Урок "Задачі на знаходження третього числа за сумою двох даних чисел"

Про матеріал
Урок з математики 2 клас НУШ за підручником Математика: підруч. для 2 класу закладів загальної середньої освіти / В.Г.Бевз, Д.В.Васильєва. - К.: Видавничий дім "Освіта", 2019
Перегляд файлу

Тема: «Задачі на знаходження третього числа за сумою двох даних чисел» (с.60)

Мета: формувати в учнів предметні  компетентності:

  • ознайомити учнів із задачами на знаходження третього числа за сумою двох даних чисел;
  • вчити коментувати свої дії під час виконання обчислень;
  • формувати вміння додавати й віднімати числа частинами з переходом через розряд;
  • вдосконалювати обчислювальні навички;
  • розвивати увагу, логічне мислення, творчі здібності;
  • виховувати інтерес до вивчення математики.

формування ключових компетентностей:

  • математичної ( вміння бачити та застосовувати математику в реальному житті, розуміти її важливість);
  • вміння вчитися (формувати вміння самостійно визначати, ставити перед собою мету та приймати мету, яку ставить вчитель, відповідно до неї планувати і виконувати необхідні дії, вміння контролювати та оцінювати свої результати та результати інших);
  • соціальну (розвивати здатність особистості продуктивно співпрацювати з  партнерами у групі та команді,).

Обладнання: презентація до уроку, підручник В.Г.Бевз, Д.В.Васильєва Математика, робочий зошит, зошит з друкованою основою, схеми задач, завдання для каліграфічної хвилинки, математичного диктанту, геометричні фігури.

Тип уроку: урок засвоєння нових знань

ХІД УРОКУ

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ.

Вже дзвінок нам дав сигнал.

Працювати час настав.

Тож і ви часу не гайте,

Працювати починайте.

ІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ І КОРЕКЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ.

  1. Вправа «Валіза».
  • Давайте з вами пригадаємо та закріпимо наші знання та наповнимо ними ось цю валізу, яку візьмемо на наш урок.
  • Як називаються числа при відніманні?
  • А як називаються числа при додаванні?
  • Назвіть складові частини задачі.
  • Як знайти невідомий від’ємник?
  • Як відняти число від суми?
  • Що ви знаєте про трикутник?
  • Як знайти периметр трикутника?
  1. Усний рахунок.

Виконання вправи підручника № 1, с.60.

  • Відкрили підручники на с.60. У вправі № 1 потрібно скласти вирази та обчислити їх. Це завдання виконуємо усно «ланцюжком».

Робота в групах

Виконання вправи №2, с.60.

  • Діти, потрібно розділитися в групи, займіть свої місця. Завдання кожній команді: за малюнками скласти задачі, розв’язати їх. Аж потім презентувати свою роботу.

Хвилинка каліграфії.

  • Отже, давайте проведемо хвилинку каліграфії, тож відкриємо свої зошити.

Зошит свій я відкриваю,

Навскоси його кладу.

Ручку я ось так тримаю,

Сяду рівно, не зігнусь.

Буду я писати вправно,

До роботи я берусь.

  • Запишіть сьогоднішню дату:

                                       3 грудня

                                   Класна    робота

 

  • Каліграфічно пропишіть ряд чисел 7  77  7  77  7  77 (за зразком на дошці)
  1. Математичний диктант із самоперевіркою.
  • Усно складіть вирази, у зошитах запишіть тільки відповіді.
  • Число 45 збільшіть на 32.
  • На скільки 65 менше від 70?
  • Від’ємник 45, значення різниці54. Знайдіть невідоме зменшуване .
  • Знайти суму чисел 65 і 23.

(77, 5, 99,88)

Фізкультхвилинка

ІІІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ ТА МЕТИ УРОКУ.

  • Сьогодні, діти, ми навчимося розв’язувати задачі на знаходження третього числа за сумою двох даних чисел.

IV. СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ УЧНЯМИ ФАКТИЧНОГО МАТЕРІАЛУ.

1. Підготовка до введення задач на знаходження третього числа за сумою двох даних чисел. Практична робота з математичними матеріалами (геометричні фігури).

  • Покладіть на парту 5 синіх великих кругів і 4 маленькі сині круги. Під кожним з

них покладіть великий зелений круг. Що можна сказати про кількості зелених та синіх кругів? (Зелених кругів стільки ж, скільки й великих і маленьких синіх кругів разом.) Визначте, скільки великих і маленьких синіх кругів разом. (Їх 9.) Отже, і зелених кругів також 9.

     -  Покладіть на парту 6 великих червоних трикутників і 4 великі зелені трикутники.          Покладіть зелених кругів стільки, скільки червоних і зелених трикутників разом. Скільки разом червоних і зелених трикутників? Скільки зелених кругів? (Зелених кругів стільки ж, скільки й червоних і зелених трикутників разом, тобто 10.)

2. Колективна робота над задачею № 3, с.60.

- Прочитайте умову задачі. Про що йдеться в умові?

- Скільки було зелених груш? (14)

- Скільки червонобоких? (8)

- Що сказано про жовті груші? Скільки їх було? Як нам знайти? (14+8=22)

- Тепер ми можемо знайти скільки всього груш було в кошику? (14+8+22=44 (гр.)

3.Математика самостійно.  Вправа № 4, с.60.

- Перевірку зробимо, обмінюючись зошитами з другом.

Фізкультхвилинка для очей

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ ТА СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ОТРИМАНИХ ЗНАНЬ.

1. Колективне виконання вправи №5, с.60.     

2. Виконання завдань в зошиті з друкованою основою, с.48.

3. Практичне завдання. Вправа № 6,с.60.

- Діти, потрібно накреслити у рядок стільки квадратів, скільки на малюнку трикутників і кругів разом (квадрати креслимо на 1 клітинку).

- Скільки квадратів ми накреслимо? (12)

VI. ПІДСУМКИ УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ.

Інтерактивна вправа ,,Закінчи речення

  • Я дізнався…
  • Мені було важко (легко)…

     -  Чи задоволені ви своєю роботою на уроці?

     - Діти, ви добре попрацювали на уроці. Давайте разом скажемо: «Ми великі молодці!» Поаплодуйте собі та одне одному.

 

docx
Пов’язані теми
Математика, 2 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
2 грудня 2020
Переглядів
3019
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку