Відкритий урок з читання
(Науково – педагогічний проект «Інтелект України»)
Найкращі твори для дітей.
Марина Павленко «Святий Миколай». За збіркою («Миколчині оповідання»)
проведений вчителем вищої категорії
школи І- ІІІ ступенів №231 м.Києва
у 2- А класі
19.12.2018
Тема: Найкращі твори для дітей. Марина Павленко «Святий Миколай». За збіркою («Миколчині оповідання»)
Мета:продовжити ознайомлення з творчістю української письменниці Марина Павленко; розвивати вміння оцінювати вчинки персонажів; формувати навички раціонального читання, виробляти вміння читати цілими словами,використовуючи метод стеження. Розвивати пам’ять ,увагу, зв’язне мовлення, вміння працювати з текстом. Виховувати почуття взаємодопомоги.
Хід уроку
І.Організаційний момент
Доброго дня Вам,
Доброго дня нам,
Доброго дня усім нам,
Доброго дня усій Україні.
Емоційний настрій -пісня «Лише у нас на Україні»
ІІ. Актуалізація опорних знань
Почала писати відколи себе пам’ятаю. Пригадую розмальовані мною аркушики, збоку біля малюнків – рядки – ієрогліфів-каракулів, котрі розшифровують зображене.
- Який твір цієї письменниці ми почали читати?
ІІІ. Повідомлення теми уроку. Формування мети і завдань уроку.
- Сьогодні на уроці ми з вами продовжимо знайомство з Мариною Павленко .Та дізнаємось , яка пригода трапилась з нашими героями в цей день.
Читання теми уроку,виділення ключових слів.
- Які завдання ми маємо виконати на уроці, чого навчитися?
ІV.Вивчення нового матеріалу.
Підготовчі вправи.
1.Прочитайте інформацію про М. Павленко. Підкресліть опорні слова.
2.Вправа «Фотоапарат»
- Приготуйте свої очі: читаємо швидко, запам’ятовуємо і записуємо. ( Ілюстратор - художник, який створює малюнки до тексту.)
- Ким ще працює М. Павленко?
Лунає пісня «Ой, хто хто Миколая любить?»(підспівують, виконуючи рухи)
-Що це за пісня?
-Яке сьогодні свято?
3.Хвилинка Знайка.
-Прочитайте легенду про Святого Миколая.
- Що зробив Миколай?
- Чому свої справи він робив таємно?
4.Вправа «Сорока та черепаха» (вправи на формування навичок швидкого читання)
Читання чистомовки спочатку повільно, а потім швидко.
-Як ви думаєте , про кого ми будемо читати?
- Назвіть головних героїв збірки «Миколчині історії».(Найда, Миколка)
- Про яке свято буде йти мова?
5.Тлумачний словничок
Витребеньки Ритуал
Бенкет Замушляний
Раювання
6. «Повітряні кульки» (вправи на формування навичок швидкого читання та дихання)
7.Вправа «Сорока та черепаха» (уривок з тексту)
8.Читання тексту М.Павленко «Святий Миколай» (читання з диктором , методом стеження)
ХВИЛИНКА ЗДОРОВ’Я (вправи для очей)
V.Закріплення вивченого матеріалу.
1.Перевірка сприйняття тексту.
Знайди і підкресли відповіді на запитання.
2. Віднови послідовність подій в уривку.
__ Найда рушив за господарем.
Щастити почало від сьогодні.
3 Святий Миколай не може забути про хлопчика з таким іменем.
Сьогодні день Святого Миколая.
1 У місті пахло передчуттям казки.
V.Узагальнення й систематизація знань.
1. Відтвори сюжет уривка за складеним планом.
2.Прослухай пісеньку , знайди в тексті речення подібного епізоду. «Ходить по землі Святий Миколай»
3.Постав запитання до епізоду.
4.Придумай закінчення до цієї історії.
VІ.Підсумок уроку.
-Яке оповідання ми сьогодні прочитали? Хто автор ?
-Які почуття викликала у вас ця історія?
- Чи виконали ми всі завдання ,які поставили перед собою на початку уроку?
Станьте в коло ,побажайте один одному миру й добра.
Емоційний настрій -Пісня «Добрим будь»