Урок. Пейзаж змінюється і настрій персонажа змінюється. Оповідання «Чомга і весна» (скорочено)

Про матеріал
План -конспект уроку з літературного читання для 4класу .Тема. Пейзаж змінюється і настрій персонажа змінюється. Оповідання «Чомга і весна» (скорочено).
Перегляд файлу

Комунальний заклад «Сосницький  навчально – реабілітаційний центр»

Чернігівської обласної ради

 

 

 

Конспект уроку

з літературного читання

C:\Documents and Settings\Администратор\Рабочий стол\766250_1580161909.jpgТема. Пейзаж змінюється і настрій персонажа змінюється. «Чомга і весна» (скорочено)

 

C:\Documents and Settings\Администратор\Рабочий стол\Безымянный мм.bmp

4 клас

 

                                       Вчитель. Клюй Л.І.

 

 

 

 

 

Тема: Пейзаж змінюється і настрій персонажа змінюється.

 Оповідання «Чомга і весна» (скорочено)

Мета. поглибити знання учнів про творчість Василя Чухліба, поетичний твір; формувати навички аналізу прозових творів, учити учнів визначати зміну настрою персонажів тексту за допомогою зміни пейзажу описаноного в творі ,розпізнавати і знаходити в тексті яскраві образні слова, вислови, пояснювати мету їх використання у тексті, розрізняти речення за емоційним забарвленням;

 розвивати вміння виразно декламувати поетичні твори; виховувати естетичні почуття, любов до поетичного слова; виховувати  любов до Батьківщини, рідної природи, усвідомлення її чарівності;корегувати вимову.

 

Обладнання: ноутбук, портрет В.Чухліба, корзинка з пір’їнками, наклейки смайликів.

 

Хід уроку

І. Організаційний момент 

Треба дружно привітатись.

-Добрий день!

 Дружно, голосно сказати.

-Добрий день!

  Вправо, вліво поверніться,

 Один одному всміхніться.

 Ще раз дружно привітались.

-Добрий день!

 

Сядьте, діти, всі рівненько.

Усміхніться всі гарненько,

Настрій на урок візьмемо,

Й працювати розпочнемо.

 

1.«Психологічна настанова»

"Самоналаштування"

- Покладіть руки на парту, закрийте очі та промовляйте :

Я зможу сьогодні добре працювати на уроці.

Я особистість творча.

Я бажаю всім однокласникам успіхів на сьогоднішньому уроці

Прийом «Настрій»

-Зврніть увагу, на ваших партах лежать смайлики з різним настроєм.  Знайдіть  смайлик, який відповідає вашому настрою.

E:\Школа-інт\ігри\Матеріал для НУШ\настр\Новая папка\67883327_551062195703144_1291914196857913344_n.jpg E:\Школа-інт\ігри\Матеріал для НУШ\настр\Новая папка\68751118_551062215703142_3537686191446949888_n.jpg C:\Documents and Settings\Администратор\Рабочий стол\68304054_551062182369812_8396022651151187968_n.JPG   

 

ІІ. Актуалізація і корекція  опорних знань учнів.

 

МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА 

1. Артикуляційна гімнастика  «Пісенька язичка» C:\Documents and Settings\Администратор\Рабочий стол\Копия 9.jpgC:\Documents and Settings\Администратор\Рабочий стол\11.jpgC:\Documents and Settings\Администратор\Рабочий стол\7.jpgC:\Documents and Settings\Администратор\Рабочий стол\9.jpgC:\Documents and Settings\Администратор\Рабочий стол\Uprazhnenie-4-CHasiki.jpgC:\Documents and Settings\Администратор\Рабочий стол\2.jpg

 

 

2.Гра «Будь уважним» (на швидкочитання)   

 

C:\Documents and Settings\Администратор\Рабочий стол\slide_5.jpg

IV.Повідомлення теми, мети і завдань уроку. Мотивація навчальної діяльності.

 

  • Скажіть будь-ласка, як ви розумієте, що таке пейзаж?
  • Хто може зображувати пейзаж? (Художник, письменник)
  • А які «таємниці» допомагають письменникам описувати картини природи, передавати свої думки, настрій, почуття? (Художні засоби: слова-ознаки, порівняння, слова з переносним значенням, а ще звукопис).

 

 

 

  • Тема нашого уроку: Пейзаж змінюється і настрій персонажа змінюється. Будемо читати твір під назвою «Чомга і весна» (скорочено) автор Василь Чухліб.
  • Чи знайоме вам слово чомга?
  • Що воно може означати?

 

                          Загадка

В неї ноги — наче ласти,

Дзьоб плескатий, червонястий,

— Кря-кря-кря, — пливе по річці,

Їсть зерно, скубе травичку…

Ви вгадали, що за пташка?

Хто це, діти? Звісно, …(качка).

 

C:\Documents and Settings\Администратор\Рабочий стол\710806_1585855781.jpg

  • Саме вона допоможе вам заробити на уроці високі бали, за допомогою  чарівного пір’ячка.
  • Вам цікаво, як саме чарівне пір’ячко вам допоможе?
  • За кожну правильну відповідь на уроці, ви будете отримувати по одній пір׳їнці, а в кінці уроку ви підрахуєте все це чарівне пір’ячко і в кого буде його багато, той отримає гарну оцінку!

 

V.Сприймання і усвідомлення учнями нового матеріалу.

1. Розповідь про автора.

- Пригадайте які твори Василя Чухліба ми вже читали?

Перегляд відео про автора.

  • - Яку назву мало село де він народився?
  • -  На берегах якої річки проходило дитинство  поета?
  • - В якому віці він написав свій перший вірш?
  • - Яку професію здобув поет?
  • - Як звуться твори письменника?(Пісня тоненької очеретини, Сопілкарик  з джмелиного оркестру, Неслухняний гарбузик, Олень на тому березі, Тарасикова знахідка)

- Прослухавши твір, назвете ще одного героя твору і проведіть спостереження чи змінювався настрій Чомги у тексті.

2. Виразне читання твору вчителем 

— Чи сподобався вам твір? Чим сподобався?

- Крім Чомги ще хто є героєм оповідання? 

- Чи змінювався настрій Чомги під час читання твору? Який він був?Від чого це залежало?

3.Словникова робота

  • Погляньте на слайд, чи всі слова вам зрозумілі?

Чомга, Валун, дзеркальне плесо.

Валун – старий камінь

Дзеркальне плесо – водяні простори

     -    Значення ще яких слів вам не зрозуміле? 

- Якими словами автор називав качку?

 

  • Час настав для відпочинку, розпочнем фізкультхвилинку.
  • Давайте разом з качечкою та каченятами відпочинемо.

А тепер у нас розминка,
А тепер фізкультхвилинка.
Встали рівно біля парт,
Починаємо наш старт.
Ось зігнули так ручата
Й полетіли, мов качата.
Ніжками затупотіли,
Потім разом всі присіли.
До сонечка потяглися
І у боки так взялися.
Вправо разом нахилились,
Вліво, щоб не помилились.
Руки вниз ми опустили
Й трохи ними потрусили.
Шию трішки розім'яли
І за парти посідали.
А тепер мерщій до справ,
Кожен вченим з нас щоб став.

VI.Осмислення, узагальнення і систематизація з знань

1. Читання тексту учнями ланцюжком, дощиком

2. Аналіз змісту тексту з елементами вибіркового читання 

3. Робота в групах

а)  І – відшукайте у тексті слова, якими описано озеро.

     ІІ - відшукайте у тексті слова, якими описано весну.

     ІІІ - відшукайте у тексті слова, якими описано літо.

б) І –знайдіть частину тексту в якій описується сумний настрій Чомги.

    ІІ - знайдіть частину тексту в якій описується грайливий настрій Чомги.

    ІІІ - знайдіть частину тексту в якій описується радісний настрій Чомги.

 

VIІ. Підсумок уроку. Повідомлення домашнього завдання

1.Бесіда

— З яким текстом ознайомилися на сьогоднішньому уроці? 

— Яким настроєм закінчився твір? 

        2.Прийом «Настрій»

- А тепер, дітки, знову зверніть увагу на смайлики. Оберіть собі такий який відповідає вашому настрою на кінець уроку.

- Чи змінився у вас настрій?

2.Рефлексія

  •    Сьогодні на уроці мені сподобалось….
  •    А тепер давайте підрахуємо наші чарівні пір’їнки.

VIII.     Домашнє завдання.

 

Читати оповідання  с. 65-66. Переказувати,

давати відповіді на запитання.

 

 

 

-Намалюйте, будь-ласка малюнок до прочитаного тексту.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

docx
Додано
28 грудня 2020
Переглядів
653
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку