Урок читання. С. Жупан «Я – бібліотекар». Л. Глібов «Загадка». В. Лучук «Книголюбка».

Про матеріал

Мета: виховувати бажання читати; розширювати читацький кругозір; знання про письменників; розвивати уміння виразно читати; порівнювати, уявляти образи дійових осіб

Перегляд файлу

Тема. С. Жупан «Я – бібліотекар».  Л. Глібов «Загадка». В. Лучук «Книголюбка».

 

Мета: виховувати бажання читати; розширювати читацький кругозір; знання про письменників; розвивати уміння виразно читати; порівнювати, уявляти образи дійових осіб.

 

Обладнання: картки зі словами.

 

ХІД УРОКУ

І. Вправи для розвитку навичок читання

1. Прочитайте слова у колонках таким чином: у першій колонці читайте зверху перше слово, у другій — останнє, а в третій — знову перше.

 

І так читайте всі слова, стрибаючи, як коник, швидко й голосно.

Перо

перла

собор

береже

читати

хан

сон

зірки

музей

серце

друзі

пергамент

розум

соти

папірус

людство

скарб

монах

школа

виявив

життя

 

 2. Ідучи за цифровими підказками, прочитайте прислів’я на одному диханні:

2 більше 1 хто 4 той Зчитає 6 знає 5 більше

— Як називають тих, хто любить і береже книги?

 

II. Повідомлення теми і мети уроку

— Сьогодні ми прочитаємо твори українських поетів Володимира Лучука і Степана Жупанина про таких маленьких книголюбів.

 

IІІ. Опрацювання вірша С. Жупанина «Я — бібліотекар»

1. Словникова робота.

Прочитайте пари слів із питальною інтонацією.

Кедри і смеречки.

Книжок, журналів.

Загадки, вірші.

Василько і Таня.

Зблизька і здалека.

— Слова якої пари є антонімами?

2. Читання вірша учнями мовчки.

— Що свідчить про те, що хлопчик дуже любить читати? І де йому найбільш сподобалось влаштувати бібліотеку? Чому саме в зелен-залі?

3. Вибіркове читання вірша.

— Що було за віконцем?

— Чим цікавились друзі хлопчика?

— Звідки поспішали читачі?

— Яким ви уявляєте собі хлопчика?

4. Робота за малюнком до вірша.

— Прочитайте вірш і зіставте його з малюнком. Чи все зображено так, як розповів поет?

5. Виразне читання вірша.

 

IV. Опрацювання вірша В. Лучука «Кноголюбка»

1. Виразне читання вірша вчителем.

— Уважно послухайте вірш і скажіть, чому автор дав йому назву «Книголюбка».

2. Словникова робота.

Вправи щодо розвитку й контролю дихання.

На картках у дітей записані колонки слів. Учні їх читають таким чином: секундний видих; після паузи вдих — прочитати на видиху першу колонку слів, знову пауза — вдих, на новому видиху прочитати слова другої колонки тощо.

Села

читати

очі

весела

спати

плоті

вила

уміти

роботі

мандрувала

прочитати

світі

спіймала

любити

пелехаті

 

 3. Читання вірша. Гра «Ніч і День».

— Починаємо читати мовчки у довільному темпі. За командою «Ніч!» слід припинити читати й помітити очима те місце, де почули команду, а очі заплющити. За командою «День!» продовжити читати від зазначеного місця.

4. Аналіз змісту вірша з елементами вибіркового читання.

— Якою ви уявляєте собі дівчинку? Скільки, на вашу думку, їй років?

— Твори яких поетів згадуються у вірші?

— Кого у сні бачила дівчинка?

— Яка мрія у дівчинки?

5. Робота за малюнком до вірша. Словесне малювання.

Малюнки-фрагменти сну.

Читання вголос «ланцюжком».

Виразне читання вірша.

V. Підсумок уроку

— Чим сподобались вам вірші «Книголюбка» і «Я — бібліотекар»?

— Чи є в них щось спільне?

— А чим відрізняються?

— Як ви думаєте, чи здійсниться мрія дівчинки прочитати всі книги на світі?

— Яку пораду ви дасте Книголюбці?

docx
Додано
31 жовтня 2018
Переглядів
1159
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку