Урок "Циліндр. Прямокутник. Периметр"

Про матеріал
Конспект уроку з математики розроблено з урахуванням принципів компетентнісного підходу у навчанні, спрямованого на формування в учнів предметних і ключових компетентностей.
Перегляд файлу

Тема. Циліндр. Прямокутник. Периметр.

Мета: формувати в учнів предметні компетентності:

розширити знання учнів про прямокутник, циліндр; формувати вміння знаходити периметр прямокутника, вдосконалювати обчислювальні навички, вміння розв’язувати задачі;

розвивати увагу, логічне мислення;

виховувати інтерес до вивчення математики, культуру писемного мовлення, самостійність, взаємодопомогу.

Формувати ключові компетентності:

математичну (вміння застосовувати математику в реальному житті);

вміння вчитися (вміння ставити перед собою мету і виконувати необхідні дії, контролювати та оцінювати свої результати);

соціальну (розвивати здатність особистості співпрцювати з однокласниками у групі).

Обладнання: підручник В.Г. Бевз, Д. В. Васильєва «Математика», робочий зошит, геометричні фігури (об’ємні та плоскі),  смайлики самооцінювання.

 

                                             Хід уроку

І. Організаційний момент.

Уже дзвінок нам дав сигнал:

Працювати час настав.

Тож і ми часу не гаймо

Роботу швидше починаймо.

Наш урок математичний

І цікавий, і незвичний

Вирушаємо у путь –

Нас цікаві справи ждуть.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності.

Ми сьогодні продовжимо подорожувати царством математики. У цій країні на нас чекає багато цікавих і дивовижних відкриттів. Будьте, будь ласка, один до одного терплячими, доброзичливими, не забудьте взяти свою посмішку.

Отже, в дорогу!

ІІІ. Актуалізація опорних знань.

  1. Гра «Попереднє і наступне число».

_ 76 _                            _ 39 _

_ 95 _                            _ 48 _

_ 51 _                            _ 19 _

  1. Гра « Так чи ні» ( Якщо твердження правильне – піднімайте кубик зеленого кольору, якщо ні – червоного).
  • До 40 додати 60 буде 100? (Так)
  • Зменшуване, від’ємник, різниця – це компоненти дії додавання? (Ні)
  • Периметр – це сума довжин усіх сторін многокутника? (Так)
  • Прямокутник, трикутник – це плоскі геометричні фігури? (Так)
  • Доданок, доданок, сума – це компоненти дії віднімання? (Ні)
  • Конус, циліндр, піраміда – це об’ємні фігури? (Так)

 

  1. Відгадайте загадки.

Він давно знайомий мій,

Кожен кут у нім прямий.

Всі чотири сторони

Однієї довжини. (Квадрат)

 

Маю теж чотири сторони,

Тільки дві з них протилежні –

Однакової довжини.

А сусідні – різні.(Прямокутник)

 

Олівці Петрусь узяв,

Швидко щось намалював.

Хоч крути, а хоч верти,

Має тільки три кути.(Трикутник)

 

  1. Хвилинка каліграфії.

Запишіть всі двоцифрові числа із цифрою 3 у розряді одиниць.

13  23  33  43  53  63  73  83  93

ІV. Повідомлення теми та завдань уроку.

V. Сприймання й усвідомлення учнями матеріалу.

1. Робота з підручником.

Завдання 1 на с.67 (усно)

Потрібно сказати, які плоскі геометричні фігури є на малюнках (прямокутник, квадрат, трикутник).

-         А які об’ємні ви бачите? (Циліндр)

2. На дошці прикріплені плоскі геометричні фігури. Назвіть їх.

(Прямокутник, трикутник, квадрат, шестикутник, чотирикутник).

 

- Назвіть об’ємні геометричні фігури, які є в нашому класі.

3. Математика самостійно.

Обчислити значення виразів. Завдання №3(письмово).

Взаємоперевірка виконаного завдання.

  1. Колективна робота.

 Задача №4.

Прочитайте умову задачі.

-         Скільки зубів у лева? (30)

-         Скільки зубів у лисиці та собаки? (42)

-         Скільки зубів у зайця? (28)

-         На скільки більше зубів у лисиці, ніж у зайця?

42 – 28 = 14 (з.)

-         На скільки менше зубів у лева, ніж у собаки?

42 – 30 = 12(з.)

Тепер порівняйте кількість зубів у вовка та зайця.

42 > 28

          28 < 42

Фізкультхвилинка

Завдання №5.

-         Що називається периметром?

Потрібно виміряти довжину і ширину прямокутника і знайти периметр.

Р = 3 см +2 см +3 см + 2 см = 10 см

Ми знайшли периметр прямокутника довжиною 3 см і шириною 2 см.

 

  1. Робота з другом.

Завдання № 5 (продовження).

Діти, підійдіть до свого друга, подруги. Вам потрібно знайти периметр геометричних фігур.

Дівчатка знайдуть периметр квадрата, а хлопчики -  периметр ще одного прямокутника.

Перевірка виконаного завдання.

 

VІ. Узагальнення та систематизація знань.

Математика самостійно.

 Практичне завдання. Знайти периметр обраної геометричної фігури.

На столі лежать плоскі геометричні фігури.

-         Підійдіть, будь ласка, до стола, оберіть геометричну фігуру і знайдіть її периметр.

 

VІІ. Підсумок уроку. Рефлексія.

  1. Продовж речення (інтерактивна вправа).

-         Сьогодні на уроці я навчилася/ навчився …

-         На уроці я запам’ятав / запам’ятала …

-         Найкраще мені вдалося …

-         Найбільше мені сподобалося …

-         Труднощі виникали …

  1. Оберіть смайлик самооцінювання.

На дошці прикріплені смайлики. Учням потрібно підійти і доторкнутися рукою до обраного смайлика .

Старався, у мене все вийшло.

Старався, але були помилки.

Наступного разу спробую краще.

 

 

 

 

 

 

 

docx
Пов’язані теми
Математика, 2 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
28 грудня 2023
Переглядів
242
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку