Державний навчальний заклад
«Одеський професійний ліцей сфери послуг Південноукраїнського національного педагогічного університету ім. К. Д. Ушинського»
Професія – «Кравець, Закрійник»
Код – 7433, Код - 7435
Кваліфікація – Базовий рівень, 2-3 розряд
Методична розробка
уроку виробничого навчання
Тема програми: «Виготовлення виробів постільного та столового асортименту, штор, ламбрекенів.»
Тема уроку: : Виготовлення комплекту столового асортименту: скатертин, серветок.
Розробив майстер виробничого навчання
Бахнєва Тетяна Володимирівна
Розглянуто на засіданні методичної комісії
Протокол №___ від "____" ____ 2020 р.
Голова методичної комісії
________ О.А.Бадира
Рекомендовано для використання у
навчальному процесі
м. Одеса – 2020 р.
ЗМІСТ
1 |
Анотація
|
…………….. 3 |
2 |
Дидактичні матеріали
|
……………..4 |
3 |
План уроку з виробничого навчання
|
……………..5 – 9 |
4 |
Інструкція з техніки безпеки
|
…………….10 – 12 |
5 |
Теоретичні та практичні відомості
|
…………….13 -19 |
6 |
Алгоритм виконання обробки серветки,скатертини бейкою, суцільнокроєною з деталлю
|
……………..20 -24 |
Анотація
Дана методична розробка може використовуватися під час проведення уроків виробничого навчання за професією «Кравець, Закрійник»
Методична розробка розкриває тему «Виготовлення комплекту столового асортименту: скатертин, серветок» та містить наступні пункти:
Методична розробка має тісний зв'язок з предметами теоретичного навчання: матеріалознавство, конструювання одягу, технологія виготовлення одягу, обладнання.
Рекомендовано для використання у навчальному процесі.
Дидактичні матеріали до уроку
1. Підручники:
1.С.Я. Борецька, М.М. Борецький, А.И.Пухальска «Моделі одягу»
2.В.О. Радкевич «Моделювання одягу»
3.К.Р. Лазур «Швейне матеріалознавство»
4.Н.В. Батраченко, В.П.Головінов, Н.М.Каменєва «Технологія виготовлення жіночого одягу»
5.С.Я.Борецька, Н.М. Малюга «Технологія виготовлення легкого жіночого та дитячого одягу»
6. А.Т. Труханова «Основи технології швейного производства»
7.В.О. Кучер, А.О. Степура «Обладнання швейного виробництва»
8.Є.С.Царьова «Технологія виготовлення столової, постільної білизни, штор, ламбрекенів та аксесуарів»
2. ГОСТи: 1.Типовые фигуры женщин
2.Система стандартов безопасности труда
3. Стенди «Куток з охорони праці», «Інформаційний куток», «Моделі одягу»
4. Інструкції з охорони праці:
5. Інструкційно – технологічна карта (по темам, по операціям)
6. Лекала
7. Обладнання:
8. Інструменти: наперстки, набір ручних голок, сантиметрова стрічка, лінійка, кілочок для розправлення кутів, різець.
9. Пристосування: булавки, крейда, нитки, олівець.
10. Зразки: деталі крою, тканина, нитки.
11. Технічні засоби навчання: ПК, проектор, екран.
12. Інформаційне забезпечення: мережа інтернет, журнали мод.
П Л А Н У Р О К У № 15
з виробничого навчання
ТЕМА програми: «Виготовлення виробів постільного та столового асортименту, штор, ламбрекенів.»
ТЕМА УРОКУ : Виготовлення комплекту столового асортименту: скатертин, серветок.
МЕТА УРОКУ:
Навчальна – удосконалення умінь і навичок учнів під час виконання обробки скатертин, серветок.
Розвивальна – на основі знань і умінь формувати самостійність та наполегливість у роботі.
Виховна – сприяти вихованню відповідальності учнів до навчання; взаємоповаги; взаємодопомоги.
Тип уроку – удосконалення умінь та формування навичок.
Вид уроку – виробниче навчання.
Матеріально-технічне забезпечення;
Міжпредметні зв’язки – обладнання, технологія виготовлення жіночого одягу, матеріалознавство.
Методи навчання: пояснювальна – ілюстративна, наочний, проблемний, індивідуальна робота.
Форми організації навчальної діяльності учнів: групова, індивідуальна.
Література – Н.В. Батраченко, В.П. Головінов, Н.М. Каменева,Т.В. Мозгунова, Н.Н.Байкова, Е.В.Тулупова, Е.В. Стрельцова.
Є.С.Царьова «Технологія виготовлення столової, постільної білизни, штор, ламбрекенів та аксесуарів»
ХІД УРОКУ
І. Організаційна частина (5 хв.):
- перевірка наявності учнів,
- готовність робочих місць,
- дотримання правил техніки безпеки.
ІІ. Вступний інструктаж
Актуалізація знань (40хв):
1. Питання:
Які правила техніки безпеки при виконанні ручних робіт?
Відповідь:
Перед початком роботи одягнути робочу форму.
Перевірити присутність і налагодженість інструментів та приладів (стіл повинен бути гладким щоб не пошкодити тканину).
Інструменти та прилади необхідно зберігати в відведеному місці.
Булавки та голки повинні знаходитися в спеціальній подушечці
Ножиці треба передавати ручками вперед, лежати закритими.
Довжина нитки до 40 см, щоб не поранити тих, хто сидить поряд.
2. Питання:
Які правила техніки безпеки при виконанні машинних робіт?
Відповідь:
Перевірити закріплення і налагодженість огорожі та пристосувань.
Добре оглянути машину і робочі місця, перевірити налагодженість голки, правильність її установки і закріплення.
Держати руки в правильному положенні ,щоб запобігти проколу пальців голкою.
При виконанні робіт на краєобметувальній машині пальці рук необхідно тримати на краю платформи машини.
Не торкатися руками електроприладів, які знаходяться під напругою, не торкатися оголених проводів, не знімати огорожу.
Не класти ножиці біля робочих частин машини.
Забороняється працювати без гумового килимка на металевій педалі
При з’явленні запаху горілого, диму або іскри негайно зупинити машину та повідомити майстра.
3. Питання:
Які правила техніки безпеки при виконанні волого-теплових робіт?
Відповідь:
Перевірити справність праски, підставки під праски.
Перевірити справність рубильника, розетки, заземлення.
Перевірити стан і наявність резинового килимка.
Не перевіряти нагрів праски пальцями.
Включаючи і виключаючи електроприлади, захвачувати пальцями корпус вилки, а не електрошнур.
При роботі з праскою, необхідно мати під ногами резиновий килимок, не залишати включену праску .
При виявленні поломок виключити рубильник і повідомити електрика.
4.Питання: Що входить до комплекту білизни?
Відповідь: стандартний комплект простирадло, підковдра та наволочки
5. Питання: Якими бувають розміри постільної білизни?
Відповідь: Євростандарт півтораспальний, двоспальний, сімейний, дитячий (півтора спальний)
6. Питання: Із яких тканин шиють постільні комплекти?
Відповідь: бавовни, сатину, льону, шовку.
7. Питання: Які машинні шви зазвичай застосовують для пошиття постільної білизни?
Відповідь: Шов у підгин із закритим зрізом; обкантувальний шов із закритим зрізом; подвійний білизняний шов; запошивний шов.
ІІІ. Формування нових знань.
Ціль уроку:
- набути знань з охорони праці на робочому місці. Організація робочого місця. Виконання обробки скатертин, серветок.
- вдосконалити вміння та навички із зазначеної теми.
Столова білизна – це тканинні вироби для потреб, зокрема сервірування столу як у домашніх умовах, так і закладах громадського харчування.
Основні види столової білизни – скатертини, серветки, рушники, килимки, столові доріжки тощо. Вони не тільки надають столу ошатності, а й забезпечують комфорт під час їжі.
Скатертина – це текстильний виріб геометричних форм: кругли, квадратні, прямокутними, яким застеляють стіл. Окрім декоративних функцій, виконує й утилітарні, а саме: слугує для захисту стільниці від пошкоджень, поглинає звуки під час переставляння тарілок і приборів, запобігає їх ковзанню по столу.
Основні види тканин: бавовна, льон, шовк та інші.
Рушники – вбирають вологу, застосовують для витирання рук і посуду, для полірування посуду та приборів.
Основні види тканин: м’які бавовняні, вафельні чи махрові. З білої лляної тканини ,слугують для подання страв.
Серветки – поділяють на чайні та столові.
Чайні використовують для сервірування столу до чаю, а другі є універсальними. Чудово прикрашають стіл, призначені для індивідуального сервірування; витирання обличчя й рук; запобігання потрапляння крихт і бризок на одяг; можуть слугувати підтарільниками або ж замість полоскальниць для рук .
Обробка зрізів серветок:
ХАРАКТЕРИСТИКА ЛЛЯНИХ СКАТЕРТИН КЛАСИЧНИХ РОЗМІРІВ
Розмір, см |
Колір |
Характеристика |
173х173 |
Білий |
З ажуром (мереживо по краю) та без нього |
140х250 140х225 140х200 140х175 140х150 140х100 |
Білий |
Льон жакардовий |
150х150 |
Кольорові |
Підрублені з ажуром |
135х135 |
Кольорові |
Підрублені з ажуром |
173х208 173х250 173х280 200 х 500 200х250 |
Білі |
Бенкетні, жакардові |
ХАРАКТЕРИСТИКА СЕРВЕТОК
Розмір, см |
Тип тканини |
Колір |
Застосування |
50 х 50; 50 х 35 |
Натуральні, змішані |
Різнобарвні (класичних, пастельних та насичених темних тонів) |
При індивідуальному сервіруванні на полірованій поверхні столу; для використання за призначенням при повсякденному та бенкетному обслуговуванні. Застосовують найрізноманітніші форми складання |
46 х 46; 45 х 45; 42,5 х 42,5 |
Натуральні (льон) |
Білі з ажуром, білі без ажуру, кольорові |
При індивідуальному сервіруванні на полірованій поверхні столу; для використання за призначенням при повсякденному та бенкетному обслуговуванні. Застосовують найрізноманітніші форми складання |
35 х 35; 30 х 30 |
Натуральні (льон, бавовна) |
Кольорові з ажуром та без ажуру |
Для використання за призначенням при повсякденному та бенкетному обслуговуванні. Застосовують обмежені форми складання |
25 х 25 |
Натуральні (бавовна) |
Білі, інколи пастельних тонів |
Для індивідуального подавання замість полоскальниці для рук. Подають вологими, гарячими, складеними вчетверо на пиріжковій тарілці |
50 х 35 |
Натуральні (мішковина з тасьмою) |
Нефарбовані, інколи кольорові |
Для використання в якості скатертин у стилізованих, тематичних, етнічних закладах харчування |
Техніка безпеки при виконанні ручних робіт
Техніка безпеки при виконанні машинних робіт
Техніка безпеки при виконанні волого-теплових робіт
Теоретичні та практичні відомості обробки серветки, скатертини бейкою, суцільнокроєною з деталлю
1 |
Намітити та підігнути зрізи серветок на 10мм |
|
2 |
За допомогою лекала підігнутий зріз серветки запрасувати на 10мм |
|
3 |
Запрасовуємо щоб зрізи не розгорталися та притискаємо колодкою |
|
4 |
Намітити та підігнути вдруге край серветки за допомогою лекала на 20мм |
|
5 |
Запрасувати підігнутий край серветки на 20мм |
|
6 |
Запрасовуємо щоб зрізи не розгорталися та притискаємо колодкою |
|
7
|
Кут серветки вивернути на виворітну сторону
|
|
8
|
Складіть серветку по діагоналі виворітним боком у середину, відвернувши великий припуск та намітити під кутом лінію зшивання |
|
9 |
Зшити кут серветки по наміченої лінії
|
|
10
|
Зрізати припуски навскоси, залишаючи 0,07 – 10мм до строчки
|
|
11 |
Вивернути кут на лицьову сторону серветки
|
|
12 |
Виправити бічні кути
|
|
13
|
По периметру серветки по внутрішньому згину деталі прокласти строчку на відстані 0,01 - 0,02 мм |
|
14
|
Припрасувати краї серветки з виворітної сторони |
|
15
|
Закріпить тканину в п’яльцях вишивальної машини |
|
16 |
Вибрати малюнок для вишивання
|
|
17 |
Запустити вишивальну машину натиснув на кнопку «Старт»
|
|
18 |
Контроль за вишиванням |
|
19 |
Зняти п’яльця з коретки
|
|
20 |
Зняти п’яльця з серветки
|
|
21 |
Припрасувати малюнок вишивки та відпрасувати усю серветку |
|
22 |
Серветка у готовому вигляді
Аналогічно виконуємо обробку скатертини |
|
Розподіл завдання учням:
Майстер в/н: На виконання даного завдання вам відводиться 5 годин, при виконанні завдання користуйтеся наочністю, слідкуйте за організацією робочого місця, за якістю виконання роботи, дотримуйтесь вимог з охорони праці, а також слідкуйте за охайністю робочого місця. В кінці роботи будуть виставлені оцінки, з критеріями оцінювання ви ознайомлені, також я буду враховувати ваші відповіді на вступному інструктажі , дотриманість вимог з охорони праці. Всім все зрозуміло, а тепер можете приступати до роботи. Всім бажаю успіху.
ІV. Закріплення нового матеріалу
Питання для самоконтролю:
Відповідь: Столова білизна – це тканинні вироби для потреб, зокрема сервірування столу як у домашніх умовах, так і закладах громадського харчування.
Відповідь: Основні види столової білизни – скатертини, серветки, рушники, килимки, столові доріжки тощо.
Відповідь: Обробка крайовим швом у підгін із закритим зрізом; Обробка кантом; Обробка оборкою; Обробка обшивним швом; Обробка бейкою; Обробка відрізною бейкою.
Відповідь: бавовна, льон, шовк, вафельні, махрові.
V. Поточний інструктаж.
VІ. Заключний інструктаж.
Підведення підсумків уроку:
а) Аналіз правильності виконання завдання;
б) Дотримання інструкційно-технологічних карт;
в) Розбір типових помилок;
г) Виконання норм виробітку, раціональне використання робочого часу;
д) Якість робіт кожного учня, та заходи усунення помилок;
е) Виставлення оцінок кожному учню;
ж) Підсумки уроку.
VIІ. Домашнє завдання
Повторити правила техніки безпеки та тему уроку.
Майстер виробничого навчання Бахнєва Т.В.
Алгоритм виконання обробки серветки бейкою, суцільнокроєною з деталлю.
№ з/п |
Операція |
Графічне зображення Операції. Технічні Умови виконання |
1 |
Намітити та підігнути зрізи серветок на 10мм |
|
2 |
За допомогою лекала підігнутий зріз серветки запрасувати на 10мм |
|
3 |
Запрасовуємо щоб зрізи не розгорталися та притискаємо колодкою |
|
4 |
Намітити та підігнути вдруге край серветки за допомогою лекала на 20мм |
|
5 |
Запрасувати підігнутий край серветки на 20мм |
|
6 |
Запрасовуємо щоб зрізи не розгорталися та притискаємо колодкою |
|
7 |
Кут серветки вивернути на виворітну сторону
|
|
8 |
Складіть серветку по діагоналі виворітним боком у середину, відвернувши великий припуск та намітити під кутом лінію зшивання |
|
9 |
Зшити кут серветки по наміченої лінії
|
|
10 |
Зрізати припуски навскоси, залишаючи 0,07 – 10мм до строчки
|
|
11 |
Вивернути кут на лицьову сторону серветки
|
|
12 |
Виправити бічні кути
|
|
13 |
По периметру серветки по внутрішньому згину деталі прокласти строчку на відстані 0,01 - 0,02 мм |
|
14 |
Припрасувати краї серветки з виворітної сторони |
|
15 |
Закріпить тканину в п’яльцях вишивальної машини |
|
16 |
Вибрати малюнок для вишивання
|
|
17 |
Запустити вишивальну машину натиснув на кнопку «Старт»
|
|
18 |
Контроль за вишиванням |
|
19 |
Зняти п’яльця з коретки
|
|
20 |
Зняти п’яльця з серветки
|
|
21 |
Припрасувати малюнок вишивки та відпрасувати усю серветку
|
|
22 |
Серветка у готовому вигляді
Аналогічно виконуємо обробку скатертини |
|
Майстер виробничого навчання Бахнєва Т.В.
1