Інтегрований урок математики та ЯДС
Тема: ДІЯ ДОДАВАННЯ. НАЗВИ КОМПОНЕНТІВ І РЕЗУЛЬТАТУ ДІЇ ДОДАВАННЯ. ЗНАХОДЖЕННЯ СУМИ ЧИСЕЛ. ДОПОВНЕННЯ РІВНОСТЕЙ. Без води нема життя.
Мета: ознайомити учнів з термінами «доданок» і «сума»; вчити розв'язувати та скаладати приклади на додавання;
ознайомити дітей з поняттям «стан води»; узагальнити знання про воду в природі.
розвивати мислення, пам'ять, математичне мовлення, логіку;
виховувати інтерес до математики та бережне ставлення до води.
Хід уроку
І. Організаційний момент
1. Привітання
Я всміхаюсь сонечку-здрастуй,золоте
Я всміхаюсь квіточці-хай вона росте
Я всміхаюсь дощику-лий,як із відра
Я всміхаюсь друзям-зичу їм добра
2. «Рефлексія»
Учитель.
Діти,а який тиждень ми почали? Що людині необхідно для життя?
(відповіді дітей)
-Вірно,вода дуже необхідна людині для життя .І сьогодні на уроці ми помандруємо разом з краплинкою води і вона нам допоможе взнати щось нове .Будемо мандрувати?
Якими будемо на уроці?....
Де нещодавно бачили краплинки води? (ДОЩ) Як стукотіли краплинки?
Гра ДОПОВНИ до…(3 це….)
Учитель На яке число схожа краплинка води? НУЛЬ написали
А яке число у своєму написанні містить НУЛЬ? (10)-написали
Краплинка підіймається до хмарки
ІІ. Актуалізація опорних знань учнів
1.Усний рахунок
(Віршовані задачі) з LEGO ПРЕЗЕНТАЦІЯРозв’язування віршованих задач.pptx
IІІ. Повідомлення теми та мети уроку
Учитель. Сьогодні на уроці разом з краплинкою води ми дізнаємося , як називаються числа дії додавання,а також повторимо,у якому стані може перебувати вода
2.ДОШКА Танець краплинок Поставити знаки < > =
2…5 6…9 1….10 3…6 7….5 4…4 5…2 6…6 1…3 5…6 8….2
8….8
РУХАНКА МОЛЕКУЛИ
IV. ОЗНАЙОМЛЕННЯ З НОВИМ МАТЕРІАЛОМ
УЧИТ. У яких станах може бути вода? Так вода може бути у вигляді туману чи пари, в рідкому стані та навіть у твердому, як град,,лід.сніг.А сніг –це багато чого ?
СНІЖИНОК
Скільки сніжинок ліворуч?скільки праворуч? Скільки разом? Як дістали число 4? Ми виконали дію додавання та в результаті додавання одержали суму. Сума додавання дорівнює 4.( На дошці з’являється картка СУМА , вона кріпиться під цифрою 4) Які два числа ми додали? (3 і 1) — Вони теж мають свої імена. Числа, які складали, називають доданками. Назвіть перший доданок. (3). Назвіть другий доданок. (1)
(На дошці з’являються відповідні записи:ДОДАНОК ДОДАНОК)
Ліворуч теж записана сума. Це сума-вираз. А праворуч сума-результат.
(Над виразом — запис: СУМА)
Запис можна прочитати так: сума чисел 3 і 1 дорівнює 4. або «Перший доданок 3; другий доданок 1; сума 4».
(На дошці 3 +1 =4)
Доданок доданок сума
Ще раз назвіть перший доданок. Назвіть другий доданок. Назвіть суму. Прочитайте приклад по-новому. (Прочитати приклад разом.)
Отже , скажіть як називаються числа дії додавання?
ПРИКЛАДИ Сніжинки (дошка і зошит)
5+2 4+4 3+1 6+3 7+2 1+4
Руханка Фізкультхвилинка Бедрик. Наталя Гуркіна. З любов'ю до дітей.mp4
V. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
Учитель. Давайте закріпимо, як ви запам’ятали числа дії додавання. суму.
Учитель які яскраві фарби навкруги нас .На малюнках,картинах.Щоб намалювати ці картини,розвести фарби,потрібна вода…
Дослід Склянки з КОЛЬОРОВОЮ ВОДОЮ. З’єднання води жовтого та блакитного кольорів
(повторення назв чисел при додаванні)
VІ. ПІДСУМОК УРОКУ
Геометричні фігури (прямокутники) синього кольору,як лід.Розташувати від меншого до більшого( в порядку зростання),перевернути…
На зворотньому боці-без води нема життя
Давайте продовжимо це речення Без води нема життя, тому що….
Як ви гадаєте чи потрібно берегти воду? Як?
. Що нового ви дізналися на уроці?
Що навчилися ?що ми тепер вміємо?
Отже, ми можемо ще сказати що вміємо називати числа дії додавання
|
|
|
|