Урок
Тема. Ділення раціональних чисел
Мета: навчальна: формулювати з учнями правила ділення раціональних чисел, відпрацювати вміння застосовувати ці правила під час розв’язання вправ, які передбачають ділення раціональних чисел
розвивальна: розвивати логічне мислення
виховна: виховувати охайність та інтерес до предмету.
Тип уроку: урок засвоєння нових знань
Обладнання: підручник, картки
Хід уроку
Організаційний етап
Перевірка присутніх, перевірка готовності до уроку
Перевірка домашнього завдання
Зібрати зошити на перевірку.
Актуалізація опорних знань
Як називаються компоненти дії множення (множник*множник= добуток)
Як знайти невідомий компонент?
Як називаються компоненти дії ділення (ділене: дільник = частка)
Як знайти невідоме ділене? (треба частку помножити на дільник)
Як знайти невідомий дільник? (треба ділене поділити на частку)
Мотивація навчальної діяльності.
Ми вже з вами вміємо додавати, віднімати і множити раціональні числа. На цьому уроці ми вивчимо ще одну дію з раціональними числами – ділення. І протягом уроку будемо відповідати на питання, який знак повинен мати дільник, ділене та частка.
Оголошення теми уроку
Засвоєння нових знань
Формулюємо правило ділення двох від’ємних чисел:
Частка від ділення двох від’ємних чисел є числом додатним, щоб знайти модуль частки, треба модуль діленого поділити на модуль дільника.
Приклади:
-10: (-5)=2
-20: (-4)=5
Формулюємо правило ділення двох чисел з різними знаками:
Приклади:
100: (-2)=-50
-45: 5=-9
Первинне закріплення знань
№ 1285-1288 (у),
-10 |
13 |
-19 |
1 |
-1 |
0 |
-137 |
19 |
л |
ц |
0 |
е |
о |
д |
м |
ь |
Давайте виконаємо завдання, до кожної відповіді є буква. Поставите відповіді у порядку зростання і прочитайте отримане слово.
-0,4 |
-4,128 |
6,5 |
-5 |
3 |
-4/15 |
-21 |
2/17 |
Фізкульхвилинка
№ 1296,1298
Підсумки уроку
Запитання до класу:
Домашнє завдання
Вивчити:§ 47 Виконати:№ 1297, 1299
-10 |
Л |
13 |
Ц |
-19 |
О |
1 |
Е |
-1 |
О |
0 |
Д |
-137 |
М |
19 |
ь |
1