Природознавство. 1 клас.
Урок-телепередача "В світі тварин"
Тема : Дикі та свійські тварини
Ознайомити дітей з істотними ознаками диких і свійських тварин.
Урок – телепередача “В світі тварин
Природознавство. 1 клас
Тема: Дикі та свійські тварини
Мета: Ознайомити учнів з істотними ознаками диких і свійських тварин.
Учити визначати, яку користь приносять свійські тварини людині.
Розвивати мислення, спостережливість , увагу.
Виховувати дбайливе ставлення до тварин.
Хід уроку:
Слайд №1
І. Створення емоційного стану
- Доброго дня, шановні гості нашої студії. Я ведуча чергового випуску виїзної телепередачі В світі тварин рада зустрічі з вами.
- З задоволенням представляю вам учасників нашої телепередачі – це маленькі дослідники, істинні природолюби учні 1 класу.
- Посміхніться мені, посміхніться один одному, подаруйте свою усмішку гостям. Прошу зайняти свої місця.
ІІ. Актуалізація опорних знань
ІІІ. Постановка цілей уроку
ІV. Вивчення нового матеріалу
І пара- вибрати малюнки з зображенням диких тварин,прикріпити.
ІІ пара- вибрати малюнки з зображенням свійських тварин, прикріпити.
Слайд 2 ( білочка будує гніздо)
Слайд 3 ( пташка будує гніздо)
Слайд 7 ( фото диких тварин)
Влітку медом ласував,
Досхочу малини мав,
А як впав глибокий сніг,
Він поспати трохи ліг. ( Ведмідь- ведмежа)
Руда, красива, хитра, кмітлива,
Хвіст пухнастий, довгий маю,
Ним сліди всі замітаю. ( Лисиця-лисеня)
Взимку білий, влітку-сірий,
Довгі вуха, куций хвіст,
Боягуз під кущ заліз. ( Заєць- зайченя)
Слайд 8 ( фото домашніх тварин з дитинчатами)
Важко зайчику сидіти,
Треба трішки відпочити:
Скік-скік-скік-скік.
Важко зайчику стояти
Треба трішки пострибати:
Скік-скік-скік-скік.
Пташка високо літає,
Зайчик високо стрибає,
Тихо лис десь пробіжить,
Їжачок в траві сидить,
Десь в барлозі спить ведмідь, всіх звіряток цих любіть.
Розповідь “Як з’явились домашні тварини”
Так з’явилися собаки. Вони почали охороняти людину від ворогів, допомагали їй шукати і добувати їжу. Минав час. Кількість друзів людини поміж тварин зростала. Тепер людина вже не могла жити без свійських тварин.
(Завдання давалось дітям заздалегідь, бажано, щоб були фотографії)
V. Узагальнення й систематизація знань і умінь
1. Гра “Незавершене речення”
- Тварини, які самі влаштовують собі житло, добувають собі їжу, захищаються від ворогів, виводять потомство називаються….
- Тварини, яких розводять люди, годують і захищають їх, будують для них житло, піклуються про потомство, називаються….
2. Гра “Яка тварина зайва”
Собака, кролик, півник, зайчик, котик.
3.Гра “Впізнай тваринку”
Якщо чуєте назву свійської тваринки встаньте, дикої – плесніть у долоні.
Папуга, жаба, корова,їжак, качка, олень, вівця, орел, ластівка.
VІІ. Підсумок уроку
Слайд 9