Урок читання. За Анною Рибалкою «Дивовижний снігопад»

Про матеріал
Урок літературного читання формує навички виразного свідомого читання, розвиває уяву, творчість, розкриває красоту природи. Конспект уроку на тему « «Дивовижний снігопад»» (за Анною Рибалкою) розроблений відповідно до підручника 2 класу авторів М. С. Вашуленка та О. В. Вашуленко.
Перегляд файлу

Тема. За Анною Рибалкою «Дивовижний снігопад»

Мета: актуалізувати знання учнів про зимові явища, зокрема снігопад; навчати виразно читати текст, інтонувати речення, аналізувати прочитане; вчити розповідати про свої враження від прослуханого твору; розвивати критичне мислення, вміння висловлювати свою думку; формувати інтерес до навчання; виховувати любов до прекрасного.

Обладнання: підручник, презентація, сніжинка, цеглинки LEGO, рамка

Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.

Освітні галузі: мовно-літературна, соціальна, природнича.

Хід уроку

І. Організаційний момент

Вітання у колі друзів

В цьому класі друзі всі ( плескаємо в долоні)

Я і ти, і ми, і ви.

Добрий день тому, хто зліва,

Добрий день тому, хто справа.

Ми - одна сім'я.

 

В цьому класі друзі всі( плескаємо в долоні)

Я і ти, і ми, і ви.

Усміхнись тому, хто зліва

Усміхнись тому, хто справа.

Ми - одна сім'я.

Вправа « Кому і за що ?»

Діти стоять у колі та по черзі передають сніжинку і говорять, кому і за що її дарують.

Наприклад: «Я хочу подарувати цю сніжинку Денису за те, що він мій справжній друг»

Дихальні вправи «Снігопад»

  • Взимку часто дме холодний вітер, а в небі літають веселі сніжинки.
    Сніжинка, по рукам лети,

яка зима нам розкажи. 

Це сніжиноньки бриніли,

На столи до нас присіли.

Кожен з ними грати рад,

Зробимо ми снігопад.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності

Вправа «Щось тут не так. Чого не може бути взимку»

  •   Послухайте чудовий вірш про зиму, але в ньому щось не так, давайте перевіримо.

 (Вправа проводиться за допомогою цеглинок LEGO. Звичні явища, об’єкти природи, довкілля, учні показують - синю цеглинку LEGO, на незвичних явищах, об’єктах природи, довкілля, учні показують-  жовту цеглинку LEGO)

Помилки бувають різні:
І маленькі, й дуже грізні.
Щоб в житті їх не робити,
Будем зараз їх ловити.

Взимку в полі все цвіте –
І волошки й жито.
Гріє сонце золоте –
Ласкаво і привітно.
Морозець щипає щічки
Кличе дітлахів до річки
Щоб купатись і пірнати
І під сонцем засмагати.

Інтерактивна вправа «Асоціативний кущ»

  • Які  асоціації у вас викликає слово «зима»? (Ковзани, санчата, крига, сніг, мороз, хуртовина, свята, подарунки…)  

Мовна розминка

                      Чистомовка
         Ма-ма-ма - прийшла до нас зима.

         Ло-ло-ло - кучугури намело.
         Ем-ем-ем - саночки візьмем.
         Дем-дем-дем - на гірку підем.
         Ам-ам-ам - ой, весело нам!

Промовляння скоромовки

Йде зима в поля, гаї,

Ми вже бачили її.

В неї сніг та хуртовина,

Довга ніч, коротка днина.

- повільно  хором

- швидше  мовчки

- дуже  швидко  по рядах

ІІІ. Повідомлення теми та мети уроку

   - Отже вирушаймо у світ зимової краси і зимових див. Сьогодні на уроці ми познайомимося з казкою «Дивовижний снігопад» за Анною Рибалкою

ІV. Вивчення нового матеріалу

Робота за підручником. Опрацювання казки «Дивовижний снігопад» за Анною Рибалкою (с. 70-71).

Словникова робота. Стіна слів.

   — Діти, прочитайте слова пошепки.

   — А тепер — одне одному.

   — Які слова вам незрозумілі?

Дивовижний — який не має рівних, подібних собі; надзвичайний; дуже гарний; чудовий, чарівний.

Байдикують — нічого не роблять, нічим не займаються.

Зиркнувши — подивитися.

Ужахнулися — відчули переляк, жах, дуже злякалися.

Вправа «Передбачення» (за заголовком)

    — Прочитайте заголовок.

    — Як ви гадаєте, чому казка має таку назву?

Проблемне запитання

   — Читаючи казку, знайдіть відповідь на запитання, чому вона так називається.

  • Читання казки вчителем
  • Читання учнями
  • Читають за частинами. Після першої частини діти фантазують, що було далі.

Фізкультхвилинка

У володарки Зими

Трішечки замерзли ми.

Грудень каже: «Пострибай!»

Січень просить: «Присідай!»

Встали — сіли, встали — сіли,

Розігріли наше тіло.

Лютий місяць нагадав:

Час нам братися до справ

  • Аналіз змісту прочитаного

— Де живе велика родина вітрів? Знайдіть у казці речення, у яких про це йдеться.

— Хто найстарший у родині Вітрів? Прочитайте опис його зовнішнього вигляду.

— Прочитайте про склад сім'ї дідуся.

— Що кожної зими робить Північний Вітер?

— Яка пригода трапилася із близнятами Вітерцями?

— Із чого все почалося?

— Чим закінчилося?

  • Вправа «Біном фантазій»

— Яким ти уявляєш своє подвір'я після снігопаду?

Вправа «Чарівна картина»

— У мене в руках рамочка для картини. Але вона не проста, а трішки чарівна. Варто кожному з вас проявити зовсім трохи фантазії, як ми зможемо побачити на ній чудові картини — справжні витвори мистецтва!

Завдання: намалювати малюнок до казки.

V. Робота з конструктором LEGO

Завдання за вибором:

  • Учні з цеглинок викладають сніжинки різної форми.
  • Учні з цеглинок будують щедрі подарунки.

VІ. Підсумок уроку. Рефлексія

Інтерактивний прийом « Незакінчене речення».

 

docx
Додано
4 січня 2022
Переглядів
1462
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку