Тема: Вступ до теми «Казки про тварин». Т. Майданович «Примовка до казки», «Вовк та собака» (українська народна казка)
Мета: формування предметних компетентностей, поглибити знання дітей про казку як усну народну творчість; розкрити значення казки у житті людини; навчити розпізнавати казки з поміж інших творів, орієнтуватися в їхніх особливостях.
Хід уроку
І. Вступна частина
1. Організаційний момент
Нумо діти підведіться
Всім навколо посміхніться
Вже дзвінок сигнал нам дав
Працювати час настав
Щоб урок минув не марно
Працювати треба гарно.
Щоб почути у кінці,
Що у нашім другім класі
Діти – просто молодці.
2. Психологічна настанова на урок
- Приставте долоньки до долоньки, усміхніться один одному, побажайте гарного настрою і продуктивної праці.
ІІ. Основна частина
Фонетична зарядка
Урок – У+Р+О+К
У- уважні
Р – розумні
О – організовані
К – кмітливі
В кожній казці є урок,
Мов у квіточці медок.
І дівчатка, і хлоп’ятка,
Як веселі бджоленята,
Погадаймо – політаймо,
В казці меду пошукаймо.
ІІІ. Повідомлення теми та завдань уроку
Казка
Голодний як їжак
Хитра як вовк
Вайлуватий як заєць
Колючий як ведмідь
Боязкий як лисиця
IV. Ознайомлення з темою уроку (с.38)
Ми розпочинаємо новий розділ. Прочитайте будь ласка назву.
(Демонстрування малюнків тварин)
а) перевірка емоційного сприймання змісту
- Чи сподобалась казка?
- Чим? Що зацікавило?
- Хто головні герої?
А) самостійне читання тексту;
Б) бесіда за змістом прочитаної казки:
- між ким відбувається діалог?
- що здивувало собаку?
- як здобував собі їжу собака?
- чи прийняв вовк пропозицію собаки?
- чим закінчилась зустріч вовка і собаки?
В) вибіркове читання
- знайдіть і прочитайте питальні речення;
- задайте запитання про вовка.
Музична фізкультхвилинка
Підготовка до читання за ролями. Презентація роботи парного діалогі.
А) Не хотів носити важкого ланцюга;
Б) міг прогодуватися сам;
В) свобода йому дорожче за їжу.
IV. Заключна частина
Вправа «Мікрофон»
Вправа «Крісло автора»
Оцініть свою роботу на уроці відповідним смайликом
V. Домашнє завдання
Намалювати ілюстрацію до казки.