1 клас
Дизайн та технології
Урок з використанням LEGO
Тема: “Світ професій. Конструкторське бюро. Виготовлення кораблів з різних матеріалів”
Мета: продовжити формувати первинні навички робот из різними матеріалами, розвивати творчу уяву, фантазію, вміння працювати у команді, виховувати дбайливе ставлення до навколишнього світу
Обладнання: набори конструктора LEGO, набори для виготовлення вітрильників з різних матеріалів (див. опис в уроці), цеглинки LEGO, квітка самооцінювання.
Хід уроку:
І. Емоційне налаштування. Повідомлення теми і мети уроку.
(Проводимо у вигляді «Ранкового кола»)
ІІ. Вивчення нового матеріалу
Чи хотіли б відправитися у морську подорож? Чому? А що нам потрібно було б , якби таку подорож ми організовували самі? Так, нам потрібен корабель. А який саме? Відгадаймо загадки і подивимось який водний транспорт буває.
Цікаво! «Яхта у перекладі – гнати, переслідувати. Яхти бувають моторні та вітрильні. Рекорд швидкості встановила французька яхта на підводних крилах – 97 км/год. Середня швидкість яхт – 15-40 км/год. Найбільна яхта – 170 м у довжину (20,таких як наш, класів)
Цікаво! Катер у перекладі «той, хто ріже, розрізає». Середня швидкість 75 км/год. На озброєнні армії України. Нещодавно в Україну з Америки прибуло 2 швидкі катери для патрулювання кордонів України у Чорному та Азовському морях. Назвали їх «Фастів» і «Суми»
Цікаво! Найбільший криголам «Арктика» здатний проломити лід товщиною 3 м.
Цікаво! Найбільший підводний човен «Акула» довжиною 173 м, це як два футбольні поля.
Цікаво! Найбільший пароплав «Титанік». Конструктори вважали, що цей корабель потопити неможливо, тому він був оснащений лише 20 шлюпками, які вмістити могли 1200 осіб. А на кораблі було 2207 пасажирів. Після зіткнення з айсбергом «Титанік» затонув за 2 години. Врятувалося лише 700 осіб, тому що у шлюпки садили по 20 осіб, а повинні були садити по 70.
Цікаво! Човни були на озброєнні запорозьких козаків. У один човен сідало до 70 козаків. За швидкість і мобільність такі човни дістали назву «чайка».
Перевірка: Побудуйте вежу з цеглинок LEGO такої висоти, скільки видів морського транспорту ви запам’ятали.
ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА
З деякими видами кораблів ми познайомилися. Але, щоб побудувати собі корабель ми маємо дізнатися хто ж ці кораблі проектує. Ви знаєте? Правильно, це конструктори. А які науки повинен опанувати майбутній конструктор? (Математика, мова, фізика, хімія, вміти малювати, мати гарну уяву, вміти майструвати) . Деякі знання з цих предметів у вас уже є, тому ви можете спробувати відкрити своє конструкторське бюро. І побудувати свій корабель з LEGO.
ІІІ. Практична робота 1
Але є дуже безпечний вид водного транспорту. Який?
А ось іще один вітрильник. Це риба. Як думаєте, чому ця риба отримала таку назву?
ІV Практична робота 2
Конструкторське бюро 1 – дерев’яні палички, пластилін, дерев’яна шпажка, кольоровий папір
Конструкторське бюро 2 – губка для посуду, дерев’яна шпажка, кольоровий папір
Конструкторське бюро 3 – пластикова пляшка, пластилін, дерев’яна шпажка, кольоровий папір
Конструкторське бюро 4 - пінопласт, дерев’яна шпажка, кольоровий папір
Конструкторське бюро 5 - пакет з-під соку, дерев’яна шпажка, кольоровий папір
V Підсумок уроку