – 128 с.: іл.
  2. Л.Є. Ярешко. Весела абетка. Чернігів. Десна. 1992 р.

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Пивоварова Ольга Василівна
    Гарний урок.Дякую автору.
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Додано
3 вересня 2019
Переглядів
14462
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку