Урок читання у 2 класі. Казка "Вовк та собака"

Про матеріал
Урок розроблено у відповідності до вимог Державного стандарту початкової освіти. Діти в ігровій формі зможуть засвоїти зміст казки.
Перегляд файлу

Тема. Вступ до теми. Казки про тварин. Т. Майдановий «При­мовка до казки». «Вовк та собака» (українська народна казка). Прислів'я (с. 38-39).

Мета: поглибити знання дітей про казку як жанр усної  народної творчості; розкрити зміст поняття народні казки; навчити розпізнавати казки з-поміж інших творів; навчати спостерігати за діями персонажів, запам'ятовувати послідовність подій (сюжет); учити визначати головну думку казки; формувати вміння виразно читати казку за особами, відтворювати зміст прочитаного; розвивати зв'язне мовлення дітей, мислення, артистичні здібності; збагачувати життєвий досвід школярів; виховувати любов до читання, до казок;

Хід заняття

І. ВСТУПНА ЧАСТИНА

1. Організаційний момент

Тож сьогодні, любі діти,

Хочу я вам побажати

Всі знання з апетитом

На занятті поглинати.

А щоб ці знання і вміння

Вам не стали тягарем,

Побажаю всім терпіння

І старання.

Тож почнем!

ІІ. ОСНОВНА ЧАСТИНА

1. Артикуляційні вправи

1) Робота з таблицею Шульте.

C:\Users\User\Desktop\2 - А клас\ГПД\photo_1626616628.jpg

 

2) Робота над скоромовкою.

Побачив вовк козу,
Забув про грозу.

2. Вправа «Не розгубись!»

— Прочитайте слова з максимальною швидкістю в порядку зростання номерів.

9

1

7

3

6

5

8

4

2

медок.

У

у

казці

мов

урок,

квіточці

є

кожній

— Яке речення утворилося? Поясніть, як ви його зрозуміли.

 

3. Повідомлення теми та завдань.

— Сьогодні ми починаємо вивчати новий розділ. Розгляньте ілюстрації.  Що їх об’єднує? Як ви думаєте, що ми читатимемо у цьому розділі?

Урок "Українські народні казки"Виховна година "У світі казки чарівної"Урок "Українські народні казки"

— Як ви гадаєте, чому казки названо народними?

4. Актуалізація опорних фонових знань. Робота з ментальною мапою (https://bubbl.us/12482177)

C:\Users\User\Desktop\-----.jpg

 

2) Бесіда.

— Казка народилася дуже давно. Так давно, що люди ще не вміли писати, тому переказували їх одне одному. Під час переказування ці казки дещо змінювались, ім'я автора забувалося.

— Мабуть, і ви вперше не прочитали казку, а почули від мами чи бабусі. Пригадайте, як казка прийшла до вас, хто її вам розповів.

Саме казка дала нам перші уроки життя, формувала наше уявлення про добро і зло, правду і неправду, чесність і підступність. Слухаючи перші казки, ми, затамувавши подих, стежили за пригодами героїв.

— А чим вам подобаються казки?

— У казках відбуваються дивовижні події, тварини, рослини, навіть предмети поводяться як люди — розмовляють, співають, переживають, хвилюються. Часто зустрічаються химерні дивні істоти.

3) Робота на платформі learningApps(https://learningapps.org/create?new=71#preview)

Вірний,

як вовк.

Голодний,

як їжак.

Хитрий,

як ведмідь.

Колючий,

як заєць.

Боязкий,

як собака.

Вайлуватий,

як лисиця.

— У казках кожен герой має свої риси характеру. Встановіть відповідність між словами.

 

 

 

 

 

 

 

 

5. Робота над казкою «Вовк та собака»

1) Вправа «Передбачення за назвою твору».

— Прочитайте назву казки. Хто буде її персонажами?

— Що вам відомо про вовка, про собаку, їхні характери? (Демонстрування малюнків тварин.)

— У яких стосунках вони в реальному житті?

— На вашу думку, які події можуть відбуватися у цій казці?

2) Слухання казки (https://www.youtube.com/watch?v=oT4erNrIrXs&ab_channel=%D0%A7%D0%B8%D1%82%D0%B0%D0%B9%D0%BB%D0%B8%D0%BA%26Co)

3) Перевірка первинного сприймання змісту твору.

Перевірка емоційного сприймання змісту

— Чи сподобалася казка? Чим вона вам сподобалась? Що зацікавило? Що вас здивувало? Вразило?

— Чи справдилися ваші передбачення щодо можливих подій?

Словникова робота

·    Пояснення значення слова.

Ланцюг — низка металевих кілець, послідовно з'єднаних одне з одним.

— Знайдіть і прочитайте слова, у яких є букви, що завжди позначають два звуки.

— Знайдіть і прочитайте слова, що складаються: з одного складу; трьох складів; двох складів.

— Виберіть і прочитайте слова, що означають назву предмета.

4) Поглиблений смисловий і структурний аналіз тексту.

 Читання казки учнями

Бесіда за змістом прочитаної казки

— Між ким відбувався діалог?

— Яке питання зацікавило собаку?

— Що здивувало пса?

— Як здобував собі їжу собака?

— Що собака запропонував вовкові?

— Чи пристав вовк на пропозицію собаки?

— Чим закінчилася зустріч вовка і собаки?

— Чому, на вашу думку, вовк відмовився йти до хазяїна? Поясніть свою думку.

Вибіркове читання

— Прочитайте пояснення собаки щодо потертої шиї.

— Знайдіть і прочитайте з відповідною інтонацією питальні речення.

— Знайдіть і прочитайте з відповідною інтонацією окличні речення.

Руханкаhttps://www.youtube.com/watch?v=4HRtxxo9HWU&ab_channel=CreativeTeacher

 

Вправа «Акула»

Учитель навмисно не дочитує слова в реченні, їх ніби проковтнула акула. Учні відшукують і читають речення правильно. Наприклад:

Зустрі... во... та соба... (Зустрілись вовк та собака.)

Во... погоди..., пішо... (Вовк погодився, пішов.)

6. Робота над прислів'ям (с. 39)

— Прочитайте прислів'я. Поясніть, як ви розумієте його зміст.

7. Метод «Обери свою позицію»

— Напишіть своє ім'я на стікері та розмістіть його на шкалі.

— Доберіть аргументи на захист своєї позиції.

Заслуховування аргументів.

ІІІ. ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА

1. Рефлексія

Інтерактивний прийом «Мікрофон»

·    Яку казку читали?

·    Чи є в неї автор?

·    Хто є героями казки?

·    Про що спонукає замислитися ця казка?

2. Домашнє завдання

На вибір: переказувати казку або підготуватись до інсценізації казки.

За бажанням намалювати свою ілюстрацію до казки.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

docx
Додано
21 жовтня 2023
Переглядів
531
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку