Урок "Цікава гімнастика"

Про матеріал
Мета: повторити техніку виконання опорного стрибка, вправ на гімнастичній стінці, стрибки через скакалку, вправи на гімнастичній лаві, піднімання тулуба всід; розвивати силу, граціозність, точність, рівновагу; формувати потребу у формуванні правильної постави; виховувати турботу про здоров’я.
Перегляд файлу

Конспект уроку № _____              Клас: 6                                Дата: 11.11.2019

Тема уроку. Цікава гімнастика .

Мета: повторити техніку виконання опорного стрибка, вправ на гімнастичній стінці, стрибки через скакалку, вправи на гімнастичній лаві, піднімання тулуба всід; розвивати силу, граціозність, точність, рівновагу; формувати потребу у формуванні правильної постави; виховувати турботу про здоров’я.

Обладнання: обручі, гімнастичні мати, гімнастична стінка, гімнастична лава, скакалки, гімнастичний козел, гімнастичний місток.

Місце проведення: спортивний зал.

Хід уроку

Зміст уроку

Дозу-вання

ОМВ

І. Підготовча частина (15 хв)

1

 

 

2

3

4

 

5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7

 

8

9

Шикування, рапорт, привітання, мотивація навчальної діяльності. Інструктаж з БЖД.

Вимірювання ЧСС.

Повороти на місці.

 

Вправи в русі.

 

  1.     1-4 – ходьба на носках, 5-8 – ходьба в півприсіді.
  2.     В.п. – руки в сторони, долоні в кулак.

На кожен рахунок пружно відводимо руки назад.

  1.     В.п. – руки за спину.

Ходьба перекатом з п’ятки на носок на кожен рахунок.

  1.     В.п – руки до плечей.

Пружні повороти в сторони.

  1.     В.п. – руки на пояс.

1-2 – приставний крок правим боком;

3-4 – те саме лівим боком.

  1.     В.п. – те саме.

Біг на прямих ногах.

  1.     Звичайний біг.
  2.     Ходьба зі змахом рук.

 

Вправи на місці з обручами.

  1.     В.п. – о.с.

1, 3 – нахили голови ліворуч (праворуч), 2, 4 – в.п.

  1.     В.п. – те саме.

1 – руки відводимо в сторони,

3 – ріки піднімаємо вгору,

2,4 – в.п.

  1.     В.п. –  взятися за обруч

1, 3 – нахил до ліворуч(праворуч).

2, 4 – в.п.

  1.     В.п. – те саме, руки позаду.

1, 3 - підняти руку навхрест вправо (вліво), потягнутися;

2, 4 – в.п.

  1.     В.п. –  лежачи на животі, руки на рівні плечей,

1,3 – піднімання на руках,

2, 4 – в.п.

  1.     В.п. –  те саме, але руки прямі,

1,3 – піднімаємо ноги до голови,

2, 4 – в.п.

  1.     В.п. – лежачи на спині, руки вздовж тулуба,

1, 3 – заводимо ноги за голову,

2, 4 – в.п.

  1.     В.п. – лежачи на спині руки за голову,

1,3 – піднімання плечового поясу вперед,

2, 4 – в.п.

  1.     В.п. – вправа «велосипед»
  2.  В.п. – лежачи на спині, руки в сторони.

1,3 – підняти руки вгору,

2, 4 – в.п.

Шикування по групах.

 

Вимірювання ЧСС.

Інструктаж з роботи.

2 хв

 

 

20с

30с

30с

 

4 хв

 

2 кола

 

1 коло

 

 

 

20с

 

 

15с

 

2 кола

 

 

 

1 коло

 

2 кола

20с

 

5 хв

6-8 раз

 

 

 

6-8 раз

 

 

 

8-10 раз

 

 

6-8 раз

 

 

 

8-10 раз

 

 

6-8 раз

 

 

 

 

6-8 раз

 

 

 

6-8 раз

 

 

 

 

10с

6-8 раз

 

 

 

 

20с

 

20с

30с

Організація класу до уроку. Налаштування на роботу на уроці. Притча (Додаток 1).

Учні самостійно. Норма 80-90 уд.

Повторити повороти ліворуч, праворуч, кругом на місці.

Під час руху проводимо гру «Потяг, озеро, сніп».

Руки до плечей, слідкувати за поставою.

Спину тримати рівно, руки на рівні плечей.

 

 

Профілактика порушення постави

 

 

Темп швидкий.

 

Слідкувати за дистанцією.

 

 

 

Носок тягнути вперед, ногу в коліні не згинати.

Темп середній.

Відновлення дихання.

Група учнів біля обруча.

Спину тримати рівно.

 

 

 

Руки на рівні плечей.

 

 

 

Синхронність виконання.

 

 

 

Ноги не згинати, руку тягнути якомога далі.

 

 

Прогин спини максимальний.

 

 

 

Розвиток гнучкості.

 

 

 

 

Напруження м’язів пресу, ноги не згинати.

 

 

Лопатки не відриваємо від мата.

 

 

 

 

Виконувати одними ногами.

Відновлення дихання.

 

 

 

 

Організація учнів до роботи на уроці.

Норма 120-140 уд.

Ви повинні виконати завдання по станціях.

ІІ. Основна частина (25 хв)

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

3

Робота по станціях

 

 

 

 

Станція «Інтелектуальна»

 

 

 

 

 

 

 

Станція «Стрибкова»

 

 

Станція «Вправа з аркушем»

Станція «Пишу цифру»

 

Станція «Прес»

 

 

Станція «Вправна скакалка»

 

 

 

 

 

 

 

Гра «Плутанина»

 

 

Гра

16 хв

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5 хв

 

 

2 хв

На кожній станції є пояснення техніки виконання вправ і зміст теоретичних завдань. На кожній станції учні працюють протягом 2 хв

Розташувати картки з назвами режимних моментів в правильному порядку (вмивання, обід, сон, зарядка, фізкультхвилинка, вечеря, школа, уроки, прогулянка, особиста гігієна, вільний час, сніданок, підйом).

Виконуєте опорний стрибок способом ноги нарізно

Вправи з палицями

Додаток 2.

Взяти ручки в пари. Писати цифри від 1 до 9.

Виконувати протягом 15 с. руки за головою, ноги зігнуті під прямими кутом.

Стрибки через скакалку, 30 разів по 3 підходи.

учні стоять один за одним, рухаються як струмок, за командою озера утворюють коло, тримаючись за руки, називають якою частиною триматися.

Учні стоять в командах. Повинні заплутатися за 2 хв., потім розпутатися.

ІІІ. Заключна частина (6 хв)

1

2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3

4

5

Вимірювання ЧСС

Ходьба з вправами для відновлення дихання.

Звукова  гімнастика «Космічна азбука»

«У-У-У» - іде  недобра  людина, її  треба прогнати ( тупотіти  ногами );

«А-А-А»-  якщо  хтось  заблукав  (плескати руками по стегнах) ;

«И-И-И» -  прийшов час збиратись біля  ракети ( плескання в долоні );

 

Вправа «Струм».

Підбиття підсумків уроку.

Організований вихід з уроку.

30с

2 хв

 

30с

2хв

30с

У нормі до 100 уд.

У колону по 1, дистанція 2 кроки

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Промовляти «Будьмо здорові!»

Оцінити діяльність учнів

У колону по одному.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток 1

вмивання, обід, сон, зарядка, фізкультхвилинка, вечеря, школа, уроки, прогулянка, особиста гігієна, вільний час, сніданок, підйом

Додаток 2

  • Ходьба з паперовими листами на голові по прямій та по колу;
  • Ходьба з паперовими листами на зігнутому лікті;
  • Ходьба з паперовими листами на голові переступаючи через набивні м’ячи;

 

 

 

 

 

 

 

docx
Додано
22 вересня 2020
Переглядів
645
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку