До підручника «Математика» частина – 1, Наталії Листопад
Тема. Дія додавання. Закони додавання. Задачі, які розв’язуються дією додавання.
Мета. Узагальнити уявлення учнів про дію додавання та її закони, вдосконалювати обчислювальні вміння і навички, продовжувати формувати навички розв’язування задач на додавання; формувати вміння дотримуватися норм мовленнєвої культури, зв’язно висловлюватися; раціонально використовувати час, поважати думку інших; попередити стомлюваність очей, сприяти формуванню правильної постави; переносити набутий життєвий досвід у нову ситуацію.
Тип уроку. Комбінований
Хід уроку
І. Організація учнів до уроку
ІІ. Перевірка домашнього завдання (фронтально)
ІІІ. Відтворення опорних знань учнів.
- Я називаються компоненти дії додавання?
- Назвати способи прочитання дії додавання.
- Які властивості дії додавання нам відомі?
Математичний диктант
Зменшуване 6000, від’ємник 4000. Знайти різницю.
Запиши всі чотиризначні числа, які менші від числа 1004.
Скільки центнерів у 14т?
Скільки хвилин у 3 год?
Скільки сантиметрів у 16 м?
Найбільше двозначне число збільши у 10 разів.
(Самоперевірка)
ІV. Мотивація навчальної діяльності. Вивчення нового матеріалу.
- Всі ви знаєте, що нові знання допоможуть нам краще розбиратися в життєвих ситуаціях та долати труднощі.
Завдання 535 – самостійне опрацювання.
Завдання 536 – самостійне опрацювання.
- Що нового ви дізналися з прочитаного?
- Що виявилося незрозумілим?
- Як сполучний закон додавання допоможе нам обчислити вираз
70 + 160+40+125+5? (Обчислити зручним способом)
Завдання 537 – первинне закріплення. Учні пояснюють для кожного випадку, який закон дії додавання застосовують для зручності обчислень.
Фізкультхвилинка для очей
Сплять маленькі совенята (очі заплющені)
Раз – розкрили оченята,
Подивилися навколо (кругові рухи очима),
Потім вгору і додолу (рухи очима вгору, вниз).
Оченята блим-блим-блим!
Відпочити треба їм.
Вліво, вправо оченята
Повертали совенята.
Совенята будуть спати,
А ми будем працювати.
Вправи виконувати стоячи або сидячи.
V. Узагальнення і систематизація знань.
Завдання 539 – письмово, один учень (за бажанням) біля дошки.
Завдання 540 – які з поданих задач розв’язуються дією додавання? Обгрунтуйте свою відповідь. Задачі на додавання - записати обчислення.
Завдання 541 – коментовано.
Самостійне виконання завдань. Якщо учневі необхідна допомога – сигналізує червоною цеглинкою.
745 : 5 988 : 4 594 : 2
589 – 387 + 495 =
745 : 5 988 : 4 594 : 2
VІ. Підсумок уроку. Рефлексія
Технологія «Мікрофон»
- З якими законами додавання ознайомились?
- Що вам було цікавим на уроці?
- Які завдання викликали труднощі?