Урок з української мови у 2 класі - "Дієслово. Визначення дієслів у реченнях"

Про матеріал

В конспекті уроці про дієслово підібрані завдання на формування вміння розпізнавати слова, які називають дії предметів, ставлять до них питання, навчаться виділяти дієслова в усному і писемному мовленні.

Перегляд файлу

Тема:  Дієслово. Визначення  дієслів у реченнях.

Мета:формувати вміння  розпізнавати слова, які називають дії предметів, ставити  до них  питання, дати поняття  «дієслово», вчити виділяти їх в усному і  писемному мовленні; розвивати зв'язне мовлення учнів; виховувати уважність, працелюбність.

 

                                                         Хід уроку

І.  Організація класу

Приготуйтеся швиденько,

Станьте біля парт рівненько.

Ми урок розпочинаємо,

Багато нового пізнаємо.

 

- Сьогодні, як і на всіх попередніх уроках, прошу  вас  бути особливо: 

У важними

Р озумними

О рганізованими

К мітливими

 

ІІ. Хвилинка  каліграфії   

— Відгадайте загадку.

*    Не кущ, а  з листочками.

Не сорочка, а зшита.

Не людина, а навчає. (Книжка)

— Запишіть каліграфічно.

К и ни иж жка книжка. 

 Книжка вчить, як на світі жить.

III.   МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

  Розгляньте малюнки. Я ставитиму вам запитання, а ви відповідайте одним словом.

— Що робить дівчинка? (Пише)

— Що робить хлопчик? (Співає)

  Що роблять діти? (Читають)

  Діти, зображені на малюнках, щось роблять, виконують певну дію. Слова пише, співає, читають означають дію предметів. На які питання відповідають ці слова?

— Сьогодні ми почнемо вивчати слова, які називають дії предметів.

IV.   СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1.     Робота за підручником (с. 98)     Вправа 1

Прочитайте текст.

— Назвіть героїв казки. Прочитайте текст.

а)  Випишіть слова, підкреслені рискою. Ці   слова називають дію предметів і відповідають на питання: що зробила кульбаба'!

б)  Випишіть виділені слова. Ці слова називають дію предмета і відповідають на питання: що буде робити Барвистий Метелик?

2. Ознайомлення з правилом

3.    Робота над загадкою

Влітку медом ласував.

Досхочу малини мав.

А як впав глибокий сніг.

Позіхнув і спати ліг.

Бачив чи не бачив сни,

А проспав аж до весни. (Ведмідь)

— Що робить зарез ведмідь?

 

Фізкультхвипинка

Раз! Два! Три! Чотири! П’ять! Час настав нам спочивать.

 Тож піднімем руки вгору,

 Ніби глянемо на зорі.

 А тепер всі руки в боки, як зайчата, скоки-скоки!

 Десять! Дев’ять! Вісім!

 Сім! Час за парти нам усім.

 

V.     ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1.     Продовження роботи за підручником (с. 99)   Вправа 2

— Прочитайте вірш.

— Спишіть вірш. Підкресліть дієслова.

 

Вправа З

Прочитайте текст.

— Розгляньте малюнок. Як їжачок підготувався до зими?

 Із перших трьох речень випишіть за зразком дієслова, які пов'язані з іменником.

Сніг (що яробив?) вкрив. Пень (що робить?} стоїть. Квартиранти (що роблять?) зимують.

 

2.     Гра «Упіймай слово—назву дії»

 

 Учать мами: рибку — плавати,

 Звіра — бігати, птахів — літати.

 А дітей навчає вчитель -  все уміти, багато знати.

 Коли риби виростають,

 Добре плавають у воді.

 Птахи високо літають,

 Звірі бродять по землі.

 А людина виростає —

 Їздить! Плаває! Літає!

 Навіть в синіх небесах – проклала  людина шлях.

3.     Робота в парах

— Запишіть у дужках питання до слів— назв дій. 

 

Учитель (_________________) навчає.

Берізка (__________________) схиляється.

Півень (__________________)заспівав.

Мороз (__________________) розмальовує.

 

4.     Робота над віршем

 Прочитайте вірш. Знайдіть у ньому слова — назви дій. Поставте до них питання.

Ходять довгі журавлі.

 Щось вишукують в землі.

Щось воркують, щось віщують.

Вже весну здається чують.

О. Олесь

VI. Підсумок уроку

 

— Що нового дізналися на сьогоднішньому уроці?

— Які завдання сподобалися найбільше?

— Які питання ставимо до слів — назв дій?

 

VII.  ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ   Завдання  на  картці.

 

До слів — назв предметів (іменників)  добери слова — назви  дій (дієслова).

Склади речення з кожною парою слів і запиши.

Бджоли                             повіває

Вітерець                             тече

Річка                                   світить

Сонечко                             гудуть 

 

 

 

 

 

 

 

 

Вправа

До слів — назв предметів (іменників)  добери слова — назви  дій (дієслова).

Склади речення з кожною парою слів і запиши.

Бджоли                             повіває

Вітерець                             тече

Річка                                   світить

Сонечко                             гудуть 

 

Вправа

До слів — назв предметів (іменників)  добери слова — назви  дій (дієслова).

Склади речення з кожною парою слів і запиши.

Бджоли                             повіває

Вітерець                             тече

Річка                                   світить

Сонечко                             гудуть 

 

Вправа

До слів — назв предметів (іменників)  добери слова — назви  дій (дієслова).

Склади речення з кожною парою слів і запиши.

Бджоли                             повіває

Вітерець                             тече

Річка                                   світить

Сонечко                             гудуть 

 

Вправа

До слів — назв предметів (іменників)  добери слова — назви  дій (дієслова).

Склади речення з кожною парою слів і запиши.

Бджоли                             повіває

Вітерець                             тече

Річка                                   світить

Сонечко                             гудуть 

 

3.     Робота в парах

— Запишіть у дужках питання до слів— назв дій. 

 

Учитель (_________________) навчає.

Берізка (__________________) схиляється.

Півень (__________________)заспівав.

Мороз (__________________) розмальовує.

 

4.     Робота над віршем

 Прочитайте вірш. Знайдіть у ньому слова — назви дій. Поставте до них питання.

Ходять довгі журавлі.

 Щось вишукують в землі.

Щось воркують, щось віщують.

Вже весну здається чують.

О. Олесь

 

 

3.     Робота в парах

— Запишіть у дужках питання до слів— назв дій. 

 

Учитель (_________________) навчає.

Берізка (__________________) схиляється.

Півень (__________________)заспівав.

Мороз (__________________) розмальовує.

 

4.     Робота над віршем

 Прочитайте вірш. Знайдіть у ньому слова — назви дій. Поставте до них питання.

Ходять довгі журавлі.

 Щось вишукують в землі.

Щось воркують, щось віщують.

Вже весну здається чують.

О. Олесь

 

docx
Додано
26 лютого 2018
Переглядів
19799
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку