Урок читання: "Тема. Закріплення букви Ю. Диференційований підхід у формуванні вмінь читати. Розвиток умінь виразного читання. Розвиток мовлення за текстом В.Сухомлинського" (1 кл)
Тема. Закріплення букви Ю. Диференційований підхід у формуванні вмінь читати. Розвиток умінь виразного читання. Розвиток мовлення за текстом В.Сухомлинського «Усі книжечки хороші»
Мета: закріпити знання про звукове значення букв Ю, ю на початку складу; формувати в учнів навички швидкочитання; збагачувати словниковий запас; продовжувати ознайомлення дітей із кращими зразками усної народної творчості; виховувати уважність, інтерес до читання.
Обладнання: предметні малюнки; звукові моделі слів.
Хід уроку
I. Організаційний момент
II. Актуалізація опорних знань учнів
2.1. Гра «Злови звук»
2.2. Мовна розминка. Скоромовка
Юрасик п’ять в’юнів зловив.
Смачненьку юшечку зварив.
В’юни аж парують,
У юшці смакують.
2.3. Звукова скарбниця
— У яких словах зустрічається буква ю?
- Яке місце займає вона в цих словах?
- Яке звукове значення в цих випадках має буква ю?
Висновок. Буква ю на початку складу , після голосного та після апострофа завжди позначає два звуки: [й] та [у].
2.4 Звуко-буквений аналіз слова
Юрасик [= | – •| – • –]
Зловив [– –•| – • –]
Юшечку [= | – • –| – •]
III. Оголошення теми та мети уроку
— Сьогодні, діти, ми продовжуватимемо вчитися читати слова з буквами Ю, ю.
IV. Робота за Букварем (с. 150)
4.2.Робота з пірамідкою складів
4.2 Читання слів
Прочитайте двоскладове слово; трискладові слова ; чотирискладові слова
4.3. Робота з ілюстрацією
Фізкультхвилинка
Сірий зайчик скік та скік,
По капусту він прибіг.
Нахиливсь, зірвав головку,
Але й мав собі мороку.
Поки в ліс її приніс,
Мокрий став у нього ніс.
4.4. Розвиток мовлення за текстом В.Сухомлинського «Усі книжечки хороші»
- Читання вчителем
• Читання тексту сильними учнями.
• Читання «дощиком».
Робота над виразністю читання
• Читання речень з окличною інтонацією.
• Читання речень зі звертаннями.
Вибіркове читання
• Читання слів мами.
• Читання слів дівчинки.
• Читання слів автора.
• Читання за особами.
4.3. Гра «Добери пару»
V. Підсумок уроку