Урок: Читання 2-Б
Тема: І.Франко- великий український письменник. Читання казки « Лисичка і рак» за І.Франком.
Мета:
Обладнання:
Тип уроку: урок оволодіння новими знаннями, накопичення фактичного матеріалу та його осмислення.
Інтеграція предметів : читання, природознавство, математика.
Хід уроку
І. Самовизначення до діяльності.
1.Читання вірша учнями.
Вчитель: Ось і все дзвенить дзвінок.
В гості йде до нас урок.
Любі діти, до нас у клас
Завітали гості щирі.
Привітайте ж в добрий час
Гостей усмішкою й миром.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності.
Казок країна чарівна
У гості й вас чека вона.
Отож часу не гайте,
У казку поринайте.
ІІІ. Мовна розминка.
- Діти, зараз ми з вами пограємо у гру « Де шпигун?». Я називатиму слова, а ви почувши в рядочку зайве – плещете в долоні.
Ва – ва –ва – казочка нова.
Да –да –да – лисичка руда.
Ак – ак –ак – хитрий рак.
Ла – ла – ла – лиска пихатою була.
Ай – ай – ай – друга поважай!
2. Робота з інтерактивною дошкою.
- Слова, що з’являтимуться на екрані потрібно розподілити по шухлядкам. Якщо це слово відноситься до обох тваринок, його розташовуємо у середній шухлядці.
- Скільки спільних ознак визначили? Скільки індивідуальних? (на дошці числа вивісити 4,2)
ФІЗХВИЛИНКА ( Рак у річці пірнає)
IV. Робота над казкою.
3.Словникова робота.
Великодню – святкову.
Наввипередки – переганяючи один одного.
Прудкіший – швидший.
Здіймається – піднімається.
Дріжджі – продукт харчування.
Глузувати – насміхатися,кепкувати, осміювати.
Неборак – людина, яка викликає співчуття.
Клешні - кінцева частина ноги рака.
4.Читання тексту учнями.
- Читання ланцюжком.
5. Аналіз казки.
- Хто є головними героями казки?
- Як поводила себе лисичка?
- Чи провчив рак лисичку?
- Чому рак обдурив лисичку? То він позитивний чи негативний герой?
- Як закінчилася казка?
- Чому вона нас навчає?
6. Групова робота.
- Вибір характеристик героїв.
IV. Творча робота.
Лисичка: «-Овва! Значить, ти тепер прудкіший став?»
Рак: «Прудкіший чи ні, а кепкувати з себе не дам.»
- Молодці! Браво! Наші актори отримують оплески.
V.Підсумок уроку.
1. Робота з числами.
- Давайте згадаємо, що за числа з’являлися у нас на дошці? З якими подіями вони пов’язані?
2 – двоє героїв казки, дві спільні риси тварин.
4 – ознаки риси характеру.
5 – мовами писав твори.
18 – почав друкувати твори.
19 – мов знав.
20 – портрет на купюрі.
2.Гра «Так чи ні»
І на кінець нашого уроку пограємо у гру «Так чи ні ?»
-Казка вчить нас не насміхатися ? –ТАК .
- Ми повинні бути такими , як Лисичка ?- НІ.
- Казка засуджує порядність ? - НІ .
- У кожного повинні бути друзі ?—ТАК .
- З друзями потрібно бути доброзичливими, чуйними ?—ТАК .
3. Формувальне оцінювання.
- Головна героїня нашої казки завітала до вас на парти. Розфарбуйте серединку тваринки відповідного кольору.
4. Рефлексія.
(Звучить музика «Казка»)
Ось і підходить наш урок до завершення.
Діти, в руках у мене чарівна скринька, а в ній можна побачити того, хто старався найбільше, був найактивніший, найслухняніший, найрозумніший, завдяки кому цей урок відбувся. Той отримає винагороду.
Хто з вас хоче його побачити? Можете зазирнути в скриньку, але поки що не розповідайте своїм однокласникам, кого ви там побачили. Мовчіть до того часу, аж поки всі охочі не зазирнуть до скриньки.