Маю надію інформація допоможе у написанні додаткової літератури, матеріалу для вчителів НУШ, бо дає можливість закріплювати звукове значення вивчених букв; формувати навички працювати з книгою і текстом, тренувати читацьке вміння; повторити звуко – буквений аналіз слів; формувати уміння працювати з деформованим текстом; розвивати творчі здібності, мовлення учнів, пізнавальні інтереси, спостережливість; виховувати любов до природи, бажання словами змальовувати красу навколишнього світу.
Конспект інтегрованого уроку в 1 класі читання
Тема: Закріплення вивчених букв ( читання). Зима в рідному краї ( навколишній світ).
Мета: Закріплювати звукове значення вивчених букв; формувати навички працювати з книгою і текстом, тренувати читацьке вміння; повторити звуко – буквений аналіз слів; формувати уміння працювати з деформованим текстом; розвивати творчі здібності, мовлення учнів, пізнавальні інтереси, спостережливість; виховувати любов до природи, бажання словами змальовувати красу навколишнього світу.
Навчально – дидактичне забезпечення: ілюстрації із зображенням тварин і птахів, витинанки сніжинок, таблиці для різних видів читання; підручник « Біла стежка», ч. 2 із серії « Навколишній світ» Т. О. Пушкарьова; Буквар К. С, Прищепа, В. І. Коліснеченко; таблиця з деформованим текстом, кросворд; текст для читання « Годівниця».
Тип уроку: інтегрований урок – підхід, засвоєння знань і умінь.
ХІД УРОКУ
І. Організація учнів до уроку.
Всі почули ви дзвінок.
Він покликав на урок.
Кожен з вас вже постарався,
До уроку приготувався.
Тож девіз тепер читаймо
Та урок розпочинаймо!
( Девіз на дошці:
« Красиво читаємо,
Чітко розповідаємо,
Мову свою розвиваємо».)
ІІ. Повідомлення теми і мети уроку.
Сьогодні ми зробимо ще один крок.
В країну прекрасну, в країну чудову,
Що нас так чекає й збагачує мову.
І тоді швидко і цікаво пройде урок!
Перед вами маршрут нашого походу до галявини Знань.
ІІІ. Основна частина.
Погляньте, погляньте, яка благодать!
Дивіться метелики з неба летять!
Ніжна зірка сніжно – біла
На рукав згори злетіла. Що це?
– Вивчаємо скоромовки, прислів’я, приказки, відгадуємо загадковий кросворд.
В горішині горішина Гуска грає на гітарі,
Горішками обвішана Ґелґотить гусак гагарі,
Оришка і Тимошко Горобець гука грака,
Струшують горіщки. Ґава гатить гопака.
Не лови, Хомко, ґав,
Щоб носа не зчухрав.
Я ловлю комах, жучків,
Їм маленьких черв’ячків,
В теплий край я не літаю,
Під стріхою хату маю.
Цвірінь – сів я на хлівець.
Звуть мене…( горобець)
Невеличка, сніжно – біла,
Що її в небесну шир
Люди радісно пускають,
Сповістивши всіх про мир.
Кожен з вас цю пташку знає,
ЇЇ назву відгадає. ( голуб)
Прочитайте чистомовки:
Ас – ас – ас – 9 лютого у нас,
Ки – ки – ки – всіх вітають малюки,
Ють – ють – ють – побажанні гарні шлють,
Си – си – си – щастя, радості, краси,
Ого – ого – ого – здоров’я всім міцного.
А) Сніг на полях, лід на річках, хуга гуляє. Коли це буває?( Взимку)
Б) « Хто це? Що це? – всі кричать, білі мухи он летять!( Сніжинки)
В) Хто малюнок на вікні уночі зробив мені?( Мороз)
Г) В небі хмара пролетіла, білих мух порозсипала( Віхола)
Яке ключове слово одержали? ( Зима)
– Виходять до дошки 4 учня ( Зима, Грудень, Січень, Лютий)
Зима:
Трійка, трійка прилетіла,
Скакуни в тій трійці білі.
С санях тих сидить дівиця –
Білоока, білолиця,
Рукавом махає –
Сріблом все вкриває.
З’єднай стрілочками назви місяців з іншими назвами.
Приказки про місяці прочитати:
Грудень рік кінчає кригу у просінь фарбує.
Січень на річці бо красну весну чує.
Лютий лютує, а зиму починає.
Ми маємо заглянути до галявини Знань і прочитати оповідання « Зима» Г. Демченка.
Слова перевертні. Знайдіть зайве слово.
Доберіть слова – синоніми.
Сніжинки – що роблять? ( Пурхають, летять, кружляють, танцюють, сиплються, стеляться, спускаються.)
Ви, діти, молодці. І тому « Сніжинка – пірїнка» дякує тим, хто старанно працював із текстом « Зима».
– Ну, а зараз гостям щирим,
Щоб згадали добре нас,
Подаруємо власний віршик,
Що складе наш перший клас.
Вірш « Годівниця»
Гра за віршом « Літаюча рима»
Ялинці – годівниці;
Кіно – вікно;
Синиці – танцівниці;
Молодці – куцохвості горобці;
На ялинці – зерна жита та пшениці.
– Знайдіть назви птахів. Які сховалися?
ІV. Підсумок уроку.
Всі ви діти молодці,
Гарно працювали,
Але дзвоник пролунав,
Він мені і вам сказав,
Що урок вже час кінчати,
Треба йти відпочивати.