Урок для дітей з особливими освітніми потребами "Наступне та попереднє число, «сусіди» числа. Віршовані задачі"

Про матеріал
урок з математики для дітей з помірною розумовою відсталістю. Тема уроку "Наступне та попереднє число, «сусіди» числа. Віршовані задачі".
Перегляд файлу

Наступне та попереднє число, «сусіди» числа. Віршовані задачі.

Мета:

закріплювати знання нумерації чисел першого та другого десятків, удосконалювати вміння записувати вивчені числа,  знаходити наступне та попереднє число, називати «сусідів» числа, формувати   навички розв’язувати задачі;

розвивати логічне мислення, пам'ять, увагу, обчислювальні навички, конструкторські здібності;

виховувати почуття патріотизму, самостійність, взаємодопомогу, милосердність,  інтерес до математики;

корегувати вимову чергового звука, дефекти звуковимови,  вдосконалювати та збагачувати словниковий запас, стимулювати зв’язне висловлювання учнів, дрібну моторику.

Обладнання: демонстраційний матеріал до казки «Заяча хатинка»; чистомовка, оцінки-наліпки, цифри-магніти, числа від Лисички, калькулятор, віршовані задачі та лічильний матеріал до них, індивідуальні картки з геометричними фігурами.

Словник: кмітливий.

Ключові терміни: «сусіди» числа,  наступне та  попереднє число.

Тип уроку: урок-казка узагальнення  і систематизація отриманих знань.

 

Хід уроку

І.Підготовча частина.

1. Організація учнів до уроку

 - Діти, з вами ми вже зустрічались?

- Зустрічались.

- І сьогодні вже вітались?

- Так. Вітались.

- Та не всіх вітав наш клас.

Хто сьогодні є у нас?

- Гості.

- Зараз дружно поверніться,

Всім присутнім посміхніться.

Привітайтесь.

- Добрий день! Хай веселий буде у Вас день!

2. Мовна хвилинка.

Пригадайте, якими ви є завжди на уроках.

 

У - уважні,

Р – розумні,

О –організовані,

К – кмітливі.

Діти, як ви розумієте значення слова кмітливі? Це які учні?

Кмітливі – це люди, які здатні швидко думати, уважно спостерігати та відповідати на запитання.

У результаті,який державний символ у нас вийшов?

Прапор.

З яких кольорів він складається?

Синього та жовтого.

Скажіть будь ласка у якій державі ми живемо?

Ми живемо в Україні.

Хто ми з вами за національністю?

Ми – українці.

3. Фонетична зарядка. (диференціація звуків [ш] та [шч]).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ІІ. Перевірка домашнього завдання.

Що ми вивчали на попередньому уроці?

Що було задано на домашнє завдання?

Чи справились ви із виконанням домашнього завдання?

Вдалося вам відновити послідовність  чисел першого та другого десятків?

Виконаємо взаємоперевірку. Обміняйтесь своїми картками з сусідами по парті. В когось є

 зауваження? Наклейте відповідну оцінку-наліпку.

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів.

Діти, хто любить казки? Чи хочете ви потрапити сьогодні в казку, та бути справжніми помічниками для маленьких лісових мешканців?

ІV. Повідомлення теми і завдання уроку.

Сьогодні на уроці математики ми помандруємо у казку. А в яку ж казку ви вирушите сьогодні відгадайте.

Сидить зайчик на пеньку

Дуже гірко плаче:

А лисичка у хатинці

від радості скаче       (Зайчикова хатка)

(На дошці будиночок засніжений, біля нього сидить зайчик і лисичка)

V. Узагальнення  і систематизація отриманих знань.

1. Слухання казки

Зайчик хатку збудував,

Так дбайливо прикрашав,

Жив спокійно – поживав,

Горя й суму він не знав.

                                 Та Лисичка хитра ця

                                 Цього Зайчика знайшла.

                                Хитрувала лютувала,

                                З хати Зайчика прогнала.

                                                                            Лиска хвостиком виляє

                                                                            Слова такі промовляє:

                                                                           «Бідний Зайчику ти мій,

                                                                            Будеш мати дім ти свій

                                                                            Ось завдання ці зроби,

                                                                           Та й спокійно вже живи».

Звикла Лиска хитрувати

Малих звірів ображати.

Знає , що Зайчик сірий наш

Ще навіть не ходить в перший клас.

                                Зна хитрюга рижа ця

                                Що складні ці завдання

                                Не зробити Зайченяті

                                Отже, їй лишитись в хаті.

Любі діти ви мої, допоможемо Зайчику виконати ці завдання і Лиску злу провчити?

Лисичка так засніжила хатку Зайчика, що до неї не дістатися. Якщо ви справитесь із завданням, за кожне правильно виконане,  ми зніматимемо сніжинку. І порахуємо,  хто скільки їх назбирає на кінець уроку. У кого їх буде найбільше – отримає приз від Зайчика, за свої старання.

2. Перше завдання - Усний рахунок.

Ось завдання перше нам,

Нашим славним школярам.

Треба рахувати вміло

Швидко, правильно, сміливо.

Порахувати від 1-10, 10-1,  1-20, 1-20, 11-20.

Молодці! Відкриваємо 2 завдання?

3. Друге завдання – Прочитай число, назви його «сусідів».

 Лиска числа тут лишила

і прочитати їх просила,

Щоб Зайчатко врятувати,

Треба числа прочитати

І хвилинок не збавляти

Ще й “сусідів” показати.

Пригадайте, сусіди – це ті, хто живе близько до наших будинків. Так само і з числами, звертаємо увагу де саме розташоване дане число у ряді, знаходимо його, і дивимося на сусіда, що праворуч і на сусіда, що ліворуч.

  1.                   Третє завдання  «Назви попереднє число» .

Пам’ятайте, для того щоб знайти попереднє число, число яке стоїть перед заданим, позаду нього, ми віднімаємо 1, скачемо назад по наших сніжинках.

  1.                   Четверте  завдання «Назви наступне число».

А щоб знайти наступне число, потрібно йому наступити на ноги, потрібно зробити крок вперед, додати 1.

  1.                   Фізкультхвилинка «В коло станем дітвора»

Станем в коло, дітвора,

Дітвора, дітвора.

До ялинки вже пора,

Нам пора, нам пора.

Станем в коло й покружляєм,

Покружляєм, покружляєм.

Зупинились й поплескаєм,

Поплескаєм, поплескаєм.

Тупаємо ніжками,

Мов йдемо доріжками.

Наче зайчики, йдемо,

Ідемо ми, ідемо.

Поплигали, поскакали

І за парти посідали.

  1.                   П’яте завдання  «Робота у зошитах»

А тепер вже нам пора

взятися  і до пера.

Числа  записати -

Знання свої показати .

  1.             Каліграфічна хвилинка. 11

Запишемо найменше число другого десятка.

 7.2 Визначення попереднього та наступного числа.

 

.    3    .            .    14    .

.    7   .             .   19    .

 

  1.                   Шосте завдання «Віршовані задачі»

3 хати Лиску щоб прогнати

Слід загадки відгадати.

Якщо справитесь – хвала

А не справитесь – ганьба!

Ми вже вміємо розв’язувати задачі по малюнках, за умовою, а сьогодні ви познайомитись із новими- віршованими задачами. Це такі веселі та цікаві віршики, які потребують ваших математичних умінь, їх розв’язати. Слухайте уважно.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

VІ. Підсумок уроку

  1.                Дидактична гра «Танграм»

Мета: вчити аналізувати зображення, виділяти в них геометричні фігури, візуально складати з елементів задану модель, логічно мислити, називати кольори.

Хід гри

Діти, ми виконали всі завдання Лисички. Тепер щасливий Зайчик повернеться у свою хатинку. А що ж робити з лисичкою? Ми ж не можемо залишити її на вулиці?

              Давайте спробуємо для неї збудувати теж хатинку.

Діти називають геометричні  фігури, їх кольори та складають  хатинку за зразком.

  1.                Рефлексія
  •                   Чи сподобався вам урок?
  •                   Які лісові мешканці сьогодні були із нами?
  •                   Які нові слова ви сьогодні вивчили?
  1.                Аналіз роботи учнів на уроці.

Підрахуйте свої сніжинки, подивимось хто найбільше назбирав, хто старався допомогти нашому Зайчику.

VІІ. Домашнє завдання.

Визначити сусідів числа,  називати попереднє та наступне число, ось на таких вантажівках , розфарбувати їх.(Завдання по варіантах).

Розв’язати віршовану задачу.


 

 

 

 

 

1

 

docx
Додав(-ла)
Вітвіцька Галя
Пов’язані теми
Математика, 4 клас, Розробки уроків
Інкл
Додано
17 грудня 2023
Переглядів
357
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку