Тема. Читайте, запам’ятовуйте. М. Богуславський “Бабуся вихідна”
Мета: вдосконалювати навички правильного, виразного, свідомого читання;
розвивати мовлення, вміння слухати й розуміти текст;
збагачувати словниковий запас учнів;
виховувати чуйність, уважність, доброту, любов до рідних людей.
Обладнання. План уроку, тести, скоромовки, чистомовки, вірші,
малюнки, паперові квіти
ХІД УРОКУ
І. ОРГАНІЗАЦІЯ КЛАСУ.
ДЕВІЗ УРОКУ:
Не просто слухати, а чути,
Не просто дивитись, а бачити,
Не просто відповідати, а міркувати,
Швидко і плідно працювати.
ІІ. РОЗМИНКА. АРТИКУЛЯЦІЙНА ГІМНАСТИКА.
Сьогодні на уроці ми будемо працювати за планом. Проходити з одного етапу уроку до другого. А для чого людині план? (щоб поставити мету і досягти її). Наш план складається із 6 пунктів. А у кінці уроку ми повинні досягти успіху. За кожне виконане завдання, на цьому білому полі буде розквітати квітка.
І так перший пункт плану – «Розминка»
Че-че-че, бабуся калачі пече.
Ча-ча-ча, дай, бабусю, калача.
Чі-чі-чі, їж, будь ласка, калачі.
Перед вами табличка, вам треба прочитати, що в ній написано.
3 1 2
ння Ч и та
6 4 5
ще най кра
7 9 8
нав ння- ча
Читання – найкраще навчання.
ІІІ. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ. ВІДОМІ ЗНАННЯ.
1. Складання слів
Гебемоти чепареха тирги
2. Тестові завдання
А) Кого першого зустрів папуга?
Черепаху бегемота
Б) Що хвалили бегемоти?
Болото погоду
В) Що сказала черепаха?
Який чудовий день! Який чудовий панцир!
Г) Які були тигри?
Пухнасті смугасті
3.Розгадування ребусів
7я
ІV.РОБОТА НАД ТЕМОЮ УРОКУ. НОВІ ЗНАННЯ.
1.Вступна бесіда
– Сім`я-це мама і тато, братики й сестрички, дідусі й бабусі. Вони наші найкращі й найрідніші люди. Про них складено вірші, написані пісні. Це люди, які нас найбільше люблять. Саме про них ми можемо говорити цілими днями. А сьогодні я хочу звернути вашу увагу на наших милих і ніжних бабусь.
2.Вірші про бабусю.
Сьогодні ми будемо читати оповідання М.Богуславського “Бабуся вихідна”
3.Підготовчі вправи
А) читання складів
Б) читання слів
прокидається розбудити
просити готує
порається прокинутися
4.Читання вчителем першої частини
Проблемне питання
– Що буде далі?
V. ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА
VІ. ПРОДОВЖЕННЯ РОБОТИ НАД ТЕКСТОМ. УМІННЯ.
1.Читання ланцюжком.
2.Вибіркове читання.
А) Хто в сім`ї раніше за всіх прокидається? Що попросив онук сестру?
3. Гра «Розвідники».
Скільки разів у тексті повторюється слово б а б у с я?
4. Гра «Доповни речення». Творча робота.
– Наталко, розбуди мене, будь ласка, о…… і .
5. Робота за малюнками.
– А як би ти влаштувала своїй бабусі вихідний?
– Вибери малюнки з якими погоджуєшся.
VІІ. ПІДСУМОК УРОКУ.
Подивиться на наше поле. Скільки квіточок з'явилося на ньому. А це означає, що ми з вами гарно працювали, зробили на уроці багато справ і досягли Успіху.
План уроку
Табличка
3 1 2
ння Чи та
6 4 5
ще най кра
7 9 8
нав ння- ча
Чистомовка
Че-че-че, бабуся калачі пече.
Ча-ча-ча, дай, бабусю, калача.
Чі-чі-чі, їж, будь ласка, калачі.
Ба – бо – бу – би – бе – бі – бя
Та – то - ту – ти – те – ті – тя
Се – сі – со – су – си – ся – сю
Ма – мо – му – ми – ме – мі – мя
Ви – ву – ві – ве – ва – во – вю
прокидається розбудити
просити готує
порається прокинутися