Тема: Ділимо складену задачу на прості
Мета: формувати поняття складеної задачі, загальне вміння розв’язувати складені задачі.
Дидактична задача: актуалізувати поняття складеної задачі; формувати вміння здійснювати аналітичний пошук розв’язування задачі (від запитання до числових даних), знаходити значення виразів за діями; закріпити знання залежності результату арифметичних дій додавання або віднімання від зміни одного з компонентів, вміння креслити відрізки
Розвивальна задача: формувати вміння використовувати прийоми обчислень для розвитку навичок швидкої лічби.
Виховна задача: виховувати пізнавальний інтерес до вивчення математики.
Обладнання: навчальний посібник С.О. Скворцова та О.В. Онопрієнко,
девіз уроку, мультимедійний комплект, картки, зошит, блокнот, ручка.
Хід уроку
І. Організація класу. Слайд №2
Створення позитивного психологічного клімату класу.
«Крапелька тепла».
ІІ. Актуалізація та коригування опорних знань
Слайд №3,4
3. Слайд №6 Математичний диктант
-Запишіть число, у якому : 3 дес.5од., 6 дес.1 од., 2дес. 9 од., 7од., 4 дес..
-Запишіть «сусідів» 59, 23
-Обчисліть значення суми 8 і 5 ,7 і 9,
Обчисліть різницю чисел 15 і 8, 18 і 9,
Обчисліть другий доданок , якщо перший доданок 20,а значення суми 42.
Обчисліть зменшуване ,якщо від’ємник 7, а значення різниці 5.
4 Гра «Істинне - хибне»
ІV. Повідомлення теми, мети і завдань уроку. Мотивація пізнавальної діяльності
VІ. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу.
Щоденні 3. Математика письмово.
Слайд 10. Читання задачі вчителем.
Складання виразів до задачі.
5+20=25 25+4=29
Слайд 11. Фізкультхвилинка.
VІ. Узагальнення та систематизація знань
V. Перевірка знань та вмінь учнів. Контроль за самостійністю виконання завдань
Щоденні 3. Математика самостійно. (додаткове завдання)
1. Самостійна робота. Підручник С. 51 №3
3. Розв’язування логічних задач.
В автосалоні 2 машини і 4 мотоцикли. Скільки всього коліс мали транспортні засоби? (Можна додавати частинами)
Кришка парти має 4 кути. Один із них відрізали. Скільки кутів стало в кришки парти? (5)
VІІ. Підсумок уроку
Вправа «Інтерв'ю»
Що ми робили на уроці?
- Яке завдання найбільше сподобалось
Для кого завдання були складними?
Для кого завдання були складними?
Для кого завдання не викликали
труднощі?
VІІІ. Рефлексія