Урок "Диференціація кінетично схожих букв б-д".

Про матеріал

Урок "Диференціація кінетично схожих букв б-д" рекомендовано проводити вчителям-логопедам з учнями 2-3 класів, які мають дисграфію. Також заняття буде корисним для вчителів початкових класів, в яких є учні, що не розрізнюють написання букв б-д.



Перегляд файлу

Тема: Диференціація кінетично схожих букв б-д

Мета:

  • навчальна: розвиток зорового сприйняття (гнозісу), у тому числі буквеного, розширення об'єму зорової пам'яті (розвиток зорового мнезісу), формування просторового сприйняття та уявлень, диференціація букв б-д і відповідних звуків;
  •  граматична: формування синтагматичних зв'язків слів, розвиток уміння будувати речення, добирати слова-ознаки;
  • лексична: збагачення словника з теми «Птахи і тварини», розвиток зв'язного мовлення;
  • виховна: виховувати уважне ставлення та любов до живої природи.

Обладнання: картинки, картки, таблиці, комп’ютер.

 

Хід заняття

І. Орг. момент. Психологічна настанова.

  Буду я уважно слухати,

  Все, що треба, пам'ятати,

  Чітко, вірно говорити,

  Намагатись більше знати.

 

ІІ. Актуалізація опорних знань. Повідомлення теми і мети заняття.

1. Аналіз речення, записаного на дошці.

На береві сиділа ділка. Вона їла гриди. Поруч дятел шукав дзьобом комашок.

- Які букви заблукали? (б, д), (діти виправляюють помилки)

 

2. Оголошення теми заняття:

- Сьогодні ми будемо вчитися розрізнювати букви б-д на письмі й відповідні звуки. А допомагати в цьому нам будуть птахи та тварини, а які саме, відгадайте:

 

В неї очі, мов горішки,

Кожушина хутряна,

Гострі вушка, наше ріжки, -

У дуплі живе вона.  (Білка)

 

Відгадайте, діти,

Хто має носик-долото?

Ним комах з кори виймає,

Про здоров'я лісу дбає.  (Дятел)

 

ІІІ. Робота над новим матеріалом.

1. Аналіз таблиці: артикуляція, характеристика звуків, зоровий образ букв. Співвідношення букв з білочкою і дятлом (малюнки).

 

2. Скоромовкиіти промовляють скоромовки зі звуками [б]-[д]).

Бегемот роззявив рот. Булку просить бегемот.

Плигали дві білочки з гілочки на гілочку.

 

3. Знайти правильно написані букви б-д серед неправильно написаних, обвести їх червоним та синім олівцями (розвиток зорового сприйняття).

 

4. Графічний диктант (завдання на розвиток уваги). Почувши у словах звуки [б]-[д], записати букви б-д стрілочками ↑↓. (один учень працює біля дошки)

Узимку день короткий. Зимове сонце майже не гріє. Птахи взимку перебираються до людського житла. Люди турбуються про маленьких друзів.

 

5. Буквений диктант (записати букви б-д на піску).

Логопед читає слова зі звуками б-д, а учні записують  відповідні букви б-д  на піску( у кожного учня ємність з піском).

 

6. Вставити букви у слова. Самостійна індивідуальна робота з картками.

ка...ачок                      …арвінок                      сморо…ина

помі…ор                      гвоз…ика                     …ереза

…уряк                          чорно…ривець            вер…а

…аклажан                  …узок                          гра…

ре…ька                        троян…а                     ке…р

ци…уля                        куль…аба                    …ук

 

7. Розподільний диктанат.Серед малюнків знайти назви тварин з буквами б-д і записати їх у два стовпчики.

горобець                    деркач

зубр                            удав

голуб                          дрізд

зебра                          ведмідь

бегемот                      індик

бобер                          лебідь

 

8. «Виправ помилки» (на комп’ютері даються малюнки до віршиків).

Наш Данило лісоруб.

Він спиляв старезний Чуб.

 

У лісі навесні

виріс Зуб із землі.

 

Мама з Бочками пішла

По дорозі край села.

 

9. Рухлива фіз. хвилинка «Райдуга» (комп’ютер).

 

 

ІV. Розвиток зв'язного мовлення.

1.« Слова заблукали». Скласти речення з поданих слів. Матеріал подається на комп’ютері.

Сидить дереві на дятел.

Міцний у дзьоб нього гострі і кігтики.

Трудівник дерева оберігає невтомний.

 

2. Усний опис білки за планом (план написаний на дошці), або розповідь про білочку за схемою.

1. Де живе тварина?

2. Зовнішній вигляд (розмір, опис тулуба, голови, лап, хвоста).

3. Чим живиться?

 

3. Самостійна робота учнів. Записати 3-4 речення про білочку.

 

4. «Продовжити прислів’я». Складання прислів'їв та їх пояснення.

Де багато пташок,…..( там немає комашок).

 

Кожна пташка своїм…. (носом годується).

 

 

5. Питання до дітей.

- Як треба ставитись до птахів і тварин?

- Як їм можна допомогти взимку?

- Яку користь приносять птахи?

 

V. Підсумки заняття. Оцінювання відповідей дітей.

doc
Пов’язані теми
Логопедія, Розробки уроків
Інкл
Додано
16 грудня 2018
Переглядів
2189
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку